Palma - trochu trópov u vás doma. Tipy na starostlivosť
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Palma - trochu trópov u vás doma. Tipy na starostlivosť
07.09.2019

Palma - trochu trópov u vás doma. Tipy na starostlivosť



Táto rastlina populárna v Poľsku pomôže prežiť ťažké jesenné a zimné obdobie za predpokladu, že sa o ňu budeme starať správne.

zalievanie - ako často a ako na dodávku vody



Existuje veľa druhov, z ktorých si môžete vybrať plantážnik unikla voda. palmy, ale pravidlá starostlivosti nie sú veľmi podobné. Najprv by ste mali sledovať tento závod a poznať jeho požiadavky. Počas teplých dní a počas rastu palmy ich zalejte pomerne intenzívne - aby sa cez otvory v Voda naliali po 20 minútach, aby nedošlo k poškodeniu koreňov . Pred ďalším zalievaním by mal povrch pôdy v kvetináči trochu vyschnúť. V lete pôda zvyčajne schne po 2-3 dňoch. V chladnejšom období môže trvať aj týždeň.

Palm miluje the sun



V prírode palmy rastú v slnečných oblastiach, takže v miestnosti potrebujú aj veľa svetla. V skutočnosti je potrebné miesto, kde slnečné lúče dosahujú niekoľko hodín denne. Väčšina paliem rád trávi vonku teplé dni. Ale pozor! Nevystavujte ich okamžite slnečnému žiareniu, pretože by to mohlo spôsobiť popáleniny listov. Vyzerajú ako hnedé, nepravidelné škvrny. Rastlina si musí zvyknúť na slnko postupne. Mal by stáť v čiastočnom tieni 1-2 týždne. Po uplynutí tejto adaptačnej periódy sa dá dlaň nastaviť na požadované miesto.

Vlhkosť - to je veľmi dôležité



Vlhkosť je veľmi dôležitým faktorom pre zdravie a vzhľad rastliny. štrk. Palmu je potrebné posypať vodou najmenej raz týždenne. Ak je vzduch v byte veľmi suchý, oplatí sa to robiť každé dva dni. Palmy vyžadujú najmenej 60% vlhkosti . Bohužiaľ, v byte s ústredným kúrením je táto úroveň oveľa nižšia. Vlhkosť môžeme zvýšiť pomocou kolísky naplnenej napr. Mokrou oceľou

Čistenie - stav pre pekný vzhľad



Odstráňte prach z palmových listov utretím navlhčenou textíliou. Ak je rastlina malá, môžete ju dať do vane a osprchovať sa vlažnou vodou. Listy z palmových listov by sa nemali žiariť . Ak sa správne starajú, budú žiariť prirodzene.

Choroby - ako sa s nimi vysporiadať?



Niektoré rušivé príznaky sú prirodzené a nemali by sa o nich báť. Patria sem napríklad sušenie listov . Ak špičky listov vyschnú, pôda je príliš suchá alebo vlhkosť príliš nízka. Potom kropiť a zaliať rastlinu hojne. Situácia, keď spodné listy začnú odumierať, by nemala byť desivá. Toto je proces prirodzeného starnutia dlane. Suché listy by mali byť rezané pri koreni.

Žltnutie listov bohužiaľ neznamená vždy normálny jav, takže buďte opatrní. Palmy sú napadnuté mnohými škodcami a chorobami . Ak sa na hornom povrchu krídla objaví jasné sfarbenie a na spodnej časti pavučina, znamená to, že dlaň bola napadnutá roztočmi . Nemajú radi vlhký vzduch, takže prvým krokom by malo byť postriekanie rastlín vodou. Používame napríklad Karate Zeon z chemických látok. Keď sa na listoch objavia štíty, znamená to, že rastlina bola napadnutá štítmi . Metóda domácej liečby je potrenie rastliny handrou namočenou v octe, liehu alebo denaturovanom roztoku. Môžete tiež postrekovať zariadenie pomocou Mospilan alebo Kohinor. Tieto dve choroby postihujú dlane zďaleka najviac, ale nesmieme zabudnúť neustále pozorovať rastlinu a reagovať na ďalšie rušivé príznaky.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi