X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Najčastejšie choroby paradajok a papriky. Ako ich napraviť?
07.09.2019

Najčastejšie choroby paradajok a papriky. Ako ich napraviť?

Najčastejšie choroby paradajok - vlastnosti a kontrola



Paradajky patria do skupiny zeleniny, ktorú najčastejšie pestujeme v domácej záhrade. Zoznam chorôb, ktoré ich ovplyvňujú, je bohužiaľ dlhý. Jedným z nich je zemiaková pleseň , ktorá je obzvlášť nebezpečná počas daždivého a chladného leta. Spôsobuje, že zelenina za pár dní zomrie. Jej príznaky sú sivé škvrny (ak je vzduch vlhký, objavuje sa na nich biely povlak) na listoch a ovocí, sčernenie a odumretie výhonkov. Keď zistíme tieto príznaky, mali by sme začať postrekovať paradajky fungicídmi, napríklad prípravkom s názvom Gwarant.

Paradajka múčnatka je ďalšou chorobou, ktorá ovplyvňuje túto zeleninu. Príznakom je biely povlak na povrchu ich listov. Môže sa objaviť aj na listoch výhonkov a stopkách. Choroba sa pohybuje zdola nahor do rastliny. Bojová múčnatka z paradajok sa musí začať hneď, ako sa na jej listoch objavia prvé biele škvrny. V tomto prípade používame aj fungicídy.


Na paradajke sa môže objaviť sivá pleseň. K tejto chorobe prispieva vysoká hustota rastlín a dlhotrvajúce zrážky. Huba sa vyskytuje na miestach po odtrhnutých listoch a na kvetinových stopkách. Ovocie hniloba z päty. Mali by sme striekať paradajky nielen pri vývoji tohto ochorenia, ale aj preventívne. Najlepšie je zvoliť jeden z prípravkov: Amistar, Topsin alebo Polyram. paradajková choroba

Na striekanie budete potrebovať množstvo príslušenstva, ktoré zaistí vašu bezpečnosť vrátane záhradné rukavice. Okrem toho, aby sa predišlo chorobám rajčiakov, je potrebné pamätať na to, že sa táto zelenina nebude pestovať v tesnej blízkosti papriky a zemiakov. ovocná maska i tlakový postrekovač,

Časté choroby korenia - vlastnosti a kontrola



 14

Pestovanie papriky pod strechou je spojené s rizikom rozvoja chorôb. Je to dôsledok rastlinnej výroby na rovnakom mieste bez zmeny a dekontaminácie pôdy. Verticilóza je na zozname potenciálnych hrozieb. Prejavuje sa to vädnutím rastlín. Huba spôsobuje kontamináciu pôdy do značnej hĺbky, čo môže viesť k zamoreniu až 50% úrody.

Hniloba korenistých výhonkov je ďalšou chorobou tejto zeleniny. Huba infikuje všetky časti rastliny, čo vedie k jej odumretiu. Hniloba sa zvyčajne vyvíja, keď je vzduch a zem veľmi vlhké. Tieto podmienky sú zvyčajne sprevádzané vysokými teplotami až do 29 stupňov Celzia.

Pokiaľ ide o vírusové ochorenia, pri pestovaní papriky sa často stretávame s mozaikou uhoriek. Jej príznakmi sú škvrny hnedej, zelenej a žltej farby. Koreňová antracnóza je ďalší stav typický pre papriku, ktorá nevyvoláva príznaky vonku (na častiach rastliny nad zemou). Dozvieme sa o tom, do akej miery poškodzuje rastlinu počas likvidácie plodiny.

Ako zabrániť ochoreniu korenia? biologické látky. V opačnom prípade choroby znížia kvalitu plodiny. Najskôr by sa mala po skončení sezóny dekontaminovať pôda.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi