Najčastejšie choroby malín
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Najčastejšie choroby malín
06.09.2019

Najčastejšie choroby malín

Predstavujem hlavné a najbežnejšie choroby malín

  • Umieranie malinových výhonkov - k rozvoju tohto ochorenia prispieva niekoľko patogénnych húb, páchatelia vzniku: sivá pleseň, umierajúca základňa malínových výhonkov a začínajúca diéta malínových výhonkov. Dieback Shoot nastane v dôsledku infekcie jedným z vyššie uvedených páchateľov, niekedy niekoľkými súčasne. Prvé príznaky ataku choroby sú viditeľné už v júni okolo pukov, na mladých výhonkoch a dokonca aj na listoch pozdĺž ich nervov v podobe fialovo-hnedého sfarbenia. Škvrny, ktoré sa v sezóne nebojovali, môžu pokryť veľkú časť výhonkov. Budúci rok sa kôra v postihnutých oblastiach začne lúpať a výhonky začnú odumierať. Umieranie malínových výhonkov sa prenáša vysokou rýchlosťou na iné rastliny - preto by sme túto chorobu nemali ignorovať.


Prepínač 62,5 WG. Existuje prípravok, ktorý funguje aj na šedej plesni a antraknóze - môžeme ich používať trikrát za sezónu. Boj: vyrežeme infikované výhonky a spálime ich, čím obmedzíme šírenie choroby na ďalšie časti, ako je napr. a ďalšie rastliny v záhrade. Nemôžeme tiež dovoliť nadmerné zahusťovanie kríkov, a preto by sa mali po každej úrode rezať staré výhonky. Za zmienku stojí aj to, pokiaľ ide o prípravky na ochranu rastlín.
  • Šedá malinová pleseň - táto choroba sa prejavuje ako hnedé škvrny, ktoré sa potom začnú kryť belavým povlakom. Môže úplne infikovať krík - najťažšie infikuje ovocie. Prevencia je najdôležitejšia - pretože pôvodne sivá pleseň je spočiatku asymptomatická, môže sa prejaviť iba v čase zberu ovocia a spôsobiť značné straty.


Kontrola: keď kvitnú rastliny, mali by sa postriekať, pretože rastliny už infikovali sivé plesne. Základným postupom je tradične rezanie dvojročných výhonkov po zbere, ktoré priniesli ovocie v danom roku. Prebytočný dusík pomáha šíriť sa, takže počas sezónneho oplodnenia musíte byť opatrní.
  • Malinová antraknóza - Ide o pomerne časté ochorenie, ale nie také smrteľné ako vyššie uvedené. Prejavuje sa šedými škvrnami, ktoré sú obklopené hnedými okrajmi a zvyčajne sa vyskytujú na stopkách a listoch. Prvé príznaky sú viditeľné už od skorej jari a infekcia touto hubou inhibuje rast kríkov a umieranie výhonkov. Listy zožltnú a spočiatku padajú, to isté sa stane, keď sa choroba rozšíri na stopky a kalich. Plody sú zdeformované, veľmi jemné a tvrdé, keď sú ovplyvnené.


Rovral Aquaflo 500 SC. Boj: odstránime choré výhonky a pred kvitnutím postrekujeme rastliny prípravkami ako Switch 62.5 WG alebo
  • Werticilióza - je plesňové ochorenie, ktorého príznaky sa prejavujú v lete a prejavuje sa žltými a rozsiahlymi pruhmi, ktoré sú viditeľné medzi nervami na listoch. Potom sú pruhy hnedé. A okraje listov sa začínajú krútiť smerom nahor. Časom môžeme na výhonkoch pozorovať modro-modro-hnedé pruhy, vädnúť do nich listy a nakoniec výhonky umierať.


Topsinem M 500 SC, rovnako ako ju môžeme zalievať, pretože choroba útočí z pôdy na korene. Boj: Akonáhle si všimneme ochrnutie, musíme ho okamžite odstrániť. rastliny zo záhrady a spáliť ich. Profylakticky môžeme tiež postrekovať rastliny

ResumingKaždý z nás by chcel mať veľa vlastného zdravého a aromatického ovocia. A všetci z nás - majitelia záhrad, môžu mať jedného. Z času na čas však musíme hľadať prípravky na ochranu rastlín, ktoré chránia naše rastliny, ako aj ich následné plodiny. Niekedy nemáme inú možnosť, ako pomôcť rastlinám.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi