Kanálové vykurovacie teleso s ventilátorom - oplatí sa to?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kanálové vykurovacie teleso s ventilátorom - oplatí sa to?
07.09.2019

Kanálové vykurovacie teleso s ventilátorom - oplatí sa to?Na vykurovanie domu sa používajú rôzne typy radiátorov, líšia sa materiálom, z ktorého sú vyrobené, kapacitou vody a spôsobom pripojenia. Najobľúbenejšie v bytovej výstavbe sú oceľové doskové radiátory, v ponuke výrobcov sú aj hliníkové a liatinové radiátory. Radiátory sú umiestnené v oblasti najväčšieho teplotného rozdielu, hlavné pod oknom alebo na vonkajších stenách. Existujú prípady, že v dôsledku usporiadania, vybavenia alebo sklenených stien - nemôžeme nainštalovať nástenný ohrievač. Alternatívou k tradičným nástenným vykurovacím telesám sú ohrievače priekop - určené na inštaláciu do podlahy vykurovaných miestností.

Konštrukcia potrubného radiátoraKanálové ohrievače sa používajú vo verejných budovách a rodinných domoch. Položili sme ich pozdĺž okien, dverí na terasu alebo pozdĺž všetkých ostatných zasklených častí steny. Tepelná bariéra vytvorená zákopovým žiaričom je najúčinnejšia, ak je ich dĺžka porovnateľná s dĺžkou zasklenia, pozdĺž ktorého sú namontované.

Základným prvkom výkopového radiátora je ventilátor - vďaka tomu dosahuje radiátor lepšiu účinnosť, rýchlo distribuuje teplo v miestnosti. Ohrievací článok je výmenník tepla , zvyčajne vyrobený z medi a hliníka. Celá časť je namontovaná v oceľovej vani pozinkovanej na oboch stranách. V niektorých zariadeniach nájdeme doskový výmenník tepla - vybavený medenými rúrkami s lamelami z hliníka. Vnútorné prvky výkopového žiariča sú neviditeľné, a to všetko vďaka maskovacej mriežke. V závislosti od prevedenia a charakteru miestnosti - niektorí výrobcovia nám dávajú možnosť voľby medzi hliníkovou, drevenou alebo nerezovou mriežkou.

Na trhu existujú ohrievače rýh s rôznymi dĺžkami od 1000 do 3500 mm, výškou od 90 do 400 mm a šírkou od 180 do 420 mm. V ohrievacích otvoroch do výšky 200 mm - sa vykurovací systém nachádza v strede potrubia. V radiátoroch s väčšou výškou vyhrievací prvok prilieha k vnútornej stene potrubia.

Inštalácia vykurovacieho potrubiaRozmery otvoru v podlahe pod EPS pena. Ak plánujete nízky radiátor, môžeme namontovať výšku podlahovej podložky a tepelnú izoláciu. Ak je radiátor vysoký - môže byť potrebné prehĺbiť otvor v existujúcej betónovej základni. Pred naliatím podkladovej vrstvy sa nezabudnite pripojiť k potrubným ohrievačom by sa malo plánovať už v prvotnej fáze - šírka otvoru by sa mala zhodovať so šírkou potrubného ohrievača . K dĺžke otvoru by sa mali pridať 2 cm - 1 cm na rozšírenie hornej časti kratšej strany potrubného ohrievača na každej strane. Potrubný ohrievač je namontovaný na vrstve chudého betónu a tepelnej izolácie. Podľa odporúčaní výrobcu je optimálna hrúbka tepelnoizolačného materiálu 5-10 cm. Pre takéto riešenia sa používajú tvrdšie tepelnoizolačné materiály - napr. výkopové žiariče všetky riadiace moduly - potrubné ventilátory sú napájané napätím 12 V, čo zaručuje úplnú bezpečnosť pri následnom použití zariadenia. Kanálové ohrievače sa dajú ľahko vyčistiť pomocou vysávača - po odhalení montážneho listu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi