Fasády slinku. Čo o nich potrebujete vedieť?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Fasády slinku. Čo o nich potrebujete vedieť?
07.09.2019

Fasády slinku. Čo o nich potrebujete vedieť?

slinok - čo je toslinku je keramický materiál s matným povrchom povrchová úprava, ktorá sa používa na výrobu stavebných tehál a obkladov pre obkladové steny. Vytvára sa počas vypaľovania zmesi hliny a piesku pri teplote 1100 ° C. V závislosti od druhu použitej suroviny sa materiály slinku líšia veľkosťou, farbou, štruktúrou a parametrami. Slínok sa používa predovšetkým na dokončovanie dekoratívnych fasádnych segmentov, napríklad komínov alebo nosných stĺpov, ale stále viac pokrýva celú fasádu. Vďaka rôznym farbám - od žltej a béžovej, cez hnedé až po odtiene šedej alebo bielej - vyhovuje slinku tradičným aj moderným domom.

Výhody tehliarskych tehálSann Profi Pure Clinker). Za zmienku tiež stojí, že kontrastný kĺb zaujímavým spôsobom zdôrazňuje charakter domu. Je mimoriadne odolný, veľmi odolný voči meniacim sa poveternostným podmienkam a mechanickému poškodeniu. Je tiež žiaruvzdorný a jeho starostlivosť nie je náročná - jednoducho ho impregnujte a každých pár rokov ho dôkladne umyte vhodným prípravkom (napr. Fasáda slinku) je mimoriadne pôsobivá a elegantná. neprejde a hotový dom nestarne vizuálne. Slinok je možné tiež použiť na ozdobenie rohov a priestoru okolo okien alebo ich kombinovať s slínkou "vyrobenou v technológii. trojvrstvový, vďaka čomu majú vynikajúce tepelné a akustické parametre. Chráni interiér domu pred chladením a prehriatím a navyše potláča hluk prichádzajúci zvonka.
  • Najdôležitejším parametrom slinku je absorpcia vody , ktorá určuje jeho trvanlivosť. Čím je materiál menší, je odolnejší voči vonkajším faktorom. Najobľúbenejšie sú masívne alebo duté strojové tehly s nasiakavosťou 4 až 6%. V prípade zaskleného skla je táto hodnota blízka 0% a ručne tvarovaná je približne 10 až 16%.

Ako položiť slinku?

200


Na dokončovanie fasád malta pre slínok je k dispozícii iba pre murivo, iba pre injektáž alebo univerzálne, t. j. pre murivo so zameraním. slinok stojí za to rozhodnúť sa fáza domáceho dizajnu. Jedná sa o ťažký materiál, ktorý vyžaduje pevný podklad, a preto by základy mali mať zodpovedajúcu väčšiu šírku. Tehly slinku sú spojené s nosnou stenou pomocou kotiev z nehrdzavejúcej ocele, ktorých počet závisí od hrúbky izolácie, plochy steny a sily vetra v danej oblasti. Predpokladá sa, že je to asi 5 kusov na 1 m². Mali by ste tiež pamätať na vytvorenie vzduchovej medzery, najmä na izoláciu minerálnou vlnou alebo inými vláknitými materiálmi. Pre murované tehly slínok sú pripravené tie najlepšie

Alebo slínokové dlaždice?Nie vždy máme možnosť dokončiť dom pomocou slínok s tehlami . V tomto prípade môžeme na obloženie použiť dlaždice slinku, ktoré dokonale napodobňujú tehlovú stenu na jedno a dvojvrstvovej stene. Na výber sú tiež polkruhové a rohové dlaždice, ktoré umožňujú vytvorenie zaujímavých fasádnych kompozícií. Dlaždice slinku sa lepia priamo na stenu alebo na správne pripravenú izolačnú vrstvu pomocou klinkerového lepidla (vďaka tomu nebude na stene vznikať nevzhľadné biele výkvetie). Je to veľmi jednoduchá úloha a s trochou zručnosti a znalostí si to môžete urobiť sami.

Opláštenie slinku je pôsobivé, odolné, funkčné ... a bohužiaľ dosť drahé. Je to však vynikajúca investícia, ktorú určite nebudeme ľutovať. Pozrite sa, ako krásny bude váš dom vyzerať s fasádou slinku!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi