Najobľúbenejšie vodné rastliny pre rybníky a rybníky
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Najobľúbenejšie vodné rastliny pre rybníky a rybníky
05.09.2019

Najobľúbenejšie vodné rastliny pre rybníky a rybníkyVodné rastliny sa najlepšie vsádza do rybníkov a rybníkov počas teplého prameňa, keď má voda teplotu 10 až 12 stupňov Celzia. V zime, keď je naša nádrž pokrytá ľadom, roztavte tvrdý povrch vyliatím horúcej vody na niekoľko miest.

Špecifikácia vodných rastlínRastliny pre rybník a domáci rybník sú tzv. vodných rastlín. V dôsledku metódy priľnavosti k zemi sa vodné rastliny delia na:
  • vznášajúci sa (mierne vznášajúci sa na vode),
  • pripevnené k spodnej časti (koreňový systém je zavesený na zemi),
  • zakorenené (úplne alebo čiastočne zapustené v zemi vodnej nádrže).

vodný hyacint - svieži-kvitnúci hydrofyt so sviežou zelenými listamiVodné rastliny aby naše oči a rybníky získali romantický a idylický charakter. V takomto prostredí tiež vyzerajú prvky záhradnej architektúry, ako sú pergoly a altány. Najpôsobivejšie sú druhy so sviežou kvetenstvom, napríklad vodný hyacint. Je to jednoročná rastlina. Má mäsité listy vo farbe šťavnatej zelenej farby a krásne biele alebo svetlo fialové kvety, ktorých priemer dosahuje 5 cm. Ich koreňový systém je hustý, chrumkavý a má fialovú farbu. Kvitnú pri teplote asi 24 stupňov Celzia. hyacinty nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Po zakúpení sadenice ju položíme na vodu a rastlina sama porastie. Tento druh nie je náchylný na choroby alebo škodcov, ale je citlivý na nízke teploty. Mierny mráz môže byť vážnou hrozbou pre vodný hyacint . Hyacint je okrem dekoratívnej funkcie tiež rastlinou, ktorá čistí vodnú nádrž a spomaľuje rast rias. Na konci letnej sezóny sa oplatí vyberať odnože a hádzať ich do kompostéra. Týmto spôsobom získame zelenú hmotu hodnotnú pre pôdu.

Mätka - kvitnúce a aromatické kvetyĎalším, ľahko vybraným a krásnym kvetom vody je voda mätová. Má ružové alebo lila kvety, ktoré sú sústredené okolo stonky. Celkom vytvára sférické kvetenstvo, ktoré trvá od júla do septembra alebo októbra. Jeho výhodou je vysoká tolerancia k rôznym podmienkam. Ľahko sa dokáže vysporiadať ako podmorská rastlina (v hĺbke takmer 1 meter), na plávajúcich ostrovoch alebo vo vlhkom prostredí rybníka. Dobre toleruje zimu a robí z nej viacročnú rastlinu. Rovnako ako hyacint odstraňuje prebytočné živiny z vody a jeho vôňa mäty piepornej vône napĺňa vzduch ostrou vôňou. Rastie rýchlo a nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Všetko, čo potrebujete, je pravidelné, opakuje sa raz ročne odstraňovanie bežcov a rozdelenie zhlukov mincovne na menšie.

Kanadská rastlina wetweed pre rybníky, rybníky a akváriáKanadský tkáč je jedným z najstarších a najznámejších druhov vodných trvaliek. Kvitne od mája do augusta a má malé biele kvety. Má dlhý a štíhly stonok a zelené listy usporiadané v kade. Biele korene moču vykonávajú funkciu ukotvenia, vďaka ktorej rastlina voľne pláva na vode. Je veľmi odolný voči nízkym teplotám a zimám, ľahko prežije aj pod vrstvou ľadu. Je to rastlina, ktorá sa často vyskytuje v akváriách, pretože rastie úplne pod vodou a je dychtivo konzumovaná bylinožravými rybami. Optimálna teplota pre kvapkanie je 12-20 stupňov Celzia. Teplejšia voda môže spôsobiť predĺženie stonky alebo stratu jej pružnosti. Močová voda pozitívne ovplyvňuje biotop vodných nádrží. Produkuje veľké množstvo kyslíka a absorbuje dusík a vápnik - čo zvyšuje tvrdosť vody.

Výsadba, hnojenie a starostlivosť o vodné rastlinyVodné rastliny sa najčastejšie vysádzajú v špeciálnych nádobách naplnených zmesou piesku a ílu (v pomere 2: 1). ). Po výsadbe kvetov zakryte ich korene malým množstvom štrku a postupne vložte do nádoby s vodou. Ak je dno nášho rybníka strmé, môžeme koše pripevniť k okraju.

Hydrofyty zvyčajne nevyžadujú hnojenie. Používané v záhradách hnojivá obsahujú zložky, ktoré podporujú rast rias (napr. Draslík, fosfor a dusík). Ak nám záleží na sviežom kvetení a posilňovaní odolnosti vodných rastlín v našich rybníkoch a rybníkoch, rozhodme sa pre pomaly pôsobiace hnojivá. Umiestnite ich blízko koreňov kvetín. Tieto druhy hnojív pracujú cez okoasi 2-3 mesiace a sú k dispozícii, napríklad vo forme guličiek, ktoré umiestnime do zeme, tesne pod koreňový blok hydrofytov. Môžeme sa tiež rozhodnúť používať špecializované hnojivá pre vodné rastliny obsahujúce mikroelementy. Takéto kvapalné alebo sypké prípravky sa pridávajú priamo do vody. Ovplyvňujú lepšiu farbu kvetov a zlepšujú ich trvanlivosť a odolnosť voči chorobám.

Po letnej sezóne orežeme vodné rastliny dlhými nožnicami. Odstraňujeme mŕtve výhonky a vyberáme odnože jednoročných druhov siete. Ponechaním zvyškov a stoniek vo vode ich povzbudzujeme k hnilobe a rastu rias budúcu sezónu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi