Interiérové farby - prehľad nových produktov a trendov na jeseň 2017
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Interiérové farby - prehľad nových produktov a trendov na jeseň 2017
07.09.2019

Interiérové farby - prehľad nových produktov a trendov na jeseň 2017Steny našich apartmánov sú zázemím celého interiéru. Prinášajú správnu náladu, zdôrazňujú štýl, rozdeľujú a definujú priestor. Výber farby by mal byť premyslený - zostane s nami celé roky. Venujme pozornosť nielen farbe, ale aj druhu a kvalite.

ColorKaždý rok pripravuje Pantone Color Institute farebné kombinácie, ktoré určia trendy pre budúci rok v móde, dizajne a architektúre. Farba roku 2017 bola ohlásená zelenou farbou. Odtieň, ktorý sa v porovnaní s farbou Kermitu, slávnej žabky Muppet zvolil, má symbolizovať ekologické hnutie, priniesť sviežosť a vitalitu. Pantone nám tiež poskytuje tipy, ako skombinovať túto tému s inými farbami. Toto je, samozrejme, iba návrh, inšpirácia, čo neznamená, že musíme náhle prepracovať naše okolie. Jeseň 2017 je však určite obdobím farieb spojených s prírodou . Šťavnaté zelené sú v interiéroch dosť dominantné, a preto si pre steny vyberieme tlmenejšie farby. Dymové farby s prímesou šedej farby sú veľmi módne. Poskytujú ideálne zázemie pre kontrastné doplnky a značkový nábytok, dodávajú triede a elegancii interiéru. Každá značka interiérových farieb ponúka svojim klientom každú sezónu nové palety farieb. Páčilo sa nám návrh Dulux, ktorý vytvoril paletu Return Boho . Kombinácia inšpirovaná farbou sezóny je plná relaxačných farieb inšpirovaných prírodou. Zelení sú kombinované so sivými a levanduľovými odtieňmi.

Príklady zeleniny, ktoré nájdete v ponuke výrobcov:
 • Primacolor Trendy Colors - okrem iného zelená, tmavo zelená, morská zelená, šťavnatá zelená.
 • Snehobiely satén - okrem iného zelená nádej, zelená míľa, hĺbka mora.
 • Duluxove farby sveta - okrem iného zelené terasy, zelený ostrov, zelená orchidea.
 • Farba dizajnéra Beckers - špargľa, mäta zelená, Kleopatra, Supernova.
 • Beckers Väggfärg Farba - vr. Clarity, Emerald, Fiord, Zelené jablko, Zelené kopce, Zelený čaj, Vápno, Mätová, Paciffic.
 • Keramický magnát - okrem iného Víťazný Alexandrit, Emerald Green, Green Diamond, Pure Olivine, Tasteful Olivine, Sofistikovaný Malachit, Emerald Aquamarine.

EkológiaStarostlivosť o životné prostredie určuje trendy v modernom svete. Výrobcovia interiérových farieb to vedia veľmi dobre a navrhujú moderné riešenia, ktoré chránia naše zdravie a starostlivosť o stav našej planéty.


 • Latexová farba Tikkurila Optiva je certifikovaná environmentálnou značkou EÚ, udeľovaná nezávislými odborníkmi a platná v 25 krajinách Európskej únie. Farby označené týmto symbolom neobsahujú toxické alebo karcinogénne látky. Na získanie certifikácie musí výrobok spĺňať najvyššie ekologické normy pokrývajúce celý životný cyklus - od dodávky prírodných pigmentov, cez výrobu, distribúciu, až po bezpečnú likvidáciu odpadu. Optiva je tiež zdravý pre používateľov - obsah škodlivých organických zlúčenín (VOC) je udržiavaný na minime. Táto farba bola tiež certifikovaná Poľskou spoločnosťou pre alergológiu ako bezpečný produkt pre alergikov .


 • Podobné vlastnosti majú aj bielu emulznú farbu Eco Snehulienka. Nevyvoláva podráždenie, je priateľský k alergikom a obzvlášť citlivým ľuďom, čo potvrdil výskum uskutočnený Katedrou klinickej a environmentálnej alergie Collegium Medicum Jagellonskej univerzity.

TechnologyVýrobcovia tiež ponúkajú mnoho typov interiérových farieb: emulzie, latexové, kovové alebo magnetické. Keramické farby nazývané farby druhej generácie sú technologickou novinkou . Obsahujú keramické mikrosféry, ktoré vytvárajú tvrdý povlak, ktorý je mimoriadne odolný voči mechanickým a chemickým faktorom. Vyznačujú sa odolnosťou voči špine, je ľahké z nich umyť stopy značkovačov alebo mastnú omáčku. Majú odolnosť proti drhnutiu triedy I, aj keď používajú silné chemikálie. Odstránenie škvŕn preto nehrozí sfarbenie povrchu. Keramické farby sú zároveň nepremokavé a zároveň priedušné. Vyznačujú sa vysokou priľnavosťou, nestekajú a nevytvárajú škvrny pri maľovaní a dobré pokrytie - dokonca aj v prípade tmavých odtieňov stačí maľovanie dvakrát.
 • Keramický magnát je farba predávaná v 56 farbách. Bol vyrobený v moderných technológiách založených na keramických prvkoch a živiciach a pigmentoch najvyššej kvality. Povlak neabsorbuje nečistoty a je odolný proti chemikáliám. Farba je veľmi účinná, s jedným litrom môžeme natrieť až 14 m² povrchu a počas aplikácie nestrekne.


Keramické farby sú dokonalým riešením pre miestnosťv detskej chodbe alebo v kuchyni.

Keď sa rozhodnete, ktorá farba bude vyhovovať vášmu interiéru, nezabudnite na ďalšie vlastnosti farieb. Vyberte si produkty najvyššej kvality, ktoré uľahčia maľovanie a budú bezpečné pre zdravie a životné prostredie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi