DIY - ako pripraviť kvety z papiera?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. DIY - ako pripraviť kvety z papiera?
07.09.2019

DIY - ako pripraviť kvety z papiera?Nepoznám človeka, ktorý by nechcel dostávať kvety. Dnes mám návrh na neobvyklý, ale krásny darček pre blízkych. Bude to papierová kvetina , konkrétne krep. Je to skvelý darček pre každú príležitosť alebo bez príležitosti. Môžem zaručiť, že to nebude nič komplikované. Pozývam vás, aby ste urobili krepovú ružu . Sľubujem, že to bude veľmi ľahká úloha. Je len na vás, ktorú farbu si vyberiete. Tu je postupný návod ...

Materials

 • okraj v ľubovoľných dvoch farbách - vybral som si zelenú a červenú
 • dlhá palica alebo drôt - použil som špízovú palicu
 • Ribbon
 • lepidlo
 • fix alebo ceruzka
 • nožnice
 • závit alebo tenký reťazec
 • šablóna na rezanie okvetných lístkov ruží a listov


photo 1

prvé krokyobrázok # 2

Z červeného krepový papier sme vystrihli 15 sŕdc a 6 polovíc sŕdc, t.j. srdca v tvare sĺz. Je potrebné si uvedomiť, že čím viac sŕdc, tým väčšia bude kvetina. Zo zeleného krepu nakrájajte 4 listy a dlhý pásik, ktorý drží palicu. Je potrebné venovať pozornosť vystrihovaniu tvarov tak, aby sa krep rozšíril na naše strany. Bude to potrebné pri vytváraní okvetných lístkov ruží.

photo 3

Ako pripraviť vločky?Vystrihnite si rozrezané srdcia a na samý koniec okrúhleho konca srdca ich opatrne ovinujeme ceruzkou a valíme. Potom sa celý okvetný lístok mierne roztiahne, čím získa tvar ružového okvetného lístka. Ako na to Len uchopte stred malého plátku a opatrne vytiahnite krep smerom von a potom hore, aby ste vytvorili tvar ružového plátku.

Ďalším krokom je "zvlnenie" horného okraja okvetných lístkov. Ak to chcete urobiť, stačí navinúť hornú časť každého z nich na ceruzku. Krep jemne roztiahnite tak, aby sa nezkrčil. Podobne by sa mali pripraviť veľké vločky srdca. Jednoducho vytiahnite strednú časť von a nahor. Takto ich urobíme dokonalým tvarom. Potom musí byť každá strana okvetných lístkov veľkých sŕdc navinutá na ceruzku, pričom sa musí narovnať krep. Je to naozaj veľmi ľahké. Musíte len pamätať na to, aby ste okraje jemne skrútili smerom von, napríklad na ceruzku alebo fixku. Robíme tak so všetkými dvojitými a samostatnými lístkami.

photo 4

Ak chcete, aby lístky ruží boli hladšie, môžete ich pred navinutím na ceruzku vyžehliť (nevyhnutne pomocou bavlnenej tkaniny). Potom budú mäkšie. Svoju vlastnú železo som nežehlil, takže na nich vidíte krepovú štruktúru.

Takto vyzerajú pripravené okvetné lístky ruží ... Je to zložité? Nie! Aj do práce!

Kvet je takmer pripravený. Je čas to tvarovať a vyrobiť ružovú púčik. Na tento účel budete potrebovať malé okvetné lístky a stopku na úplnom začiatku. Začneme tým, že jednu z nich pevne obalíme okolo stonky.

photo 5

Ako zostaviť kvetinu?Na začiatku musíme nalepiť krep s drevenou tyčinkou alebo drôtom. Začneme sa navíjať od najmenších okvetných lístkov. Po nanesení prvého okvetného lístka jemne otočte stonku a pripevnite druhý okvetný lístok. Najprv by sa mal mierne prekrývať. Týmto spôsobom sme položili zvyšné plátky na seba. Potom pripevnite 15 okvetných lístkov v tvare srdca. Môžete to urobiť jednotlivo alebo v skupinách. Odporúčam pripájať dva lístky súčasne. Malo by sa pamätať na to, že každý okvetný lístok je navinutý osobitne. Hneď na začiatku ich navíjame dosť pevne a čím bližšie k okraju kvetu, tým voľnejšie robíme, aby sme dostali ružu pekný tvar. Každý druhý plát sa jemne rozotrel lepidlom.

photo 7

Uprostred navíjania okvetných lístkov je vhodné zviazať celok hrubou niťou alebo tenkou šnúrkou. A tak robíme, až nám dôjdu okvetné lístky kvetov. Potom pridajte pohár kvetov rezaných zo zeleného krepu a predtým pripravené listy. Kvetinu nakloňte nadol a zabalte ju do základne kalichom vyrezaným z hodvábneho papiera. Predtým je to jemnéroztierajte lepidlom. Ramená Chalice by mali ležať rovno proti okvetným lístkom. Potom prilepte 3 alebo 4 veľké zelené listy a celý obal zabalte do zelených stuha. Viem, že prvé kvety niekedy vyjdú inak, ale stojí za to cvičiť. S každou nasledujúcou kvetinou prichádzame do praxe!

číslo fotografie 9

Celé balíme zelenou floristickou páskou alebo inou stuhou, ktorú máme doma. A je to pripravené! Nakoniec si môžete vytvoriť lístky ružienok, vylepšiť listy. Bola to náročná úloha? Dúfam, že nie!

číslo fotografie 10

Papierové kvety sú nielen skvelou ozdobou, ale aj skvelým ručným darčekom. Môže to byť jediná veľká kvetina alebo celá kytica pozostávajúca z menších kvetov.

foto number 11
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi