Kalendár najdôležitejších záhradných prác na konci jesene
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kalendár najdôležitejších záhradných prác na konci jesene
07.09.2019

Kalendár najdôležitejších záhradných prác na konci jeseneJeseň je pre záhradníka najrušnejším obdobím roka . Postupy starostlivosti a čistenia majú pripraviť rastliny na prežitie zimy a mrazu. Odporúčame, aké kroky by sa mali podniknúť na to, aby sa záhrada začala oživovať na jar bez problémov.

zalievanieAj na jeseň sú suché dni bez dažďov, záhrada stále potrebuje zalievanie, najmä vždyzelené a ihličnaté rastliny, ktoré rýchlo odparujú vodu. Musíme ich dobre hydratovať, aby ukladali správne množstvo. Zásoby na zimu im umožnia prežiť obdobie, keď je pôda zamrznutá a nie je možné doplniť vodu. Pravidelne kontrolujte, či nie je pôda príliš suchá a záhradu zavlažujte až do prvého mrazu.

Zasadíme cibuľové rastlinyAk chcete na jar obdivovať krásne kvitnúce krokusy alebo snežienky, musíte ich zasadiť pred zimou. Vyberte si slnečné miesto na záhrade, očistite ho od burín a zoberte nekyslú pôdu. rašelina alebo piliny. Žiarovky by sa mali umiestniť do špeciálnych prelamované koše, ktoré ich budú chrániť pred hlodavcami. Neskorá jeseň je tiež obdobím, keď by sme mali kopať cibuľu rastlín, ktoré nie je odolný proti mrazu (napr. cibuľová begónia, dahlia, frézia). Po prvých mrazoch sme odrezali vážené listy a vybrali vykopané žiarovky. chorých odmietame pokrytých plesňou. Vypustené, uložené v chladnej a vetranej miestnosti, rozložené v krabiciach s pieskom,

Orezávame rastlinyNa jeseň sa oplatí rezať rastliny, aby sa zabránilo možnému rastu v prípade dočasného otepľovania. Mladé výhonky počas prvých mrazov rýchlo uschnú a rastlina bude viac vystavená chorobám. Rezne vinič, napríklad klematis, koncom novembra, s výnimkou tých, ktoré kvitnú na prelome apríla a mája . Venujte pozornosť aj stavu listov. Výhonky a listy napadnuté hubami by sa mali odstrániť. Zozbierané časti rastlín dôkladne zozbierajte, uzavrite do vrecka a zlikvidujte, aby sa choroba nerozširovala. Pred začiatkom mrazu môžete zasiahnuté rastliny postrekovať fungicídmi.

Kosiť trávnikKosiť trávnik až do prvých mrazov. ručný prevzdušňovač. Pred zimou by mala byť tráva vysoká asi 5 cm . Príliš krátka bude ťažko odolná voči nízkym teplotám, zatiaľ čo príliš vysoká predstavuje riziko chorôb, napríklad snehových plesní. Je tiež vhodné prevzdušniť trávnik, aby rastliny mohli voľne prijímať živiny zo zeme. Môžete vykonať rýchle prevzdušnenie trávnika

Hrabacie listyfunguje na konci jesene v záhrade


Zbavené listy sa nezbavíme nielen z estetických dôvodov. Ležaním môžu spôsobiť žltnutie a hnitie trávy, čo vedie k tvorbe defektov na trávniku. Tradičné hrable alebo listový fúkač sa hodia na vyčistenie listov.

Rastliny chránime pred mrazomNeskoro na jeseň je najlepší čas na ochranu rastlín pred mrazom. Pôda okolo trvaliek, popínavých rastlín, kríkov a stromov citlivých na chlad je lemovaná kôrou, pilinami alebo ihličnatými konármi. Je to spôsob, ako chrániť pred zamrznutím a stratou vody av neskoršom vegetačnom období pred nadmerným zahrievaním a rozvojom burín. Ďalšou ochranou je hromada kopcov (30-40 cm vysoká) okolo kríkov a popínavých rastlín.

Citlivé na rastliny mrazu môžu byť chránené aj priedušným materiálom. Na tento účel je najlepšie použiť slamené rohože, juta alebo Agrowłóknina. Potrebujeme tiež zabezpečiť zimné rastliny vonku v kvetináčoch. Nádoby by mali byť zabalené do hrubej vrstvy juty alebo pokryté penovým polystyrénom a umiestnené na tichom a tienistom mieste záhrady.

Vyčistite rybníkPri príprave rybníka na zimu najprv odstráňte zarastené rastliny tak, aby zostalo 80-90% voľného priestoru na vodnej hladine. Pred prvým mrazom by ste mali chytiť a umiestniť do akváriových rastlín, ktoré nie sú odolné proti mrazu, napr. Vodný hyacint alebo salvinia. To isté platí pre exotické druhy rýb. Čistené zariadenia a vodné inštalácie skladujeme v uzavretej miestnosti, kde teplota neklesne pod bod mrazu.

Hide záhradný nábytokDôkladne vyčistený záhradný nábytok je najlepšie uložiť v technickej miestnosti alebo v podkroví. Ak túto možnosť nemáme alebo ak je nábytok pevne namontovaný, môžeme použiť záhradné kryty. Na Allegro.pl môžeme okrem iného ľahko nájsť kryt záhradnej hojdačky alebo rohová pohovka.

Oplatí sa stráviť nejaký čas a robiť potrebné záhradnícke práce koncom jesene . Vďaka tomu budú rastliny v zime lepšie pripravené na náročné podmienky a na jar bude naša záhrada vyzerať skvele.

Tiež prečítané:
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi