X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Na záhrade zasadíme rastlinné sadenice
05.09.2019

Na záhrade zasadíme rastlinné sadeniceMnoho amatérskych záhradníkov pestuje na svojich posteliach zeleninu každý rok a potom ich starostlivo pestuje, zalieva, oplodní a varí a plodiny nie sú vždy úspešné. Veľa záleží na počasí alebo prípade. Niekedy mrkva, niekedy paradajky a v druhom roku uhorky a cukety. Čo môžete urobiť, aby ste si úrodu každý rok užili? Odporúčame vám, čo a kedy vysadiť najlepšie, aby ste sa vyhli sklamaniu.

vegetables crop

Aká zelenina zo sadeníc?Najčastejšie sadenice sú pestované rastliny, ktoré v našej klíme môžu zamrznúť. Sú takzvaní teplomilné rastliny. Nie sú preto vysiate priamo do zeme, ale klíčia pri inšpekciách alebo doma a vysádzajú sa na trvalé miesto až od polovice mája. Patrí medzi ne paprika a paradajky, ako aj baklažán, patison, artičok, melón, zeler a bylinky. paradajky

Existuje aj druhá skupina zeleniny, ktorú môžeme zasiať do zeme. Ak chceme dosiahnuť skoršie a hojnejšie plodiny, sami si môžeme kúpiť alebo pestovať sadenice a pestovať ich vo forme sadeníc . Týmto spôsobom môžeme zrýchliť produkciu uhoriek, cukiet, tekvice, novozélandského špenátu, sviežej a rímskej šalátu, cibule, póru a tekvice, ako aj zeleniny brassica (ružičkový kel, brokolica, karfiol, kaleráb). letné kvetinové záhony 3

Termíny pre výsadbu rastlín zo sadenícBez ohľadu na to, či sadenice sadíme zo semien pri kontrole, na parapete doma alebo nakúpime, musíme vedieť, ktoré z nich sú vysadené najskôr a ktoré z nich môžu byť vysadené o niečo neskôr. V našej zimnej klíme môžu byť dosť silné a jarné mrazy môžu zničiť skoré plodiny, preto po 15. máji vysádzame väčšinu zeleniny vo forme sadeníc . Toto obdobie sa bežne nazýva "chladní záhradníci" alebo "studená zośka". Týka sa posledného dňa, v ktorom sa v Poľsku vyskytujú mrazy.

Rastliny sa pestujú aj zo sadeníc, ktoré vydržia nižšie teploty a môžu byť vysadené v apríli. Patria medzi ne: hlávkový šalát, brokolica, karfiol, kapusta a kedluben. Tieto rastliny majú dlhý rastový cyklus a pomerne neskoro. Začnime ich chovať čo najskôr. Koncom apríla môžeme cibuľu vyhodiť do vzduchu. Sadenice sa môžu vysádzať aj v júni alebo júli, to však znamená, že úrodu musíme očakávať o niečo neskôr. Rastliny vysadené v zemi budú rásť rýchlejšie, kvitnú a prinášajú ovocie ako rastliny pestované nejaký čas v kvetináči. Termofilné rastliny môžeme zasadiť skôr, ale iba vtedy, ak ich pestujeme pod krytom, to znamená v časti Agrowłóknina. Môžete tiež vytvoriť mini skleník zo starých okien. záhradná fólia alebo plastové tunely v rámci skleník, pripravené

seedling

Pozorovanie sadenice - keď je pripravené na výsadbu a keď sa ich hodnota zníži?

  1. Veľkosť - v prípade, že sadenice budú dvakrát širšie a vyššie ako kvetináče. Je vidieť, že pôda rýchlo zalieva po zalievaní kvetináča. To znamená, že koreňový systém rastliny je už dostatočne rozvinutý. Buďte opatrní, pretože také rastliny majú väčšiu transpiráciu (vyparovanie z povrchu listov), preto by sa mali denne zalievať.
  2. Pôda - pôda v kvetináči asi 8 týždňov po prešívaní stratí väčšinu ingrediencií a rastlina spomalí rast. Inhibícia rastu rastlín je signál, že je potrebné zasadiť rastlinu na trvalé miesto alebo, ak je príliš skoro, transplantáciu do čerstvej pôdy.
  3. Roots - Ak korene začnú vyčnievať z kvetináča, je to znamenie, že kvetináč je príliš malý a je potrebné ho zasadiť do zeme alebo transplantovať do nového kvetináča. Nedostatok miesta pre koreňový systém môže tiež spomaliť rast rastlín.
  4. Listy - všimnite si farbu listov. Šťavnatá zelená je správna farba. Ak však listy začnú zožltnúť, je to znamenie, že rastlina môže mať nedostatok pôdy v pôde.
  5. Škodcovia a choroby - niekedy sa u sadeníc, ktoré sa chovajú príliš dlho v kvetináčoch, začínajú vyvíjať choroby alebo škodcovia, ako sú izbové rastliny (molica, roztoče, atď.). Pozrime sa na rastliny dôkladne - ak si v jednom z nich všimneme nejaké rušivé príznaky, mali by sme ich okamžite oddeliť od ostatných, aby sme zabránili šíreniu zdroja infekcie na ostatné.


Tieto signály môžu naznačovať, že sadenice sú oslabené, a teda ich odolnosť voči škodcom a chorobámznížiť, čo znamená slabšie výnosy. Ak sa teda pred výsadbou do pôdy uistíme, že sadenice sú úplne vyvinuté, existuje vysoká pravdepodobnosť, že úroda bude tiež hojnejšia.

Účinný trikAby sme sa ubezpečili, že sadenice správne zakorenia, môžeme ich posilniť špeciálnym stimulátorom rastu. Niektoré z nich sú dostupné na trhu, napríklad Superplon K, Nano-Gro alebo profesionálnejší Titanite.

Výsadba a rozmiestnenieJe potrebné zabezpečiť, aby vysadené rastliny mali dostatok priestoru. Ak si nie ste istí, v ktorých sadbách sa pestujú konkrétne druhy zeleniny, opýtajte sa predajcu. Pri pestovaní sadeníc zo semien by sa mal na obale uviesť rozstup v zemi. Stojí za to rezervovať viac miesta na pestovanie tekvica, tekvica, cukety a uhoriek. Táto zelenina môže zabrať celú záplatu . Pamätajme, že niektoré z rastlín rastú nielen v šírke, ale aj vo výške. To znamená, že budú potrebovať podporu. Väčšina paradajkových kríkov sa pripája k držiakom.

Na trhu sú k dispozícii rôzne podpory: rastlinné svorky, motúz pre jutu alebo konope. kovové stožiare, rebríky alebo špirálové stožiare pre formy na šplhanie. Nezabudnite, že okrem podpory budete potrebovať aj opravné prvky, napríklad záhradný reťazec, bambusové paličky, krúžok podporuje,

podporuje

Externé faktory

WeatherĎalším dôležitým prvkom pestovania zeleniny zo sadeníc do zeme je počasie. Najlepšie je robiť to v zamračenom dni alebo neskoro večer, keď sa slnko skrýva za horizontom. Pozrime sa na počasie. Najlepšie je, ak môžete očakávať dážď niekoľko dní po výsadbe, ale iba ak neprší, pretože môže zničiť mladé sadenice . Ak sú rastliny po výsadbe na plnom slnku a teploty sú vysoké, musíme zabezpečiť, aby boli riadne zvlhčené. Najlepšie ráno pred slnkom začne fungovať a večer po západe slnka. Niektoré rastliny môžu potrebovať zatienenie. To je možné dosiahnuť pomocou špeciálnej tieniacej siete, ktorá visí nad odrezkami.

Vystavenie, vietor a teplotaPred trvalým vysadením sadeníc by sa mali stvrdnúť. Vytvrdzovanie spočíva v postupnom zvyknutí mladých rastlín na drsné podmienky vonku . Zahŕňa to nielen vystavenie rastlín nižšej teplote, ale aj zníženie zalievania. Robíme to 10-14 dní pred výsadbou na trvalom mieste, tak v prípade teplomilných rastlín od začiatku mája. S kalenými sadenicami sa ľahšie manipuluje pri presúvaní na trvalé miesto. Pred výsadbou je však lepšie zalievať rastlinu tak, aby nevädla ihneď po výsadbe. Kalenie sa samozrejme vzťahuje na sadenice pripravené doma. Rastlinné sadenice kúpené v obchode sú zvyčajne už kalené. seedling 4

PôdaNajťažšie rastú mokré, ťažké hlinité pôdy . Je potrebné poznamenať, že v takýchto podmienkach korene nemajú dostatočné vetranie a nízka teplota v nich zostáva dlho. Preto sa oplatí pestovať zeleninu, kým sa nezohreje zem. Môže byť tiež správne pripravený vopred, t.j. uvoľniť a zlepšiť jeho priepustnosť. earth

Škodcovia a chorobyExistuje veľa druhov zvierat, ktoré nás ochotne pripravia o chutné plodiny. Niektorí majú radi najmä mladé sadenice. Musíme ich správne zaistiť, aby napríklad slimáky nepoškodili našu tvrdú prácu. Hmyz tiež predstavuje hrozbu pre zeleninu, preto by ste mali rastliny pozorne sledovať, aby ste mohli konať v ranom štádiu vývoja choroby alebo napadnutia škodcami. Na tento účel sa používajú rôzne prípravky na ochranu rastlín. Je ich veľa, preto je najlepšie sa ich opýtať predajcu.

herbs

PrázdninyObdobie sviatkov je pre plodiny náročné, pretože keď nie sme doma, nikto sa nestará o rastliny. Môžeme požiadať niekoho z našej rodiny alebo priateľov, aby sa starali o záhradu. Denne sa však o ne musí starať a starať sa o ne a určite vyplatia viac ako raz.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi