X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Moderné WC. Ako namontovať zapustenú súpravu?
06.09.2019

Moderné WC. Ako namontovať zapustenú súpravu?Boli v mnohých domoch už viac ako dvadsať rokov a na rozdiel od názorov skeptikov pracujú bezchybne. Masívna konštrukcia a správna montáž sú zodpovedné za ich dlhú prácu. Skryté súpravy sú veľmi obľúbené a dobre sa spájajú s kúpeľňami, kde sa dostávajú do popredia estetika, funkčnosť a úspora miesta. Skryté súpravy tiež dávajú väčšiu voľnosť pri usporiadaní priestoru a uľahčujú udržiavanie čistoty toalety. Inštalácia je pomerne jednoduchá, vyžaduje si však presnosť a predchádzajúcu prípravu.

Pripravte sa na montážNávrh kúpeľne by mal zabezpečiť umiestnenie kanalizačného potrubia. Bez ohľadu na to, či to bude stena, výklenok, zóna pod oknom alebo rohom, musíte si vopred skontrolovať ponuku na trhu a zvoliť si model a veľkosť rámu, ktorý vám bude vyhovovať. Veľkosť rámu sa dá upraviť v rámci obmedzení určených výrobcom.

Na trhu sú k dispozícii ťažké stojany, určené pre murované steny, kvôli konštrukcii dosť náročné na inštaláciu. Ľahké rámy, ktoré sa dajú použiť v murovaných aj sadrokartónových stenách, sú obľúbenejšie a univerzálnejšie. Tu si môžeme vybrať:
  • splachovacie tlačidlo: zhora, t.j. tlačidlo je umiestnené na polici a spredu, t. j. na stene, na ktorej spočíva otvorené toaletné sedadlo. Nízkopodlažný rám (výška 80 - 105 cm, skvele funguje napr. pri oknách). Tento typ stojanu vytvára poličku, na ktorú môžeme dať toaletný papier, dať osviežovač vzduchu alebo zaujímavú dekoráciu. Umožňuje zvoliť spôsob montáže
  • Rám s vysokým rámom (výška 110 - 130 cm). To vám umožní vytvoriť vyššiu poličku alebo - ak nechcete utrieť prach nad záchodom - vzdajte sa.
  • Na trhu sú samonosné regály , ktoré môžu tvoriť celú konštrukčnú stenu so skrytou sadou. Celá časť je upevnená pomocou montážnych konzol, skrutiek a západiek.


Nezabudnite na nástroje: vŕtacie kladivo, hydraulické kľúče, úroveň bublín, odmerka, silikón, silikónová pištoľ. A najdôležitejšie: vyberte toaletnú misku a splachovacie tlačidlo. Objem nádrže na vodu (cisterny) je zvyčajne 6, niekedy 9 litrov. Vďaka rozdeľovacím tlačidlám môžete používať celú nádrž alebo iba polovicu. Je potrebné poznamenať, že nádržka bola vyrobená fúkaním, aby sa zabránilo úniku vody.

upevnenie rámuZačnite inštaláciu súpravy pod omietku namontovaním odtokovej rúrky rámu do kanalizácie . Štruktúru priblížte bližšie k stene a skontrolujte, či nepotrebujete predĺženie potrubia (pažba by mala byť niekoľko centimetrov), tiež vyberte vhodnú flexibilnú hadicu s hrotmi. Potom nastavte príslušnú výšku rámu, vytvorte rezervu pre dlaždice (1,5 - 2 cm) a nastavte výšku zavesenia toaletnej misy (približne 40 cm). Vyrovnajte štruktúru pomocou bublinovej úrovne, skontrolujte vertikály a označte miesta vŕtania v podlahe a stene.

Pripevnite konštrukciu pomocou montážnych kolíkov a skrutiek, znova skontrolujte vertikály a úrovne. Po pripevnení rámu k podlahe a stene stabilizujte konštrukciu utiahnutím vnútorných skrutiek, potom pripojte odtok k kanalizácii a vodnej hadici. Základným prvkom montáže rámu je tiež priskrutkovanie skrutiek, na ktorých bude záchodová miska visieť.

Stála budovaStabilná konštrukcia stenové profily upevnenie a vhodná veľkosť odolná voči vlhkosti (tzv. zelená). Opracovanie hlavnej steny, na ktorej je nádrž pripevnená, bude vyžadovať presnosť. Zaznamenajte si výrezy z otvorov správnej veľkosti pre vypúšťaciu rúru, upevňovacie skrutky k toaletnej miske a mechanizmus splachovacieho gombíka. Mnoho inštalatérov odporúča spevniť stenovú konštrukciu druhou sadrokartónovou doskou rezanou do rovnakej dimenzie tak, aby bol celok stabilnejší. Pri upevňovaní dosiek pomocou skrutkovača nezabudnite poškodiť vnútro stojana. vstavaný rám je uzavretý v sadrokartóne. Na tento účel pripravte správnu dĺžku

Stabilná konštrukciaPri kontrole dĺžky vypúšťacieho potrubiaktoré kombinujete s toaletnou misou a skrutkami, na ktorých zavesíte toaletné sedadlo, nezabudnite na dokončovacie práce pred vami. Dlaždice a malty budú trvať asi 1,5 cm, preto nerežte všetko "v kontakte". Po umiestnení dlaždíc a zálievky na toaletnú misu zaskrutkujte (záchod oddelte od steny penovou plachtou, potom by sa mala odrezať). Upevňovacie skrutky prikryte krycími krytmi a plochy na kontakte WC a steny utesnite sanitárnym silikónom. Pripojte splachovaciu dosku a dosku. Pred nákupom sa uistite, že sú kompatibilné s vybratým zapustená súprava.

Inštaláciu skrytého systému použite na zaujímavé usporiadanie kúpeľne - jedna polica na doplnky je jedna vec, ale záchodovú zónu môžete vyzdvihnúť zaujímavým vzorom obkladov a dekorov, závesnou skrinkou alebo grafikou. Vo veľkých kúpeľniach sa oplatí zvážiť inštaláciu bidetu - je namontovaný na rovnakom systéme ako v prípade toaletnej misy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi