Optický hladinový test Topcon AT-B4A
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Optický hladinový test Topcon AT-B4A
06.09.2019

Optický hladinový test Topcon AT-B4AHlavnou výhodou optických hladín a faktorom ovplyvňujúcim ich popularitu sú návyky odborníkov k tejto tradičnej a intuitívnej nivelačnej technike. Optické úrovne sú tiež zariadenia všeobecne presnejšie ako laserové úrovne. Koniec koncov, je to optika, nie elektronický obraz alebo elektronický prenos úrovne. Chyba, ktorá je výsledkom optického čítania, je v prvom rade ľudskou chybou nesprávneho pochopenia a úmyselného prijatia okrajovej chyby vyrovnania.

Krátke charakteristikyNajvyššia úroveň AT-B4A je nástupcom legendárnej úrovne Topcon AT-B4. Je to jedna z najpopulárnejších optických úrovní na staveniskách v Poľsku a vo svete. Jeho popularita je dôsledkom jeho bezchybného názoru, ktorý súvisí s jeho pevnou konštrukciou, skvelými parametrami, dobrou optikou, ktoré prispievajú k spoľahlivosti a vysokej presnosti nástroja.

FunkcieÚroveň Topcon AT-B4A má systém vyrovnávania troch skrutiek, ktorý umožňuje presné vyrovnanie úrovne. Zrkadlo uľahčuje ovládanie úrovne, čo vám umožňuje ovládať vyrovnávaciu bublinu bez toho, aby ste museli oči hľadať z hľadáčika ďalekohľadu.

fig 1

fig 2

Krížový kríž umožňuje presné umiestnenie v akejkoľvek osi definovanej na stavenisku. Presné zarovnanie pozdĺž osi je možné pomocou rotačnej stupnice vyznačenej v stupňoch. Presné nastavenie je možné vďaka nastavovacej skrutke spojenej s gombíkom lenivosti.

fig 3

fig 4

Gombík zaostrenia je spojený s optickým mechanizmom, ktorý umožňuje zaostriť systém šošoviek až do výšky 0,2 m od úrovne. Vďaka tomu je možné zarovnávať body aj v tesnej blízkosti nástroja.

Použité materiályPevné kovové puzdro je dobrým základom pre stabilizáciu optických prvkov a kompenzátora zariadenia. Vďaka dosiahnutej tesnosti je hladina odolná voči nepriaznivým poveternostným podmienkam prevládajúcim na stavenisku a má stupeň ochrany proti vode a prachu IPX6.

ParametreNajvyššia úroveň AT-B4A zväčšuje obrázok 24-krát. Vďaka tomuto prístroju je možné vyrovnať terén s chybou nivelizácie najviac 2 mm na kilometer dvojitého nivelovania.

Technické riešeniaDôležitou vlastnosťou je okrem zväčšenia a vyrovnania aj jas objektívu, ktorý ovplyvňuje pohodlie práce a presnosť čítania. 32 mm objektív používaný v úrovni AT-B4A zvyšuje úroveň jasu. Optika dobrej kvality zabraňuje zahmlievaniu šošoviek a iných súčastí.

fig 5

Zabudovaný magnetický kompenzátor sa stabilizuje a stabilizuje dokonca aj počas vibrácií na mieste.

EquipmentÚroveň AT-B4A sa dodáva v kufríku. Je tam veľmi stabilný, takže ho kufrík dobre chráni pred vibráciami pri preprave a možnými následkami pádu počas prenosu. V kufri nájdete okrem vodováhy aj usmerňovaciu ihlu a kryt ďalekohľadu, aby pri náhodnom kontakte s rukami pri nastavovaní prístroja nedošlo k jej znečisteniu.

fig 6

fig 7

SummaryNajvyššia úroveň AT-B4A je nástroj určený na prácu v zložitých podmienkach, kdekoľvek je to potrebné vysoká presnosť a spoľahlivosť. Kvalitu tohto zariadenia dokazuje aj 5-ročná záruka výrobcu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi