Lesná záhrada - kúsok prírody na pozemku
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Lesná záhrada - kúsok prírody na pozemku
07.09.2019

Lesná záhrada - kúsok prírody na pozemkuLesná záhrada postavená na rekreačných pozemkoch je najbližšie k divočine. Aj keď to vyzerá chaoticky - akoby to bolo vytvorené rukou prírody - je skutočne starostlivo naplánované. Vyplatí sa vypracovať podrobný plán vopred, ako v prípade iných záhrad. Náčrt by mal obsahovať existujúce živé a neživé objekty - staršie stromy, domy, ploty, rybníky atď. Aby bol štýl čo najobľúbenejší a najprirodzenejší, je potrebné pamätať na niekoľko pravidiel.

Stavebný materiál a charakteristické objektyStavebné materiály použité v záhrade by mali byť čo najbližšie k existujúcej chatke , Bohužiaľ to nie je možné vždy urobiť. Potom musíte pamätať na to, že najvhodnejším materiálom je domáce drevo . Stojí za to ho použiť na 90% stavby. Najčastejšie je to borovica (kvôli cene a dostupnosti), o niečo menej smrekovec a smrek. V prípade exotického dreva (ktoré sa nikdy nebude harmonicky prispôsobovať) je možné urobiť výnimku pre stavbu mostov (napr. S malým rybníkom) a ďalších prvkov, ktoré majú trvalý alebo pravidelný kontakt s vodou.

Doplnkom pre drevo je poľovnícke prekážky. Dobrá alternatíva pre nich je prírodný kameň. Obzvlášť vhodný na výstavbu terás a chodníkov. Tradičné ploty a netvorené ploty alebo iné živé ploty (napr. Z vŕbových vetiev) dobre fungujú s plotom. Namiesto rybníka je lepšie staviť na rybník (pokiaľ máme priestor a zdroje). Účinným riešením, ktoré má nielen dekoratívnu funkciu, ale predovšetkým poskytuje vodu, je výstavba studní . Okrem toho by sa na pozemku mali nastaviť rôzne kontajnery na dažďovú vodu (od materiálov zakúpených v obchode po recyklované materiály - staré sudy, vedrá, vane). Pri zakladaní trávnika sa oplatí investovať do sietí s malými okami, ktoré sa umiestnia do zeme niekoľko centimetrov hlboko. Je to osvedčená ochrana proti molám a hlodavcom.

Príprava pôdy a výsadba zelenePred výsadbou skontrolujte reakciu pôdy . Pôda je často na rekreačných pozemkoch kyslá a vyžaduje vápnenie . Procedúra sa vykonáva na jeseň alebo na jar. Potom by ste už niekoľko týždňov nemali zasiať / vysadiť rastliny alebo použiť iné hnojivá. Na dodatočnú hnojenie pôdy je vhodné použiť rastliny na zelený hnoj (napr. Motýľ). Užitočné sú aj fytosanitárne druhy - pohánka (potláča výrastky), nostrzyk (odpudzuje krtky a hraboše) a nechtík lekársky (eliminuje patogénne hlísty v pôde). Ak sú na pozemku už veľké stromy, odporúča sa ich opustiť. Stojí za to vysadiť "divoké" ovocné stromy a kríky v lesnej záhrade. Medzi hodnotné druhy patrí

Pod korunami stromov môžete zasadiť rastliny, ktoré dobre znášajú tieň :

Začiatkom jari rastliny tiež vyzerajú veľmi pekne:

Zaujímavý efekt sa dá dosiahnuť vytvorením zliav s okrasné trávy (hoci to nebudú pôvodné druhy). Z mrazivých stromov dobre fungujú domáce odolné druhy, ako napríklad:


Najhodnotnejšie vzorky by sa mali posilniť pomocou mycorrhizálne vakcíny. Potom sa ich odolnosť, ako aj príjem vody a živín výrazne zvýšia.

Záhrada v lese alebo les v záhrade je jedinečný štýl, ktorý môže tiež hrať terapeutickú úlohu. Človek sa napriek rozvoju technológie stále snaží kontaktovať prírodu. Dodáva mu životnú energiu, znižuje stres a je odpočinkom pre telo i dušu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi