X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Garáž - ako zabezpečiť, aby plnil niekoľko funkcií?
06.09.2019

Garáž - ako zabezpečiť, aby plnil niekoľko funkcií?Ak ste počuli, že spoločnosť alebo hudobná skupina bola vytvorená v garáži, musíte to pochopiť doslova. Dni, keď to bola miestnosť výlučne na uskladnenie vozidla, sú dávno preč. Čím viac sa jej použitie len na tento účel javí ako mrhanie! V súčasnosti sa z garáže stali plnohodnotné komerčné priestory, ktoré môžu byť dielňou, dielňou a dokonca ... telocvičňou alebo obývacou izbou.

Garáž predovšetkým pre auto?Akonáhle bola garáž niečo ako pochmúrny, betónový bunkri, v ktorom zapáchal benzín a podlaha bola zakrytá. olejové škvrny. Samozrejme to nebolo vyhrievané a nikto sa zvlášť nezaujímal o vetranie. Niet divu, že ste tam jednoducho nechali auto a odchádzali. Nuž, niekedy sa tam vykonávali aj nepotrebné veci, preto veľa garáží vyzeralo ako veľká miestnosť, kde auto ... sotva zapadalo.

Medzitým to tak nemusí byť. Aby však mohla vykonávať ďalšie funkcie, musí byť správne navrhnutá, usporiadaná a vybavená.

Jeho veľkosť je kľúčová. Predpokladáme však, že v ňom bude zaparkované auto a tie zrejmé majú rôzne veľkosti. Predpisy stanovujú, že jedno parkovacie miesto musí byť široké najmenej 2,3 ma dlhé 5 m. Okrem toho minimálna vzdialenosť medzi stojacim autom a stenou je najmenej 0,5 m, a preto je zo zákona podľa zákona garáž vnútri musí mať plochu nie menšiu ako 2,7 x 5,5 m. To stačí na to, aby ste tam nechali vozidlo a vystúpili z neho celkom pohodlne, ale samozrejme príliš málo na to, aby ho nejako rozumne využilo.

Nejde o zdvojnásobenie tohto priestoru, ale pol metra, pridaného z každej strany, sa dá zachrániť situácia, iba s minimálnym zvýšením nákladov na vybudovanie garáže.

Bez ohľadu na to, ako budete používať, stojí za to okamžite sa postarať o všetky potrebné inštalácie: elektrické s príslušným počtom a usporiadaním elektrických zásuviek a svetiel, kúrenie a vetranie (výfukové plyny!). Môžete tiež myslieť na vodovodné a sanitárne zariadenia: zdá sa, že by bolo dobré umiestniť do garáže aspoň umývadlo s tečúcou vodou, ale v ňom môže byť aj toaleta alebo sprcha.

Ak ho chcete intenzívne používať na iné účely, ako len na parkovanie vozidla, mali by ste uvažovať o samostatnom garážové dvere. Dobrým riešením môže byť inštalácia samostatných dverí. vstup. Nebudeme sa musieť zdvíhať ani otvárať zakaždým

Garáž ako dielňaZa predpokladu, že máme správne množstvo priestoru, je to jedna z prirodzených funkcií, ktoré môže úspešne vykonávať. Je to optimálne miesto na drobné opravy alebo opravy. Ak máme veľmi veľkú garáž, potom pre túto a ďalšie aplikácie, môžete myslieť na vytvorenie samostatnej miestnosti vo svojom interiéri.

Prispôsobenie garáže funkcii dielne bude primárne spojené s príslušnou organizáciou priestoru. Potrebujeme niekde umiestniť a uskladniť nástroje, pre ktoré sú vhodné všetky druhy políc a políc. , Toto je riešenie, ale v garáži sa mi nebude dariť veľmi dobre kvôli podmienkam, ktoré v ňom prevažujú (nízka teplota, vysoká vlhkosť vzduchu), ako aj kvôli ich nie najlepšej funkčnosti.

Nábytok, v ktorom sme predtým držali odev alebo knihy, nebude nevyhnutne vhodný na ukladanie náradia. Preto sa oplatí kúpiť tzv organizátori, ktoré je možné zavesiť na stenu (napr. ručným náradím). skladovacie police, ktoré budú robiť svoju prácu omnoho lepšie a nebudú zvlášť drahé. Praktickými riešeniami sú aj kyvety, v ktorých môžeme zhromažďovať všetky drobnosti (klince, skrutky alebo vŕtačky), ako aj špeciálne


Ďalším problémom je ponk, kde vykonáme väčšinu úloh: vŕtanie, lepenie alebo pílenie. Kovový rám s dreveným vrchom je tu štandardom, ale to nestačí pre každého. Pre náročnejších bude lepšou voľbou modely so vstavanými zásuvkami a policami pod doskou.

Ak máte v úmysle intenzívne drotáriť v garáži, stojí za to sa postarať o ďalšie dva prvky: inštaláciu trojfázovej zásuvky (tzv. sila), ktorou dodávame rôzne druhy náradia (napr. zváračka), ako aj presnú zvukovú izoláciu z obývačiek. Hluk počas rôznych dielenských aktivít môže rušiť domácnosť. To samozrejme platí pre situáciu, kkeď je garáž v tele domu.

Garáž ako skladMôže sa stať, že namiesto domácich majstrov robíme viac so záhradou a garáž sa bude využívať predovšetkým na záhradné vybavenie a ďalšie väčšie predmety. napríklad bicykle. Tu pre nás budú samozrejme užitočné aj skrine alebo police, ale záhradné vybavenie môže byť ťažšie ako ručné náradie, takže sa musíte uistiť, že majú správnu kapacitu. Pamätáme tiež, že je najlepšie umiestniť ich pri najdlhšej stene, a to má zmysel iba vtedy, ak je minimálna vzdialenosť 1,5 m od steny a zaparkovaného vozidla.

Avšak v tomto prípade je možné steny a ... strop použiť v oveľa väčšej miere. Po nainštalovaní príslušného držiaky môžete úspešne zavesiť bicykle na steny, ako aj záhradný nástroj, ako sú lopaty alebo zhrabovače.


Nezabúdajte však, že potom bude ľahké zašpiniť, preto sa oplatí ich pokryť ľahko čistiteľnou vrstvou (napr. umývateľným náterom alebo dlaždicami). Zaujímavým riešením je zavesiť pár ... vedier, do ktorých môžeme úspešne vložiť rôzne drobnosti. Ďalším riešením, ktoré je v garáži veľmi užitočné, sú rôzne typy mobilné kontajnery (na kolesách), ktoré sa podľa potreby dajú ľahko presunúť.

Veľká plocha, ktorú môžeme vyvinúť a na ktorú často zabúdame, je strop. Pod ňou môžete zavesiť rôzne predmety, samozrejme ľahké, aby ste predišli nebezpečenstvu pádu na auto a skôr by ste boli rovní, aby sa necítili. Dobrým príkladom by mohli byť napríklad surfy alebo strešné nosiče, ktoré sa dokonale zmestia tesne pod strop. Stropné regálové systémy alebo stropné vešiaky, ktoré sú dostupné na trhu, nám pomôžu.

Garáž ako ateliérMôže sa stať, že z dôvodu nedostatku tesniaceho vosku alebo skôr lepšieho miesta, budeme nútení prispôsobiť garáž štúdiu, napríklad kanceláriu alebo náhradu office. Toto je určite núdzový východ, ale je to možné. V takom prípade musíte predovšetkým zabezpečiť pohodlnejšie podmienky, v ktorých budeme bývať. Ak existuje takáto možnosť, stojí za to, ako sme už uviedli, nájsť osobitnú miestnosť na tento účel.

Ak to nie je možné, nejako musíte zorganizovať pracovný kút. Potrebujeme, aby sa taká surová technická miestnosť, ako napríklad garáž, stala trochu útulnejšou. Predovšetkým bude dôležité správne osvetlenie a kúrenie, ak tam plánujete zostať a pracovať aj v zime av lete bude potrebné primerané vetranie.

Garáž ako rekreačná miestnosťGaráž je miestnosť, v ktorej môžete robiť v podstate čokoľvek, najmä ak ju vynecháte niekde inde. Ak je garáž dostatočne priestranná a naša fantázia je neobmedzená, potom je možné garáž použiť doslova na všetky druhy aktivít vrátane sledovania vášho koníčka. V tomto prípade budú vozidlá zaparkované v ňom alebo iné uložené predmety jednoducho ... pôvodné prvky dizajnu interiéru. Musím však pripustiť, že garáž je skôr spojená s priateľským miestom na pobyt pre chlapcov alebo mužov ako pre ľudí spravodlivého sexu.

Nič vám nebráni umiestniť nejaké telocvičňa do garáže. Ak si napríklad pamätáte film "Americká krása", v ktorom sa hrdina práve v garáži pokúsil prestavať svoju fyzickú podobu, potom viete, o čo ide. základné športové vybavenie a v tejto miestnosti si vytvorte mini telocvičňu a dokonca, v závislosti od možností,

Ak hovoríte o niektorých hudobných skupinách, ktoré založili v garáži, alebo dokonca o garážových skupinách, je to miesto v doslovnom zmysle slova. Samozrejme, že v nej môžu byť nejaké hudobné skúšky, ale samozrejme by bolo užitočné, ak je to možné, viac ako kedykoľvek predtým. Keď sa garáž priblíži k životným podmienkam (napríklad vložením nejakého nábytku na sedenie alebo starých pohoviek), môže sa stať miestom, kde sa mladí ľudia veľmi túžia stretnúť, napríklad pri počúvaní hudby. Existujú aj prípady, keď napríklad domáce kino pristál v garáži a táto miestnosť sa používala iba na sledovanie filmov.

Garáž ako bytGaráž môžete prispôsobiť životným podmienkam a stáva sa čoraz častejšie, napríklad keď niekto hľadá mimoriadne originálny interiér, má jedinečné originálne vozidlo a Chcem to predviesť, ak je len veľkým fanúšikom motorizmu. V tomto prípade však často nie je jasné, či človek žije v garáži alebo či je auto zaparkované v miestnosti.

A celkom vážne sa stále viac prispôsobuje bytu - možno nie samotným garážam, ale podkroviu nad nimi. To platí najmä pre väčšie voľne stojace garáže, ktoré obsahujú viac ako jednu garáž. parkovacie miesto. Niekedy existuje podkrovie, kde môžete zorganizovať sklad pre menej používané vybavenie, ale stále častejšie sa jedná o obytné priestory. Môžu byť relatívne malé, ale často sú pohodlné a môžu sa použiť ako apartmány pre hostí.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi