Osvetlenie v študentskej izbe - na čo si treba pamätať?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Osvetlenie v študentskej izbe - na čo si treba pamätať?
07.09.2019

Osvetlenie v študentskej izbe - na čo si treba pamätať?Osvetlenie je dôležitým prvkom každého interiéru. Obzvlášť dôležité je to však v miestnostiach, ktoré kombinujú niekoľko rôznych funkcií. Takáto izba je bezpochyby detská izba. Nie je to len spálňa, zóna zábavy a prijímania hostí, ale aj miesto na učenie sa a robiť domáce úlohy. A práve kvôli poslednému účelu detskej izby je otázka osvetlenia mimoriadne dôležitá. Zatiaľ čo v spálni alebo obývacej izbe si môžeme zvoliť žiarovky a iné zdroje svetla na základe ich vizuálneho a dekoratívneho aspektu, najdôležitejšou je pohodlie a funkčnosť.

Pri výbere žiarovky pre študentské izby je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel. Skontrolujte, na čo nemôžete zabudnúť.

Stolná lampa: na výber?Často prehliadaným aspektom stolové svetlá je farba jeho lúča. To je najdôležitejší faktor, ktorý určuje náš konečný výber, a nie dizajn a estetika zariadenia. Denné svetlo je pre naše oči najlepšie, preto je najlepšie umiestniť stôl priamo pod okno. Keď práca na ňom trvá do večera, musíme poskytnúť malému študentovi optimálne podmienky vrátane primeraného osvetlenia.

Najlepšie je zvoliť si žiarovku, ktorá dáva svetlo čo najbližšie farbe slnečného svetla. Tieto LEDhalogénové žiarovky alebo predstavuje tento kľúč najpresnejšie. Biele, mierne chladné svetlo sa vo vede stáva veľkým spojencom, pretože pomáha pri sústredení a myslení a navyše nezaťažuje vaše oči, takže vykresľuje skutočné farby dobre.

Halogénové žiarovky dominujú v poľských domácnostiach a samozrejme na stoloch. Pri výbere takejto verzie musíte pamätať na to, že žiarivky tohto typu sa veľmi rýchlo zahrievajú. Preto je potrebné umiestniť ich dostatočne ďaleko od tváre dieťaťa, aby náhodný dotyk nespôsobil bolestivé popálenie.

Je tiež dobré zvoliť si lampu s nastaviteľným ramenom, ako aj stupeň intenzity svetla. Týmto spôsobom sa dá prispôsobiť nielen veľkosti pracovnej dosky, ale aj potrebám dieťaťa.

Ak je stôl vášho študenta extrémne malý, môže byť dobrý nápad použiť nástenné svietniky pripevnené na stenu alebo police nad doskou. Týmto spôsobom poskytnete svojmu dieťaťu pohodlné vzdelávacie podmienky bez toho, aby ste unavovali oči.

Nielen pre stôl: aké osvetlenie si vyberie detská izba?V detskej izbe by sme nemali zvoliť iba jeden zdroj svetla. Oveľa lepším riešením bude niekoľko bodov umiestnených na rôznych miestach miestnosti. Hlavný zdroj, rozptýlený, osvetľuje celú miestnosť a menšie, v tvare hrotu - ideálne sa hodí na miesta, kde vaše dieťa trávi najviac času. Nezabudnite umiestniť tieto prídavné svetlá na stranu, aby nesvietili priamo do očí.

Mnoho detí, najmä tie mladšie, sa bojí tmy a nepáči sa im, keď vypneme všetky svetlá v miestnosti. Preto je dobré vybaviť detskú spálňu malá lampa, ktorá v noci jemne osvetľuje miestnosť bez narušenia spánku.

Pretože deti trávia veľa času na zemi, hrajú si a často dokonca čítajú alebo robia domáce úlohy na koberci, musíte zabezpečiť, aby bolo všetko rovnomerne osvetlené. Zabezpečí to buď jeden veľký, silný luster alebo niekoľko bodových zdrojov svetla inštalovaných v strope. Svetelné body nainštalované hneď vedľa podlahy tiež pomôžu, napríklad LED pásky.

Pri výbere osvetlenia študentskej izby nezabudnite dať jej svetlo, ktoré je teplé a čo najbližšie k prirodzenému svetlu, ktoré vychádza zo slnka. Ak dieťa trávi veľa času v miestnosti a nejde príliš skoro do postele, uistite sa, že vybrané žiarivky šetria energiu - nielen že vydržia dlhšie, ale aj lacnejšie.

Pre študentov predškolského a prvého stupňa si vyberte vstavané žiarovky vyrobené z plastu odolného voči teplu, aby zvedavé deti horeli v rukách.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi