December na záhrade - čo ešte musíte urobiť?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. December na záhrade - čo ešte musíte urobiť?
07.09.2019

December na záhrade - čo ešte musíte urobiť?Ak by to nebolo pre sviatky, ktoré by sa väčšine z nás páčili, december by určite bol "najhorším a najnepríjemnejším mesiacom roka". Ak nám počasie nedáva sneh, je mimo okien šedá, chmúrna a ponurá a slnko svieti iba asi 8 hodín denne. Určite to nie je ideálne počasie na trávenie času na záhrade, ale ak sme trochu preskočili novembrovú prácu, budeme musieť urobiť potrebnú prácu.

1. Záverečné rozkazyTento rok, okrem menších epizód, bol november veľmi teplý, a preto sme časť práce odložili na neskôr. S príchodom v decembri je však potrebné mobilizovať a dokončiť objednávku. Chytíme ostatné listy, organizujeme zľavy, záplaty (vykopávame najodolnejšie druhy zeleniny odolné voči mrazu) - stále môžeme aplikovať hnojivo, napríklad hnoj. Po prvých silnejších mrazoch môžeme z vrúbľovaných stromov odobrať štepy a drevené odrezky z jednoročných výhonkov, napríklad ríbezlí. Po dokončení práce dôkladne vyčistíme a udržujeme záhradné náradie a náradie, ktoré sme používali celú sezónu.

2. Zakrývame, chránime, kontrolujeme, zavlažujemeToto je posledný zvonček, ktorý pokrýva kríky a trvalky, ktoré sú najviac citlivé na mraz, ako aj postele, na ktoré sme na jeseň zasiali zimnú zeleninu. Používame na to ovocné obaly. Nezabudnite zviazať koruny ihličnatých stromov a kríkov, ktoré sa pod vplyvom padajúceho snehu môžu zlomiť - keď padne sneh, systematicky ho zatrasíme z ozdobných kríkov, najmä guľovitých. agrotextiles alebo prírodných materiálov - listy, ihličie, slama. Vyrábame alebo vylepšujeme mohyly vyrábané okolo kmeňov ruží a ozdobných stromov a kríkov. Je to tiež ideálny okamih na ochranu kôry dreva pred hlodavcami a zajacami - tzv

Zber úrody systematicky kontrolujeme a meníme. Rozbité rozhadzujeme, jeme prvé, staráme sa o správnu teplotu v miestnosti. Pozeráme sa tiež na uskladnené sadenice a cibuľky. Na konci mesiaca môžeme začať odfarbovať kmene stromov príprava vápna.

V zime stálezelené rastliny veľmi potrebujú zavlažovanie, preto zavlažujeme rastliny rastúce v zemi aj v kvetináčoch v dňoch bez námrazy a dažďov.

3. Trávnik a rybníkV decembri už nesekáme trávu a okrem odstránenia posledných listov, ktoré na nej ležia, v podstate nepodliehame žiadnej úprave. Jediné, čo stojí za to venovať pozornosť, nie je šliapať, najmä keď je snežené, pretože je veľmi ľahké rozbiť mrazené čepele. Nezabúdame ani na presný servis kosačky po sezóne.

Ak máme v záhrade rybník alebo rybník, nezabudnite chrániť vodnú hladinu pred zamrznutím - najlepšie je Polystyrénové plaváky, čo zaistí stálu dodávku kyslíka. Neodporúčame kovanie dier ostrými nástrojmi, pretože potom je ľahké fóliu poškodiť a následne stratiť vodu a usmrtiť organizmy, ktoré v nej žijú.

4. PodporujemeŽiadny záhradník by nemal zabudnúť pomôcť tým zvieratám, ktoré majú v tomto ročnom období najťažšie obdobie. Hovorím samozrejme o vtákoch. Preto je čas zavesiť kŕmidlá (vyrobené ručne alebo pripravený) alebo guľôčky tuku a zŕn. Najlepšie je umiestniť ich na konáre stromov, takže lákané a kŕmené zimnými vtákmi na jar pomôžu odradiť škodcov - vrátane vošky. Nezabudnite však zavesiť karmiku v správnej výške, aby ste chránili vtáky pred útokmi napríklad mačiek.

Zoznam decembrových záhradníckych prác nie je najkratší, ale dôsledné vykonávanie uvedených úloh spôsobí, že nám na záhrade bude na jar splácať krásne rastliny.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi