Japonský rozmnožuje - odrody, pestovanie a starostlivosť
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Japonský rozmnožuje - odrody, pestovanie a starostlivosť
05.09.2019

Japonský rozmnožuje - odrody, pestovanie a starostlivosť

Japanese Rozplenica - odkiaľ to prišlo z Poľska?



Japonské kopije je trvalka, ktorá pochádza z rodiny panikulátov. Má svoje prirodzené prostredie v Austrálii a východnej Ázii.

Japončina Rozplenica - prečo je tak populárna?



Japonské perie , pretože tiež nazývame termín v súčasnosti na elite okrasných tráv na záhrade. Zvyčajne dosahuje výšku 60 až 90 cm, hoci môže byť aj nižšia alebo vyššia. Zvyčajne je japonská delená hlava kaskádová. Tvorí polkruhové zhluky, ktoré sa skladajú z vynikajúcich úzkych listov. V sezóne sú listy zelené, zatiaľ čo na jeseň žltnú. V auguste môžeme obdivovať veľmi veľkolepé kvetenstvo japonskej oštepy . Jeho kvety sú kompaktné kvetenstvo v tvare ucha, ktoré jemne pripomínajú kefy, aby utierali prach. Za dobrých podmienok môžu dosiahnuť dĺžku až 20 cm. Farba uší je spočiatku svetlejšia, potom začína stmavnúť a nakoniec zafarbia na červenú, červenú a hnedú. S nástupom mrazu sa kvetenstvo japonskej rozplenky rozpadlo.

Japonský oštep - je ťažké pestovať?



Aby pramene správne rástli a predovšetkým kvitli, potrebujú pôdu. vlhko. Nesmú však byť príliš mokré. Aj na suchých miestach môže táto tráva zle rásť a nekvetnúť. Substrát pre japonské nátierky by mal byť priepustný a úrodný. Ak máme slabšiu pôdu, je vhodné pred výsadbou do otvoru určeného na štiepenie naliať dlhodobo pôsobiace hnojivo alebo kompost alebo hnoj. Nesmíme tiež kŕmiť spritz pred výsadbou, ale počas sezóny ho kŕmiť tekutým hnojivom pre kvitnúce rastliny, približne raz za 7 alebo 14 dní. Bude to pevná injekcia, ktorá ju bude stimulovať k rastu.


Rozplenica sa musí pravidelne napojiť, najmä počas sucha, keď si všimneme jeho vädnutie. Aby mohli rastliny voľne rásť, zasadíme ich každých 60 - 80 cm; ak ich zasadíme hustejšie, nemusia kvitnúť. Po vegetácii je najlepšie spojiť sušené listy zostrihu do zväzku, t.j. uprostred a úplne hore. Vďaka tomu bude tráva vydržať lepšiu zimu, pretože jej centrum bude chránené pred mrazom a snehom. Ak máme dobrú auru, kosíme kladky v marci. Ak je príliš chladno, čakáme na rezanie až do apríla. Vystrihli sme všetky výhonky japonského útka do výšky 23 cm od zeme.

Japonský rod - prehľad najkrajších odrôd



Najobľúbenejšie a najznámejšie odrody sú Japonský rod Hamelin. Dosahuje výšku asi jedného metra a za svoju popularitu vďačí bohatému kvetu. Očakávame kvetenstvo Hamelnu už v júni. Sú svetlo béžové a postupom času získajú tmavohnedú farbu.

Ďalšou veľmi dekoratívnou odrodou je japonská listnáč Čierna krása. Za svoje meno vďačí skutočnosti, že jej kvetenstvo je v plnom kvete takmer čierne. Na dobrej a úrodnej pôde môže dosiahnuť šírku 70 až 90 cm a počas kvitnutia až do výšky 140 cm. Ďalšou variáciou, ktorú nemôžete obísť, je japonský ohňostroj Fireworks . Vyznačuje sa bielo-zelenými listami, ktoré na jeseň menia farbu na karmínu. Zasadíme ju na slnečnom mieste a čím viac slnka má, tým viac sa zafarbí. Kvetenstvo tejto odrody je mäkké, s ružovým odtieňom. Rastie až do výšky 40 centimetrov, hoci je o niečo citlivejšia na mráz a stojí za to sa v nej pestovať.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi