Netvorené zaisťovacie rastliny
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Netvorené zaisťovacie rastliny
07.09.2019

Netvorené zaisťovacie rastlinyNeformovaný živý plot môže byť postavený v akejkoľvek záhrade bez ohľadu na štýl. Bude to stále hustá zelená (alebo farebná) vzduchotesná stena, ktorá chráni pred zvedavými očami susedov a čiastočne aj proti prachu a hluku. Súčasne sa však zdá, že voľné zabezpečenie bolo vytvorené rukou matky, nie človekom. Takáto prirodzenosť umožňuje ľahké splynutie s architektúrou záhrady a okolia. Závisí to samozrejme od výberu žánru.

"hedge" hedge from domácich druhovJedným z najcennejších druhov nájdených v poľskom prírodnom prostredí je divoká ruža (Rosa canina). Krík je obzvlášť dekoratívny na konci jari, keď kvitne a na jeseň, keď produkuje ovocie. Nie je to len dekorácia, ale predovšetkým poskytuje cenné jedlo pre vtáky (a ľudí). Výsadkom tesnej, ťažko zakrývateľnej steny je možné vytvoriť výsadbu slivky ( Prunus spinosa ) na živý plot. Toto riešenie by sa malo použiť, keď pozemok hraničí s prírodnými miestami - lúkou alebo lesom. Keď sa deti hrajú na záhrade, malo by sa zvážiť kúpenie trstiny. Kríky produkujú veľké a ostré tŕne a ich nezrelé plody môžu trvale znečistiť odev.

Medzi tŕňmi môžete použiť aj iný druh tis ( čučoriedka ( Berberis ). < silný> Hawthorns Crataegus ). Kríky, menej často stromy, sú ozdobené listami, kvetmi a ovocím. Predpoklad živého plotu z hloh môžu priťahovať do záhrady divoké, niekedy vzácne druhy vtákov. Na nevzdelaný živý plot môžete použiť ihličnaté kríky . Zelená stena s Taxus baccata vyzerá obzvlášť pôsobivo). Vyplatí sa to umiestniť na tienisté miesta. Na slabých piesočných pôdach môže bežná borievka ( Juniperus communis ) vykonávať podobnú funkciu. Nemožno ho však považovať za čelné sklo. Krík vytvára plytký koreňový systém a je vystavený prevráteniu cez silný vietor.

Rastliny pre nízke živé plotyNízke živé ploty (až do výšky 1 m) sú zvyčajne usporiadané tak, aby nedefinovali pozemok, ale aby rozdelili jednotlivé prvky v záhrade. Sú užitočné napríklad na pokrytie častí, ktoré nie sú vizuálne atraktívne (odpadky, kompostéry, zelinári, plastové tunely). stredný kdoule ( Chaenomeles superba ) to robí. Rastlina nielen vytvára nízky, prirodzene kompaktný živý plot, ale poskytuje aj cenné ovocie (odporúčané najmä na prípravu tinktúr).

Z druhov, ktoré sú vhodné pre nízke obvodové ploty, sa okrem iného oplatí venovať pozornosť v Alpské ríbezle ( Ribes alpinum ), kríkový cinquefoil ( Potentilla fruticosa ) a Fortune's euonymus ( Euonymus fortunei ). Dobrým spôsobom, ako vytvoriť krásne, kvitnúce hranice, je tiež zakúpenie odrôd kríkov trpaslíkov (napr. forsythia ( Forsythia intermedia ) "Batoľa", krík ( Weigela Florida ) "Variegata Nana").

neformátované zabezpečenie - musíte ho znížiť?Voľné zabezpečenie by sa malo čas od času znížiť. V tomto prípade sa však postup používa zriedka - napríklad každých pár rokov. Kľúčom je získať av zásade zachovať atraktívny zvyk kríkov. Niekedy je tiež potrebné vykonať sanitárne rezanie (napr. Keď sa pri výhonkoch vyskytne plesňové ochorenie). Namiesto orezávačov sa tradične používajú prerezávacie nožnice. Ak chcete orezať menšie vetvy, stačí orezávač jednou rukou, hrubšie výhonky by sa mali odstrániť pomocou strihacích nožníc na ruky. Pila je zriedka potrebná.

Neformovaný živý plot spĺňa väčšinu požiadaviek na ochrannú zelenú stenu. Zároveň to však vyzerá prirodzenejšie ako orezaný živý plot a vyžaduje si menej práce. Stojí za to staviť na to, najmä ak sa vám nepáčia geometrické záhrady s pravítkom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi