X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Drvič nožov alebo frézok na vetvy?
07.09.2019

Drvič nožov alebo frézok na vetvy?

Čo je skartovač?Drvič vetiev je užitočné zariadenie, ktorého úlohou je rozdrviť vetvy stromov a kríkov na malé kúsky. Piliny získané týmto spôsobom môžu byť použité ako podstielka pre kríky, kompost alebo dekoratívny prvok uličiek alebo chodníkov. Existujú tiež špeciálne pece, ktoré sa spaľujú len takýmto mletým materiálom. Jeho dizajn je veľmi jednoduchý. Pod pevným krytom je rezacie zariadenie. Môže to byť nôž alebo rezačka a menej často turbína. Drviče majú tiež rôzne zdroje energie . Výfukové plyny sú hlasné a vydávajú veľa dymu, ale dokážu rozbiť hrubšie vetvy a majú vyššiu účinnosť. Elektrické drviče pracujú tichšie, ale ich výkon je slabší. Takéto zariadenie nebude schopné zvládnuť hrubšie tyčinky. Pri výbere drviča je potrebné venovať pozornosť a prispôsobiť ho priamo vašim potrebám. Na malých pozemkoch a záhradách stačí elektrický drvič. Pri výbere však venujte pozornosť dostupnosti elektrickej energie - ak je obmedzená, budete sa ju musieť vzdať.

Cutter or Cutter?Drviče nožov sú menej efektívne - môžu brúsiť vetvy o maximálny priemer 2 - 3 cm. Majú rotačné nože, na ktoré by mali byť vetvy pritlačené. Stroje s frézovacím mechanizmom sú oveľa efektívnejšie. Rotačná fréza brúsi takmer každú vetvu. Frézovací systém je tiež menej hlučný.

Aby som to zhrnul: drvič noža bude fungovať na malých pozemkoch a záhradách, keď neplánujeme rezať veľké konáre, ale skôr kríky a malé stromy. Pre väčšie farmy alebo sady budete určite potrebovať drvič na mletie.

Ďalšie funkcieDrviče majú veľa ďalších funkcií, ktoré treba pri nákupe jednej z nich venovať pozornosť. Tieto zahŕňajú automatické vetvenie , čo uľahčuje a výrazne urýchľuje prácu. Je dobré, ak má zariadenie tiež prepínač preťaženia alebo ochranu proti spusteniu . Tým sa zaistí bezpečnosť počas používania. Sada by mala obsahovať aj nádobu na drevnú štiepku , aby sa presunula na jedno miesto a nerozpadla sa. Stojí za to mať zariadenie tiež kolieska , ktoré uľahčia jeho pohyb po záhrade.

Pozoruhodné modely nožov  • Bosch AXT 25TC - skartovačka nožov, ktorá dosahuje dobré výsledky v porovnaní s inými podobnými typmi. Je praktické a pohodlné použitie, vybavené systémom Turbine Cut, ktorý vám umožní rýchlo a presne rozrezať vetvy bez blokovania počas práce. 53-litrová nádrž uľahčuje zber mletého materiálu. Zariadenie je ľahké a preto veľmi mobilné.


  • NAC GY 6000 - elektrický drvič, ktorý môže získať veľa energie. Má ochranu proti preťaženiu a automatické blokovanie štartu po výpadku napájania, veľký priemer rezu a pohodlné veľké kolesá.

Pozoruhodné frézovacie modely  • Makita UD2500 - elektrický drvič, ktorý by mal spracovávať konáre s priemerom do 45 mm. Má ľahko použiteľný ovládací panel, tlačidlo bezpečného spustenia a spínač, ktorý deaktivuje zariadenie v prípade akejkoľvek poruchy. Skladané, zaberá málo miesta, takže sa dá ľahko uložiť.


  • Hecht 6285 XL - veľmi efektívny model frézovania. Má rezačku vyrobenú z vysoko kvalitnej ocele s možnosťou brúsenia. Je vybavená poistkou proti preťaženiu, uzamknutím v prípade dočasného výpadku napájania a funkciou automatického sťahovania vetiev, čo uľahčuje prácu.


Po kosení stromov a kríkov na jar alebo na jeseň zostane v záhrade veľa vetiev, ktoré sa ťažko zbavia. Poďme si kúpiť drvič pobočky. Vďaka tomu dostaneme piliny, ktoré sa dajú na záhrade využiť mnohými spôsobmi. Investovaním do kvalitného zariadenia si môžeme byť istí, že bude trvať mnoho rokov a uľahčí vašu prácu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi