X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Najlacnejšie alebo najdrahšie? Do ktorých žiaroviek investovať?
07.09.2019

Najlacnejšie alebo najdrahšie? Do ktorých žiaroviek investovať?Často ste boli podráždení skutočnosťou, že nedávno zaskrutkovaná žiarovka odmieta pracovať a je potrebné ju vymeniť. Čo potom zvyčajne robíš? Môžete ísť do obchodu a kúpiť najlacnejšie, za predpokladu, že za okamih budete musieť kúpiť nový. Naozaj sa však správate správnym spôsobom a je toto riešenie ekonomické? Ach nie! Nákup o niečo drahšej žiarovky je určite lepší. Prečo? Tu je niekoľko argumentov.

1. Jednoznačne dlhšia životnosťDrahšie žiarovky žiaria oveľa dlhšie ako lacnejšie , pretože sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a odolnejšie proti zmenám teploty a vlhkosť. Čo ak je nízka kvalita žiarovky dvakrát lacnejšia ako dobrá, pretože bude žiariť dvakrát alebo trikrát kratšie? Stratíme viac, ako získame. Preto je potrebné venovať pozornosť životnosti zakúpených výrobkov a vybrať tie, ktorých trvanie akcie sa predĺži, napriek tomu, že je to spojené s vyššou cenou. Je to investícia, ktorá sa po nejakom čase oplatí.

2. Dosah a jas svetlaHlavnou úlohou žiarovky je osvetľovanie miestností. Majú vytvárať vhodné podmienky na prácu, štúdium alebo odpočinok. Preto je dôležité, aby dosah ich svetla bol čo najširší a aby bolo svetlo jasné, ale nie oslňujúce, aby naše oči netrpeli . Toto je ďalší dôležitý argument na kúpu drahších žiaroviek. Pri kúpe žiarovky z najnižšej police často vytvárame nepriaznivé pracovné podmienky. Ak si chcete užiť vysoký komfort, ktorý poskytuje dobré osvetlenie, neskladajte na žiarovkách. Je tiež dôležité, aby bol svetelný zdroj na správnom mieste. Ak píšete pravou rukou, je najlepšie, keď svetlo dopadne zľava a naopak. Zistíte, že to má obrovský vplyv na vašu pohodu a kvalitu práce, štúdia alebo akejkoľvek inej činnosti, ktorá si vyžaduje osvetlenie.

3. Energetická účinnosťĎalším veľmi dôležitým aspektom, ktorý sa nesmie prehliadnuť, je úspora energie . Tieto dni majú osobitný význam. Zo všetkých strán sa volajú, aby sa starali o životné prostredie a nepotrebovali viac energie, ako je potrebné. Najnovšie a najdrahšie žiarovky spĺňajú tieto kritériá takmer 100%. Sú energeticky účinné, ale nie na úkor kvality vyžarovaného svetla. Silne a jasne žiaria a spotrebúvajú menej energie ako lacnejšie náprotivky, ktoré síce absorbujú omnoho viac energie, ale nedávajú dokonalé svetlo. Starajte sa teda o životné prostredie a vyberte si len tie najlepšie žiarovky.

Do ktorých značiek investovaťŽiarovky ponúkajú veľa výrobcov. Aj verzie "bez mena" sú lákavé z hľadiska ceny a vkusného balenia. Držíme sa však známych značiek a zvyšok je možné kúpiť samostatne v rámci experimentu.
  • Určite môžete staviť na Žiarovky Philips. Sú mimoriadne odolné a pevné - pracujú v priemere okolo 15 000. hodín alebo viac ako 10 rokov. Na každú žiarovku Philips sa navyše vzťahuje dvojročná záruka. Ich výberom prispievate k ochrane životného prostredia, pretože sa vyznačujú veľmi nízkou spotrebou energie. Úspory až 90% . Vyžarujú svetlo verne odrážajúce farby predmetov a ich uhol svetla je až 200 stupňov. Stojí 10-20 PLN. Môžete si tiež kúpiť sadu žiaroviek.
  • Ďalej vymeňte žiarovky spektra . Sú o niečo lacnejšie ako výrobky Philips, ale tiež patria medzi špičkové výrobky. Sú veľmi energeticky účinné. Ďalšou výhodou je, že sa nezahrievajú a môžu pracovať 24 hodín denne. Uhol osvetlenia je 160 stupňov. Ceny sa pohybujú od 6-12 PLN.
  • div div = "102">
. Jedná sa o značkové výrobky, ktoré si získali svoju povesť vďaka spoľahlivosti a vysokej kvalite. Dokonale rozptyľujúce svetlo a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Cibule tohto typu neobsahujú ortuť a príliš sa nezohrievajú, aj keď pracujú nepretržite. Stojí od 8 PLN do 15 PLN.

V prípade žiaroviek by sa úspora mala vzťahovať iba na spotrebu energie. Nehľadajte teda najlacnejšie modely, ale zamerajte sa na kvalitu a spoľahlivosť, ktorá sa nakoniec určite vyplatí!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi