Kuchynské batérie s flexibilným výtokom do 300 PLN
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kuchynské batérie s flexibilným výtokom do 300 PLN
06.09.2019

Kuchynské batérie s flexibilným výtokom do 300 PLNKuchynské batérie sú síce nenápadné, ale sú jedným z kľúčových prvkov kuchynského vybavenia. Ich pôvodne pomerne jednoduchý dizajn sa začal vyvíjať a dopĺňať o ďalšie funkcie. Takto bol vytvorený model s flexibilnou hubicou. Umožňuje ľahké umývanie a oplachovanie riadu a umývadla. Veľmi ho prijali profesionálni kuchári, ktorí rýchlo uvideli výhody tohto typu riešenia. Vodovodné kohútiky s flexibilným výtokom sa stali synonymami reštauračných kuchýň. Dnes sú tiež netrpezlivo inštalované v súkromných domoch, kde výrazne zjednodušujú každodenné povinnosti.

Ako to funguje?

200

Photo. Ferro, Teka, Rea, Kludi, Franke

Kuchynský kohútik s výsuvným výtokom pozostáva z pohyblivej sprchovej hlavice. Sprchová hlavica je namontovaná na hadici ukrytej v tele kohútika. Hadica môže byť dlhá až 1,5 metra, hoci je zvyčajne o niečo kratšia. Po umytí sa hlava vďaka svojej hmotnosti na konci vráti na svoje miesto. Vďaka tomuto dizajnu získava batéria novú funkčnosť. Nemusíme dať všetky riady alebo jedlo pod kohútik, aby sme ich opláchli alebo umyli. Flexibilný výtok so sprchou poskytuje väčšiu slobodu činnosti, čo je dôležité najmä pre majiteľov veľkých dvojkomorových umývadiel. Pri umývaní umývadiel sa ľahko dostanete ku všetkým zákutiam a ľahšie sa udržujete v čistote. Tento typ batérie tiež umožňuje lepšie umývanie zeleniny a ovocia. Keď máme varnú dosku dosť blízko, môžete hrnce naplniť vodou bez toho, aby ste sa museli hýbať a prenášať. Ak oplachujeme hlávkový šalát, nemusíme sa neustále nakláňať nad umývadlom. To všetko znamená, že vodovodné kohútiky s flexibilnou hubicou sú netrpezlivo inštalované do strún kabinetu aj na kuchynských ostrovoch.

Funkčnosť a štýl v jednom

201

Photo. CCI, Deante, Kuchinox, Franke, Ferro

Prvé modely kuchynských batérií s pružnou hubicou mali skôr priemyselný charakter. Nakoniec prišli do našich domovov z profesionálnych kuchýň, kde vzhľad mal sekundárny význam, predovšetkým funkčnosť. Až s časom návrhári začali venovať tomuto prvku kuchynského vybavenia väčšiu pozornosť. Batérie získali eleganciu. Stali sa štíhlejšie a diskrétnejšie. Okrem nabíjateľnej batérie sa objavil aj flex. Tento typ flexibilnej hubice je vždy vonku. V najnovších modeloch je sprchová hlavica tak diskrétna, že na prvý pohľad je často ťažké rozpoznať, či ide o vymeniteľnú batériu. Na trhu sú tieto typy k dispozícii v rôznych štýloch, farbách a prevedeniach. Máme batérie v modernom, priemyselnom a retro štýle. Môžu byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, mosadze, chrómu, žuly alebo zdobené keramikou. Preto je ľahké nájsť model, ktorý bude dokonale zodpovedať našej kuchyni.Pri kúpe batérie venujte pozornosť rozsahu hadičiek a vhodnej montáži. Hlava je tiež dôležitá. Mnoho modelov vám umožňuje regulovať prietok vody. Dôležité je, že tieto batérie sú vhodné pre montáž malých i veľkých drezov. Toto rozhodnutie sa zdá byť jednoduché - najlepšou voľbou je model s flexibilnou hubicou.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi