Hubová taška
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Hubová taška
05.09.2019

Hubová taškaSušené huby sa môžu skladovať 2 až 3 roky. Jedným zo spôsobov je dať ich do plátennej tašky, ktorú si môžete šiť a ozdobiť. Veľkosť vrecka je voliteľná, ale nemala by byť príliš malá, aby sa hríby nezdrvili a nerozbili.

1111

Bude potrebné:

Krok 1.Vystrihli sme kus plátna 27 x 50 cm. Vak bude mať šírku 25 cm, na švy sú potrebné ďalšie centimetre.

1

Krok 2.Vystrihli sme vzor z obrúsku a snažíme sa to urobiť presne (bez toho, aby sme okolo vzoru nechali biele okraje).

2

Krok 3.Vrstvy oddelíme. Ponechávame iba tú s potlačou, ostatné sú zbytočné.

3

Krok 4.Položte vystrihnutý vzor na plátno a veľkoryso ho namastite lepidlom, jemne posúvajte kefu zvnútra von a vyrovnajte vrásky. Pokúsme sa neprekročiť rámec, pretože po zaschnutí budú miesta pokryté lepidlom trochu tmavšie, a tým sa zhorší celý efekt. Nechajte schnúť asi 12 hodín.

4

Krok 5.Umiestnite suchú tkaninu ľavou stranou nahor, papier na pečenie a žehličku vložte do predehriatej ocele na 150 ° C.

5

Krok 6.Vystrihli sme dva kusy čipky, každý s rozmerom 52 cm. Jeden je pripnutý na stránke, kde sa nachádza vzor s hubami.

6

Krok 7.Pripnite druhú stranu z opačnej strany. Skúsme upraviť miesto tak, aby po šití tašky boli šnúrky na rovnakej úrovni.

7

Krok 8.Šijeme čipku na stroji.

8

Krok 9.Zložte vrecko na polovicu. Na jednej strane, cez čipky, ohýbame časť okraja a zošívame na stroj. Viazanie vrecka vyjde z tohto miesta. Musia byť starostlivo zaistené, aby sa nedotýkali.

9

Krok 10.Preložte látku napoly pozdĺž dlhej čiary. Skontrolujeme, či čipky na opačných stranách sú vo vzájomnom kontakte. Hrany upevňujeme kolíkmi.

10

Krok 11.Hrany šijeme hustým stehom. Potom urobíme kľukatý steh, ktorý chráni hrany pred odieraním.

11

Krok 12.Zabalíme hornú časť vaku a vytvoríme tunel na vytiahnutie reťazca. Šiť hrubým stehom. Stehujeme niekoľkokrát na miesto, kde väzba vyjde.

12

Krok 13.Ak chceme, aby vrece malo dno, položili sme ho na šev. Na mieste, kde sa vytvoril trojuholník, nakreslíme čiaru. Zafixujeme to, zmerame a na druhej strane urobíme to isté. Stehujeme na stroji.

13

Krok 14.Odstránili sme nepotrebný fragment.

14

Krok 15.K bezpečnostnému čapu pripevníme reťazec a nakrájame ho do tunela. Aby sme zabránili jej vysunutiu, môžeme zavesiť korále alebo iné dekorácie na jej konci.

15

Šitie vrecka na huby nie je ťažkéAD. Ak nemáme šijací stroj, môžeme to urobiť ručne. Zdobenie je vecou fantázie. Na tento účel môžeme použiť akékoľvek dekorácie.

33333
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi