Exotické drevo do záhrady
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Exotické drevo do záhrady
07.09.2019

Exotické drevo do záhradyDrevo je základným stavebným materiálom v záhrade - bez neho by najdôležitejšie objekty, ako sú tŕne, ploty, povrchy, lavičky a ozdobné prvky, neboli vytvorené. Aj keď materiál je možné do značnej miery nahradiť kameňom, tehlou alebo iným riešením, v tomto prípade nebude záhrada vyzerať dostatočne prirodzene a esteticky. Kľúčom je dosiahnutie dobrej harmónie medzi drevom, kameňom, vodou a zeleňou. Nepriaznivý je tiež nadmerný mishmash, takže aj v dreve by sa nemalo používať viac ako 1-2 druhy. Jedinou otázkou je: ktorý zvoliť?

Exotické a domáce drevo - ako ho prispôsobiť svojim vlastným potrebám?Pri stavbe záhrad používa najviac domáce dreviny. Zvyčajne je to najlacnejšia borovica, smrek, jedľa alebo smrekovec. Popolník je tiež dobrým materiálom, ale tento druh je ťažko dostupný a zvyčajne sa používa skôr v interiéri. Hlavnými výhodami domáceho dreva sú relatívne nízka cena (aspoň v porovnaní s exotickými náprotivkami) a dobré zapadnutie do architektúry záhrady a životného prostredia. Jeho kvalita je, žiaľ, priemerná - najmä tolerancia na rôzne poveternostné podmienky .

Funkčnosť objektov postavených z domáceho dreva sa zvyčajne odhaduje na niekoľko rokov. Exotické drevo je oveľa drahšie (dokonca niekoľkokrát), ale vyznačuje sa väčšou pevnosťou a odolnosťou. Zvyčajne pochádza zo stromov rastúcich v tropickom podnebí, a preto je odolný proti vode a vysokej vlhkosti. Môžu sa používať dokonca aj na miestach, ktoré sú v kontakte s vodou. Niektoré druhy nevyžadujú údržbu, iné by sa mali impregnovať špeciálnymi prípravkami.

Možné použitie exotického drevaExotické drevo je možné použiť v záhradách zdobených rôznymi štýlmi - z orientálneho na vidiecke. Výnimkou sú reštriktívne naturalistické záhrady (všetky prvky by sa mali zhodovať s okolím) a lesné záhrady (s nimi nekompatibilné). Najobľúbenejšie využitie exotického dreva je výstavba terasy . Jednotlivé druhy sa okrem odolnosti voči vlhkosti vyznačujú dobrou odolnosťou proti oderu a mimoriadne dekoratívnym vzhľadom . Okrem toho sa oplatí vybudovať exotické drevo - moderné alebo orientálne - ploty a zásteny, pretože vydržia dlhšie. Exotické drevo je tiež potrebné na konštrukciu prvkov v kontakte s vodou, t. J. Mostov na výstavbu rybníkov a bazénov. Niekedy je vyrobený zo záhradného nábytku a dekoratívnych prvkov.

Prehľad druhov:prípravky s UV filtrami, ktoré zabraňujú stmavnutiu (napr. Altax - lak na drevo, DekorChem - impregnácia na drevo , Dekoratívna impregnácia dreva - ochrana dreva). Teak - je jedným z najpopulárnejších druhov, ktorý sa používa najmä na terasové dosky. Drevo sa získava z bohatej sliepky. Dodáva sa v rôznych farebných odtieňoch - od žltej po hnedú, takže ju môžete ľahko prispôsobiť konkrétnej záhrade. Má koherentnú štruktúru s jasným čerpaním ročných prírastkov. Je mimoriadne odolný voči poškodeniu (prvotriedna trvanlivosť), poveternostným podmienkam, plesniam a chemikáliám. Mali by sa udržiavať

Cumaru - drevo pochádza z voňavej toniky. Má hrdzavú farbu gaštanu so svetlejšími oranžovými pruhmi. Obsahuje veľa mastných zlúčenín. Je odolný proti poveternostným vplyvom a oderu. Odporúča sa použiť na konštrukciu povrchov - schody, chodníky a terasy.

merbau - má pomerne jednotnú tmavohnedú farbu. Získavajú sa z dvoch druhov stromov (Intsia bijuga a Instsia palembianca). Vydáva charakteristickú zemitú vôňu. Dobre drží klince a skrutky, ale dá sa tiež spojiť lepidlami. Je široko používaný v interiéri aj na záhrade, v praktických a dekoratívnych predmetoch.

Massaranduba - toto drevo sa získava z dule s ružovkastou farbou a tmavočerveným alebo fialovým jadrom. Postupom času stmavne a stane sa karmínovo červenou. Je tvrdá a odolná, bez údržby má tendenciu sa zdeformovať a praskať. Pravidelne naolejované (špeciálne prípravky) sa môžu používať až do 50 rokov. Odporúča sa používať najmä v mostných konštrukciách a na terasách.

Bangkirai - je k dispozícii v rôznych odtieňoch hnedej (môže byť tiež hnedožltej). Získava sa zo stromov Shorea, ktoré pokrývajú asi tucet druhov. Je to dobrý materiál pre všetky záhradné stavby - od terás a povrchových úprav plaveckých plôch po podlahy v allacný a nábytok. Má dve hlavné nevýhody - nemôže mať kontakt s kovovými prvkami (zle reaguje na hrdzu) a na jeho povrchu sú malé otvory pripomínajúce stopy kŕmenia kôrovcov. bangkirai, ktorý stojí za mastenie, pretože môže mať striebornú farbu.


Tatajuba - má medovú žltú alebo hnedú farbu. Získavajú sa zo stromu Bagassa. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti vlhkosti, hnilobe, hubám a škodcom. Vyžaduje si špeciálne prípravky na konzerváciu - univerzálne prípravky môžu znížiť jeho dekoratívne vlastnosti. Nevýhodou dreva sú chyby v štruktúre, napríklad vypadávanie uzlov. Stavebné materiály by sa preto mali získavať opatrne - pozorne ich sledovať. Tatajuba by sa mala používať na terasách. Je to tiež jeden z lacnejších druhov exotického dreva.

Exotické drevo sa kvôli cene zriedka používa holisticky - so všetkými prvkami záhrady. Najčastejšie sa používajú na citlivých miestach, ktoré sú vystavené ničeniu - ľuďmi alebo klimatickými faktormi. Vysoké náklady na nákup a prevádzku odmeňujú krásny vzhľad a predovšetkým trvanlivosť ďaleko presahujúcu domáce druhy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi