Kachľové krby na vykurovanie obývacej izby
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kachľové krby na vykurovanie obývacej izby
07.09.2019

Kachľové krby na vykurovanie obývacej izby

Tradition and modernityTradičné Moderné kachľové pece má stále osobitý charakter, sú však určite menšie a navyše majú rôzne tvary a farby. Preto sa stretneme nielen s univerzálnymi béžovými alebo zelenými, ale tiež šťavnaté červené, intenzívne žlté a výrazné tyrkysové. Samotné dlaždice sú väčšie a sú nielen v hladkej verzii, ale sú tiež poškriabané a maľované. Kachľové pece prešli úžasnou premenou a hrdo sa vrátili do obývacích izieb. Sú samozrejme podobné svojim predchodcom, ale riešenia, ktoré sa v nich používajú, boli modernizované pomocou inovatívnych technológií. Predpokladajú akumulačné moduly, dymové armatúry a keramické disky umiestnené nad krbom, vďaka čomu efektívne akumulujú teplo a môžu vykurovať nielen miestnosť, v ktorej sa nachádzajú, ale aj ďalšie časti domu.

Ako funguje kachľová pec?Kachlová pec generuje veľké množstvo tepla vo veľmi krátkom čase, potom ho ukladá a pomaly rozdáva. To je možné vďaka skutočnosti, že pec prechádza rýchlym spaľovacím procesom. Teplota v peci dosahuje asi 500 - 1100 ° C a akumulačná hmota sa rýchlo zahrieva. Teplo generované do 1-2 hodín. fajčenie v kachľovom krbe stačí na vyhrievanie domu po dobu 8-12 hodín.

Je to kachle alebo krb?Moderné kachľové krby sú v skutočnosti kachle so sporákom, zvyčajne vyrobené z liatiny alebo šamotu. , Môžete si napríklad vybrať tradičné vložky vybavené malými dverami, ktoré vyhrievajú miestnosť jemným odovzdávaním tepla. Veľmi populárne z dôvodu estetickej hodnoty sú príspevky s víziou , t. J. Veľké dvojité zasklenie, cez ktoré je možné pozorovať oheň. Používajú sa aj vložky s tepelným výmenníkom namontované nad krbom, ktoré umožňujú získať až 30% energie, a napríklad s vodným plášťom. S ich pomocou môžeme nielen vykurovať celý dom, ale aj ohrievať vodu.

Aký model zvoliť?Výber kachľového krbu je pre každého zástancu klasických riešení v modernom prostredí veľkým potešením. Priestory sú vyrobené z keramických materiálov, ktoré vedú teplo - hlavne kachle kachle dostupné v rôznych prevedeniach a farbách. Vyberieme si klasické vzory s odkazom na minulé obdobia alebo modernistické veľkoformátové dlaždice v rôznych farbách as neobvyklým povrchom. Nižšie sú uvedené tri zaujímavé modely kachľových krbov:
  • Alea krb. Kachľový krb s vysokou mierou využitia tepla vybavený oceľovou vložkou vyrobenou na Slovensku. Má priestrannú, zasklenú nístej so systémom, ktorý zabraňuje znečisteniu skla. Druh paliva: briketa, drevo a drevené materiály. Maximálny výkon: 11 kW. Vykurovacia kapacita: 200 m³. Priemerná spotreba paliva: 2 kg / hod Cena: od 2 450 PLN
  • Krb WK440. Voľne stojaci krb v čiernej alebo bielej kachľovej budove. Konštrukčné prvky sú vyrobené z oceľového plechu rezaného laserom a zvárané do štítu z ušľachtilého plynu. Dvere boli vybavené tepelne odolným sklom, ktoré vydrží teploty až 800 ° C. Maximálny výkon: 9 kW. Druh paliva: tvrdé drevo, hnedé uhlie. Cena: 3300 PLN.
  • Blanka ohnisko. Voľne stojaci krb v kachľovej budove. Teleso a časť vložky sú vyrobené z ocele určenej na vysoké teploty. Krb bol obložený acumotte materiálom, ktorý akumuluje teplo a zlepšuje parametre spaľovania. Dvere boli vybavené tepelne odolným sklom, ktoré vydrží teploty až 800 ° C. Vložka má zabudovaný prívod vzduchu a prítok je regulovaný pomocou horného alebo dolného posúvača. Cena: 6600 PLN.


Kachľový krb je elegantné, efektívne a predovšetkým mimoriadne praktické riešenie. S jeho pomocou ekonomicky vyhrievame celý dom a do našej obývačky zavedieme notu nádhernej tradície. Vyberte si dokonalý kachľový krb pre svoj domov!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi