Kvetináče zodpovedajúce štýlu interiéru a domova. Ako si vybrať
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kvetináče zodpovedajúce štýlu interiéru a domova. Ako si vybrať
05.09.2019

Kvetináče zodpovedajúce štýlu interiéru a domova. Ako si vybraťBolo by však chybou vybrať kvetináče iba podľa ich vzhľadu.

Čo je potrebné zvážiť pri výbere hrnca?Problém je, že pri výbere kvetináče nemôžeme vziať do úvahy iba estetické otázky. Mali by sme sa predovšetkým riadiť dvoma kľúčovými faktormi: aké rastliny v nich budeme držať a prostredie, v ktorom budú stáť. Na tom bude záležať všetko ostatné: ich veľkosť, tvar, farba , ako aj materiál, z ktorého boli vyrobené.

Rôzne kvetináče pre rôzne rastlinyNeexistujú univerzálne kvetináče vhodné pre všetky typy kvetov. Aj keď to môže znieť trochu divne, nie všetky rastliny sa budú cítiť dobre v každom hrnci. Dôvodom je štruktúra ich koreňov, ako aj podmienky, za ktorých sa budú najlepšie vyvíjať. Napríklad bonsai) by sa mal vysádzať do rovných, okrúhlych kvetináčov a divé kvety s nízkym zakorenením (novals,

Na druhom póle budú napríklad Dracaena alebo ihličnany), ktoré zase rastú najlepšie vo vysokých a úzkych kvetináčoch ** dlane (ale tiež napríklad . Macešky, nechtíka lekárske a iné sezónne rastliny sa budú dariť v nízkych podlhovastých kvetináčoch. ** Pretože zvyčajne nerastú v zime, nepotrebujú rozvíjať rozsiahly koreňový systém, charakteristický pre rastliny, vyskytujú sa hlavne na balkónoch, ako sú popínavé rastliny, pre ktoré budú vhodné závesné kvetináče.Podobne s materiálmi, z ktorých budú vyrobené. Nie každá rastlina sa bude cítiť dobre s plastovou nádobou. A tak sa kvety vyvíjajú najlepšie v kvetináčoch drevokeramický alebo , preto zvyčajne vyžadujú veľa miesta, takže hrniec musí byť väčší. Existujú aj výnimky, hoci málo. Napríklad v plastových kvetináčoch budú úspešne rásť chryzantémy alebo niektoré odrody begónií. Bylinky sa zase budú cítiť najlepšie v malých kvetináčoch vyrobených z keramiky alebo dreva .Keramické kvetináče sú najobľúbenejšie, čo je zaujímavé, v Poľsku si najčastejšie vyberáme tie biele alebo béžové. Sú estetické (aj keď existuje pomerne obmedzený výber farieb, v ktorých budú dostupné), stabilné a korene rastlín sú dobre chránené pred zamrznutím aj prehriatím. Medzi ich nevýhody patrí relatívne vysoká cena, krehkosť (ľahko poškoditeľná náhodným nárazom), ako aj váha. Taký kvetináč určite nebude fungovať, ak ho chceme pozastaviť.

Plastové kvetináče a kov


Drevené kvetináče, ktoré sú zvyčajne pekné a pútavé, môžu byť dobrou voľbou. Je to prírodný materiál, ktorý bude vyzerať dobre v rôznych interiéroch a umožní koreňom rastlín dýchať. Bohužiaľ, sú relatívne drahé a nie sú veľmi odolné proti vlhkosti, čo môže spôsobiť ich deformáciu.

Medzi zriedkavejšie typy môžete uviesť gabión, čo je skôr kovová kostra, do ktorej sú vložené správne kvetináče. sklo - mimoriadne efektívny a zladený moderný interiér alebo kvetinové kvetináče ratanový. K dispozícii sú aj tzv. Modernistické izby kvetináče betónové kvetináče (zriedka používané v interiéri),

Hrniec nie príliš veľký alebo príliš malýNajdôležitejšia je veľkosť a jeho správny výber pre koreňovú guľu: rastlina s veľký koreňový systém bude mať v malom hrnci jednoducho príliš tesný a rýchlo zvädnutý. Menšia rastlina vysadená vo veľkom hrnci bude zase rozvíjať svoje korene príliš rýchlo vo vzťahu k tomu, čo je nad zemou, a napriek tomu sme všetci o raste listov. Samotný kvetináč by mal byť asi 1/3 výšky celej rastliny.

stojany, aby voda mohla stekať. Benjamín, by mali rásť vo veľkých kvetináčoch s veľkými drenážnymi otvormi. V takom prípade si však nezabudnite kúpiť Malo by dôjsť k opätovnej výsadbe rastlínmali by sme premýšľať o tom, keď korene vychádzajú z odtoku alebo keď sa črepina zlomí v dôsledku ich prasknutia, ako aj vtedy, keď sa samotná rastlina vytlačí z črepníka nahor. Mali by sme ju dať do črepníka veľkosti alebo dokonca dvoch väčších. Platí pravidlo: čím ťažší a väčší kvet, tým väčší je hrniec. Najväčšie rastliny, napríklad palmy a rastliny s tvrdými a drevnatými stonkami, napr.

Aké kvetináče, pre ktoré interiér?Pri výbere kvetináčov pre konkrétny dizajn interiéru sa musíte najprv uistiť, že tvoria štylistický celok, áno, dosiahnuť konzistentnosť usporiadania a vizuálnu harmóniu. Napríklad, ak je miestnosť v rustikálnom štýle, výber moderného kvetináča so surovými, geometrickými tvarmi a studenými farbami nie je vhodný.

Aj z hľadiska farieb by mal byť hrniec prispôsobený interiéru, ale musíte vziať do úvahy aj farbu rastliny (kvetinové listy), ktorá v nej bude rásť. Dobrým nápadom by mohla byť kombinácia kontrastných rastlín v kvetináči vzhľadom na farbu stien. Tieto lietadlá potom budú pre ňu podkladom. Jedna poznámka: rastliny sa cítia najlepšie v ľahkých kvetináčoch, ktoré sa z dopadajúceho svetla nezhorú.

V prípade malých miestností vyberte malé rastliny, ktoré nerastú príliš široko. Ak máme väčší interiér, môžeme zariadiť veľkú kvetinu vo veľkom hrnci. To je veľmi dôležité: zasadíme rastliny značnej veľkosti do stabilných (veľkých a ťažkých) kvetináčov. Plastové rastliny sú vhodnejšie pre malé rastliny. V obývacej izbe alebo v obývacej izbe môžete umiestniť mimoriadne elegantné porcelánové hrnce. V moderných interiéroch budú dobre vyzerať sklenené, priehľadné alebo matné kvetináče.

Z dôvodu podmienok bývania je niekedy nemožné umiestniť kvetináče s rastlinami na parapety alebo nábytok. Jediným rozumným riešením by potom bolo ich umiestnenie na podlahu. Ak však chcete, aby boli lepšie exponované, môžete použiť špeciálnu poličku alebo záhon. Stále sú populárne.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi