Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Novoročné predsavzatia: šetrenie
07.09.2019

Novoročné predsavzatia: šetrenie

Ako znížiť spotrebu energie?V našich domácnostiach nie je nedostatok elektronických zariadení. Značná časť z nich uľahčuje naše každodenné fungovanie a šetrí čas. Je zaujímavé, že ich nepoužívame vždy správne, čo skracuje ich životnosť a zvyšuje účty.

Premýšľajte o šetrení predovšetkým vo fáze nákupu domácich spotrebičov a elektroniky. Pri výbere chladničky, práčky alebo umývačky riadu zvážte model A ++ alebo A +++ . Aj keď utratíme trochu viac peňazí ako na menej energeticky efektívne modely, je to investícia, ktorá sa po chvíli vyplatí.

Správne použitie je tiež veľmi dôležité. kontajnery, aby sme okamžite vedeli, čo je v nich. Chladničku príliš často neotvárajte . Ak máte v pláne pripraviť jedlo, z toho si zoberieme všetky potrebné výrobky. Nikdy nedávajte dovnútra teplé jedlá. Na druhej strane, jedlo je najlepšie udržiavať priehľadné.

Je tiež dobré vypnúť všetky zariadenia, keď ich nepoužívate. Platí to najmä pre televízor, set-top box a rádio. rozvodka so spínačmi (približne 30 PLN). Nech je to na mieste, kde môžete zoskupiť zariadenia, napr. Zapnúť a vypnúť zvukové zariadenie jedným tlačidlom. Ponechanie zariadenia v pohotovostnom režime generuje náklady . Ak vaše zariadenie pracuje sporadicky (napr. Skartovač tlačiarne alebo dokumentu), natrvalo ho odpojte od napájania. Je to dobrý nápad používať


Okrem toho v byte nahraďte osvetlenie Tieto LED. Spotrebuje až o 95% menej energie ako tradičné žiarovky. Je tiež veľmi odolný - časté zapínanie a vypínanie nemá vplyv na jeho životnosť. Ceny na Allegro začínajú od 6 PLN.

Ako ušetriť vodu?Stále viac platíme za vodu. Nemôžeme vám pomôcť zvýšiť ceny, ale môžeme zmeniť svoje zvyky, aby sme trochu šetrili.

1) Vypnutie kohútika nestojí nič. Keď si čistíme zuby alebo sa oholíme, nalievanie vody je strata peňazí. Zapnite kohútik iba vtedy, keď ho skutočne potrebujeme.

2) Vzdávajte sa každodenného kúpania. Lepšou možnosťou je rýchla sprcha, zatiaľ čo relaxácia vo vani sa ošetruje raz týždenne. Okrem toho je dobré investovať do batéria s termostatom, čo znižuje spotrebu vody. V súprave s dažďovou sprchou to stojí okolo 350 PLN.

3) Pripojme aerators do všetkých kohútikov, pretože ušetria až 80% vody. V spoločnosti Allegro cena nákupu bola 2 PLN za položku.

4) Pravidelne kontrolujte funkčnosť všetkých sanitárnych zariadení. Aj malý únik spôsobuje veľmi vysoké náklady.

Ako ušetriť plyn?V našich peňaženkách bude viac peňazí, ak použijeme hrnca, napríklad z ocele (12) - poplatok stanovený na Allegro stojí približne 200 PLN). Staráme sa samozrejme o ich čistotu - neobmedzujte pranie do vnútra, pretože spálené dno narušuje prenos tepla. Musíte tiež pravidelne odvápňovať kanvicu. plynový. Skontrolujte, či je rúra vždy čistá. Ak horák upchal dýzy, zvýši sa spotreba plynu. Použime tiež kvalitnú

Dodržiavanie týchto niekoľkých pravidiel ušetrí v priebehu roka dosť peňazí a rozumné využívanie vody, elektriny a plynu je náš príspevok k ochrane životného prostredia.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi