Polievanie a hnojenie ihličnanov
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Polievanie a hnojenie ihličnanov
07.09.2019

Polievanie a hnojenie ihličnanovIhličnany môžu byť okrem toho najväčšou celoročnou záhradnou výzdobou. Aby ste to dosiahli, musíte im poskytnúť optimálne podmienky a pravidelne vykonávať starostlivosť. Polievanie a hnojenie patria medzi najdôležitejšie práce. Mali by sa samozrejme prispôsobiť konkrétnym druhom. Niektoré ihličnany, napríklad borovica škvrnitá, sú nenáročné, môžu sa pestovať dokonca aj na málo úrodných pôdach a nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Vo väčšine prípadov - najmä v prípade dekoratívnych odrôd - je však potrebné ošetrenie.

Zalievanie ihličnanov - čo o tom potrebujete vedieť?Všetky stromy a kríky by sa mali napojiť okamžite po výsadbe a počas prvých rokov. kultivácia. Okrem toho by sa počas letného tepla mali napojiť cenné vzorky. Intenzívne zalievanie sa vykonáva aj na jeseň - takže zelená akumuluje zásoby na zimu. V prípade ihličnanov je potrebné ošetrenie niekoľkokrát vykonať aj ... v zime. Polievanie sa vykonáva v mierne teplých dňoch (keď je teplota pozitívna). Tým sa obmedzuje výskyt fyziologického sucha - situácia, keď je voda v pôde, ale vo forme neprístupnej pre rastliny (pevná látka). U ihličnanov je tento jav bežný, pretože sa vyskytuje po celý rok (strácajú vodu cez zelené časti). Bohužiaľ, často nemôžu zbierať chyby zo zamrznutej pôdy. Výsledkom je vyschnutie - na jar sa prejavuje žltnutím a hnednutím ihličiek. Najčastejšie v takýchto prípadoch predajcovia v obchodoch navrhujú používať hnojivá ... na zapaľovacie ihly. Ak je príčinou problému fyziologické sucho spôsobené nedostatkom vody a nie nedostatkom živín (alebo konkrétneho prvku), ďalšie oplodnenie nič neurobí.

Ako hnojiť ihličnany?jesenné hnojivá, obsahujúce minimálne množstvo dusíka v prospech fosforu a draslíka. Takéto kŕmenie ich lepšie pripraví na začiatok mrazu. Často sa používajú hnojivá obsahujúce síru, ktoré tiež spôsobujú okyslenie pôdy. To je nevyhnutné pre väčšinu ihličnanov (medzi niekoľko druhov, ktoré majú radi vyššie pH, patrí obyčajný tis, srbský smrek a borovica čierna). dusíkaté hnojivá, urýchľujúci rast. Vyššie dávky dusíka sa aplikujú na rastliny najneskôr do polovice júla. Na konci leta by mali byť ihličnany podporované hnoj a kompost. Potom nie je potrebné minerálne hnojenie pre prvý rok pestovania. Zvyčajne sa hnojia ihličnany Najprv sa hnojia ihličnany najlepšie pred výsadbou. Vyčistený substrát sa odporúča zmiešať s fermentovaným 2-3 krát za sezónu . Postup sa môže použiť častejšie v prípade zabezpečenia. Optimálny dátum oplodnenia je jar. Počas tohto obdobia môžete úspešne dať

Ďalším postupom je použitie Hnojivá proti hnediacim ihličkám (najlepšie list ). Je však potrebné vopred sa ubezpečiť, či zmeny na ihličkách sú skutočne príznakom nedostatku prvkov, a nie nadmerného sušenia, neprimeraného pH plesňových chorôb alebo škodcov. Je potrebné pripomenúť, že nepriaznivý je nielen nedostatok hnojenia, ale aj nadmerné hnojenie. Pôda sa potom stáva solená a niektoré prvky sa navzájom blokujú. Frekvencia hnojív by mala závisieť aj od typu pôdy. Na svetlých substrátoch sa živina vylúhuje rýchlejšie. Na zlepšenie absorpcie vody a živín do ihličnatých stromov a kríkov sa oplatí používať mykorrhizálne vakcíny .

Ihličnany v nádobách - spôsob hnojeniaIhličnany pestované v nádobách by sa mali hnojiť častejšie v porovnaní so vzorkami pestovanými v zemi. V tomto prípade však môžete úspešne používať hnojivá pre izbové rastliny. Zvlášť cenným bude viaczložkový humínové hnojivá.

Hnojivá a zalievanie ihličnanov nezaručuje správny rast a atraktívny vzhľad rastlín, ale zvyšuje šancu na úspešnú kultiváciu. Tieto aspekty pestovania sú rovnako dôležité ako pravidelné kosenie, ochrana pred chorobami a škodcami. Ako v každom prípade, musíte ich robiť rozumne a starostlivo premýšľať, aby ste im pomohli, a nie ublížili.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi