Najlepšie rastliny pre stromy
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Najlepšie rastliny pre stromy
05.09.2019

Najlepšie rastliny pre stromyStromy dodávajú záhradám trvanlivosť a dôstojnosť. Nerobte teda unáhlené rozhodnutia o ich odstránení kvôli nedostatku slnka na záhrade. Existuje veľa rastlín, ktoré ľahko vydržia drsné životné podmienky. Nezasadíme samozrejme mladé stromy, pretože na dosiahnutie správneho vývoja potrebujú maximálne podmienky. Hovorím o stromoch dospelých.

Priestor pod stromami nemusí byť pokrytý podstielkou alebo kôrou. Atraktívne sa dá rozvinúť aj malý priestor okolo stromu. Musíte len vedieť, ako na to.

misa s kvetinami

pozor na stromyPri výsadbe rastlín okolo kmeňa stromov dávajte pozor, aby ste nepoškodili jeho korene. Niektoré stromy majú plytký koreňový systém, napríklad breza, buk, javor, topoľ alebo vŕba. Najprv by sme tu mali buriny starostlivo odstrániť a potom pôdu opatrne uvoľniť motyka s pazúrmi. Ak sa dostaneme ku koreňu, zmeňme miesto výsadby, nebojujme so stromom. Kôru nepoškrabajte. Každé takéto zníženie môže byť začiatkom plesňovej choroby. Najcitlivejšia časť koreňovej gule sa nenachádza pri samom kmeni, ale stále v lúmene koruny. Za príjem vody a výživných látok sú najnápadnejšie korene. Preto by sa akákoľvek práca v tejto časti mala vykonávať veľmi starostlivo. Nepoužívajte lopatu ani nástroje, ktoré by mohli poškodiť korene. Pamätajte, že pri stromoch s plytkým koreňovým systémom budeme mať problém so zachovaním akýchkoľvek rastlín, pretože tieto stromy dosť silno využívajú pôdu okolo nich.

Rastliny pre stromy s plytkým koreňovým systémom

 • Brečtan obyčajný ( Hedera helix ) - jeho malé dobrodružné korene sa vtlačia do každej štrbiny, takže nepotrebuje veľa vody alebo zemou, s ktorou sa musíme vyrovnať. Je tiež veľmi ľahké vyliezť kmene stromov, čo je ďalší dekoratívny prvok. Existuje mnoho odrôd tejto rastliny s rôznymi formami, niektoré lezúce, iné ako kryt so zaujímavými podlhovastými listami s výraznými nervami a špicatými chlopňami, ako je Green Ripple.


 • brčál ( Vinca minor ) - tento vždyzelený koberec trvaliek tvorí hustý koberec, ktorý je na jar fialový. - modré alebo biele kvety.


 • Hosta ( Hosta sp .) - jedná sa o populárne podzemky, ktoré sa rýchlo pohybujú v malom množstve silných listov rastú na veľké zelené vankúše. Existuje veľa druhov a odrôd s farebnými listami a zaujímavými tvarmi. Siebold hosta s veľkými modrými listami, hosta Albomarginata so stredne úzkymi listami s bielymi okrajmi, veľmi úzky list hosta Stiletto alebo voňavá kytica so širokými listami so žltým okrajom.
 • Etuonymus Fortune ( Euonymus fortunei ) - pomerne invazívny a rýchlo rastúci evergreen trvalka. Ľahšie odrody listov (Emerald Gold, Sunspot, Hein's Silver, Argenteomarginata) budú potrebovať viac svetla a budú mať tendenciu vyšplhať sa po kmeni smerom ku svetlu. Za priaznivých svetelných podmienok môže kvitnúť a prinášať ovocie (pozornosť môže byť jedovatá!)


 • mužský Narecznica ( Dryopteris filix-mas ) - jeden z mnohých paprade vhodných na výsadbu pod stromami. Je to rastlina pôvodná z nášho podnebia, ktorá prirodzene rastie na horských svahoch a skalných zvyškoch. Jedovatá rastlina.


 • Plíživá poľnica ( Ajuga reptans ) - rastlina, ktorá vďaka svojmu rozšíreniu rýchlo pokryje povrch zeleným kobercom. Je vždy zelené a mrazuvzdorné. Nenáročné, preto zvláda všetky podmienky. Zaujímavou odrodou je Atropurpurea, ktorá má krásne kožovité, lesklé hnedé, fialové listy a pekné, fialové jednoduché kvetenstvo.
 • Goutweed ( Aegopodium podagraria ) - je veľmi rozľahlá rastlina, ale v náročných podmienkach vytvorí pod korunami stromov veľkú podstielku. Za zmienku stojí najmä div
s bielymi okrajmi na okrajoch listov. Mali by sme pamätať na to, že silne konkuruje iným rastlinám, takže by sa mal radšej vysádzať sám a je najlepšie obmedziť jeho rast (je ťažké kontrolovať pomocou buriny).
200

Prispôsobte rastliny podmienkamPri plánovaní vegetácie pod stromami venujte pozornosť správnej pôde. Pod ihličnanmi rastú acidofilné rastliny lepšie. Niektoré rastliny vyžadujú väčšiu pôdnu vlhkosť. Pamätajte, že stromy bude pre nich súťažou, budú najlepšie rásť na ílovitých pôdach, ktoré sú vlhké, ale tiež ťažšie. Stojí za to pridať kúsok hydrogél, ktorý zvýši jeho vlhkosť. perlit alebo


 • Geranium nádherné ( Geranium x magnificum ) - je krásny kvitnúci trvalka s fialovými kvetmi, často kvitnúce opakovane. Preferuje kyslé neutrálne, vlhšie pôdy.


 • Strakatá záhrada ( Aquilegia hybrida ) - ľahko rastúca rastlina, hoci uprednostňuje vlhké pôdy, netoleruje sucho , Kvitne v druhom roku po výsadbe v podobe krásnych kvetov na vyvýšenom dlhom stonke s charakteristickým ostrohom alebo ako niektorí nazývajú pazúr. Je to rastlina medu, ktorá priťahuje hmyz.
201

Rastlina v skupináchNezasadajte príliš veľa rôznych druhov rastlín, aby nedošlo k poruche. Skúsme zložiť niekoľko druhov a zasadiť ich do väčších skupín. K obohateniu kompozície môžeme do nich pridať kvitnúce a sezónne rastliny. Pokúsme sa otrhať rastliny farbami tak, aby išli spolu.

composition

Stojí za výber rastlín, ktoré rastú rýchlo, takže pod stromami vytvárajú peknú posteľ. Nezabúdajme však, že niektoré z nich môžu byť rozsiahle. Potom sa rozhodneme pre jeden druh a obohatíme ich sezónnymi letničkami alebo cibuľovými kvetmi.

222

Zasaďte zdravú záhradu pod vrcholky stromov. Pravidelne odstraňujte burinu a hnojte tieto miesta tak, aby pod nimi bolo dostatok živín pre stromy a rastliny. Najlepšie je pridať niekoľko centimetrov organického kompostu (piliny, kokosové lupienky kôra borovice) alebo kompost na čas pôdy (skoro na jar pred vegetačným obdobím). Zelená prikrývka bude nielen pekne vyzerať pod stromami, ale chráni aj korene pred mrazom a vyschnutím.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi