X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kuchynské batérie. Ako si vybrať batériu do 130€
26.07.2019

Kuchynské batérie. Ako si vybrať batériu do 130€

Výber kuchynskej batérie j závisí od kuchynského drezu, ktorý vlastníte. Veľkosť a typ batérie sa volí podľa tvaru umývadla, počtu komôr a hĺbky.

Nástenná alebo stojanová batéria?

Vodovodné batérie sú dnes vzácnosťou. Sú menej praktické a ich inštalácia je ťažšia. Nepovoľujú takú slobodu prevádzky ako stojace batérie, a preto tieto dominujú na trhu. Stojace vodovodné batérie súnamontované v pracovnej doske alebo priamo na okraji umývadla, čo uľahčuje ich pripojenie k vodovodnému systému.

Jedna rukoväť alebo dve?

Monitory s jednou pákou sa určite používajú ľahšie. Často pracujeme v kuchyni, máme zaneprázdnené alebo špinavé ruky a je ľahšie manipulovať s jednou rukoväťou , regulujúcou tlak aj teplotu, ako sa obťažovať svojimi dvoma náprotivkami. Okrem toho spotrebiče s jednou pákou spotrebúvajú menej vody. Prečo sa to deje? Pretože s jedným ramenom zodpovedným za teplú a studenú vodu môžete rýchlejšie nastaviť teplotu, ktorá je pre vás optimálna.

Výška hubice

Z výšky kohútika, t. poter, závisí na niekoľkých faktoroch. Veľká vzdialenosť medzi dnom umývadla a výlevkou vám uľahčí napríklad naplnenie vedra alebo vysokej vázy. Ale buďte opatrní, pretože príliš veľká vzdialenosť spôsobí striekanie vody zo všetkých strán. Výsuvná hubica je dobrým a zaujímavým riešením . Pri týchto typoch batérií je špička hubice spojená s hadicou s dĺžkou typicky 1 m a celá je vložená do tela. Toto riešenie uľahčuje prácu v umývadle a umožňuje vám pracovať mimo neho, napríklad naplnenie hrnca stojaceho na pulte bez toho, aby ste ho museli vkladať do umývadla. Dôležité je, aby ste venovali pozornosť tomu, či má batéria rotujúcu hlavu, Mnoho batérií túto funkciu nemá a je namontovaných na „pevné“. Toto je obzvlášť dôležité, ak máte umývadlo s dvoma priehradkami. Rotačná hlava uľahčí prácu a spríjemní prácu.

Eco batérie

Pre tento typ môžeme zahrnúť dva typy batérií. Prvý z nich má jednoduché riešenie spočívajúce v namontovaní špeciálneho „gombíka“ do batérie, ktorý stabilizuje a znižuje tlak lietajúcej vody. Toto riešenie nájdete v mnohých stojacich vodovodných batériách. Druhý typ batérie s funkciami ECO je termostatický. Tu sa použili zložitejšie riešenia spočívajúce v udržiavaní konštantnej teploty bez ohľadu na jej kolísanie v systéme dodávky vody. Nastavili sme teplotu jedným gombíkom a jej tlak druhým gombíkom.

Inteligentné a značkové batérie

Dnešná technológia vám umožňuje vytvárať zaujímavé riešenia pre kuchynské batérie. Najnovšie batérie majú elektronické ukazovatele teploty pre tečúcu vodu, vstavané vodné filtre a dávkovače tekutín. Nájdeme tiež batérie s odvápňovacou funkciou. Techniky spracovania umožňujú konštrukciu batérií z materiálov ako je žula alebo keramika a ich vytváranie v rôznych tvaroch.

Ako si vybrať batériu za 130€?

Suma 130€ je veľa a nestačí. Veľa, pretože za túto cenu kupujeme skutočne dobre vyrobené a pekné batérie. Málo, pretože v tomto množstve bude ťažké nájsť batérie s bajerami. Pravdepodobne to však nie je zmysel. Je lepšie kúpiť batériu od spoľahlivého výrobcu a uistite sa, že bude fungovať správne, ako investovať peniaze do batérie, ktorá vyzerá pekne iba na obale. Až do 130€ máme obrovský výber batérií. Pozrime sa teda na ich technické funkcie a určite urobte správne rozhodnutie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi