Pomalé záhradníctvo. Čo to znamená v praxi?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Pomalé záhradníctvo. Čo to znamená v praxi?
07.09.2019

Pomalé záhradníctvo. Čo to znamená v praxi?

Čo je to pomaly záhradníctvo?Názov tohto fenoménu súvisí s pomalým hnutím potravín, ktoré sa narodilo v Spojených štátoch v 80. rokoch. O čom to je? Podporuje spotrebu potravín, ktoré sa vyrábajú tradičným spôsobom bez použitia chemikálií. Naproti tomu výraz "pomalé záhradkárstvo" sa týka ľudí, ktorí pestujú zeleninu, bylinky, kvety a ovocie, a tých, ktorí iba pestujú starajú sa o trávnik, ale bez nadmernej a časovo náročnej starostlivosti o jeho vzhľad.

Pomalé záhradníctvo inicioval a šíril americký novinár a záhradník Felder Rushing s rodinnými tradíciami. Podľa jeho názoru by nám záhrada mala poskytnúť radosť, nie zdroj ďalších povinností. Vďaka tomu je pomalé záhradníctvo senzáciou ako alternatívou k zhone v zhone. Pomalé záhradníctvo znamená aj informovanejší prístup k prírode, dodržiavanie jeho práv a záujem o ochranu životného prostredia.

pravidlá pomaly záhradníckePodstatou pomalého záhradkárstva je minimálne zasahovanie vlastníka nehnuteľnosti do jeho vzhľadu. Očakáva sa, že zasadené rastliny porastú sviežim a zdravým tempom. To neznamená, že záhradník vôbec nekontroluje, ako sa mení okolie jeho domu. Mal by si zvoliť druhy rastlín, aby vyhovovali tomu, čo je za plotom.

Čo to znamená v praxi?Ak umiestnenie nášho majetku kvôli pôde nevedie k pestovaniu trvaliek, nemeňte pôdu, stačí si vybrať také rastliny. ktorí nebudú takýmito podmienkami rastu narušení. Najlepším riešením pre stepu bude suchá lúka alebo štrková záhrada. Inšpirácia a rady, pre ktoré druhy by sme si mali zvoliť, nech je najbližším prostredím - pozrime sa, aké rastliny rastú okolo a vyberieme rovnaké alebo podobné záhradné odrody.

Pomalé záhradníctvo - nielen rastlinyPodľa obľúbeného hesla Feldera Rushinga: "Žite a nechajte ostatných žiť" - v záhrade s pomalým štýlom sú zvieratá, ako sú ježci, veveričky, sú vítané (takže je dobré nechať starý strom s dutinou, kde nachádzajú úkryt) a vtáky. So zreteľom na nich je potrebné uviesť na svoje územie kŕmidlá (drevo si kúpime od 15 PLN). Ak chceme, aby sa v ňom objavili ježkovia, nemali by sme zo stromov odstrániť všetky listy, ktoré padli, pretože slúžia ako úkryt pre tieto zvieratá. domy hmyzu (napr. Pre včely - od 18 rokov, PLN 50) alebo poidełka (dostupné na Allegro od PLN 1),

Pomalé záhradníctvo - odpor voči chémiiTento trend predpokladá, že v záhrade pestujeme nielen rastliny, ktoré potešia naše oči, ale aj jedlo pre vlastné a rodinné potreby (môže ísť o malú zeleninovú záhradu alebo herbár). Nepoužívame chemické látky určené na urýchlenie ich rastu (vyhýbame sa umelým hnojivám). Namiesto toho si vyberáme kompost, vďaka ktorému budeme kŕmiť plodiny prirodzene a zdravo. Zákaz používania chémie sa vzťahuje aj na prípady chorôb rastlín. V tejto situácii chorú elektráreň jednoducho odstránime a nahradíme novou.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi