X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Cibulové kvety, ktoré kvitnú na Veľkú noc
07.09.2019

Cibulové kvety, ktoré kvitnú na Veľkú nocKvety jarnej cibule spojené s Veľkonočnými sviatkami zahŕňajú narcisy, krokusy, zafíry a hyacinty. Z nich môžete robiť krásne kytice a dekorácie. Pri veľkonočných dekoráciách sa oplatí používať biele, oranžové a žlté kvety a diverzifikovať ich zelenými konármi a listami.

Ako pestovať kvetinové cibule?LECA alebo rašelina v kúskoch, ktoré budú odtekať. Ďalším krokom je naliatie substrátu na cibuľové rastliny alebo zalévaciu pôdu. Vyplatí sa ich zmiešať s rašelinou v pomere 1: 1. Cibule by sa mali vkladať pomerne plytké, takže polovica z nich vyčnieva nad povrch substrátu. Výnimkou sú narcisy a hyacinty, kde nad zemou môže byť iba vrchol. Potom hrnce s cibuľkami premiestnite do chladnej a tmavej miestnosti. Polievajú sa raz týždenne s takou intenzitou, že pôda je vlhká, ale nie mokrá. Keď sa objavia listy, rastliny sa musia presunúť na svetlé a teplejšie miesto. Nesmú sa však prehrievať, preto ich položte na parapety umiestnené na južnej strane alebo blízko ohrievačov. Je tiež potrebné zvýšiť frekvenciu zavlažovania na 2-krát týždenne. Je dôležité, aby ste navlhčili hornú časť žiaroviek súčasne, preto je dobré naliať vodu do základne. Mokré cibule spôsobujú hnilobu listov a kvetov. Kvetinové cibuľky zvyčajne kvitnú asi 8-10 týždňov po výsadbe. Najlepšie je ich zasadiť do kvetináčov v januári, potom sa kvety objavia v marci. Ak to chcete urobiť, umiestnite banku naspodok


Ak chcete urýchliť rozkvet rastlín, môžete vyskúšať pestovanie cibúľ vo vode. Aby ste to dosiahli, musíte pripraviť vázu a naplniť ju škrupinami, kamienkami a vodou. Žiarovky by sa mali vkladať tak, aby ležali na zemi. Nesmú sa dotýkať vody. Hrniec by mal stáť na tmavom a chladnom mieste, ako aj hrnce s cibuľkami v počiatočných fázach pestovania. Po objavení listov musíte rastliny pri izbovej teplote premiestniť na polotieňované miesto. Keď sa púčiky zviditeľnia, dajte vázu na svetlé miesto, aby slnečné lúče nedosiahli priamo. Je potrebné zabezpečiť, aby bol ich podklad vždy mierne vlhký. Keď kvitnú kvety, cibuľa vysadená v kvetináčoch by sa mala zlikvidovať, pretože nebudú kvitnúť druhýkrát. Je to iné s cibuľkami vysadenými v záhrade.

Tulipánytulipány sú najobľúbenejšie cibuľové rastliny. Pri kúpe žiaroviek si vyberte zdravé, ktoré sú pevné a čo najväčšie. Nemali by mať škvrny, zmenu farby, praskliny alebo iné mechanické poškodenie. Je dôležité, aby mali šupiny, ktoré ich zakrývajú, nie suché, zvädnuté, hnijúce alebo plesnivé. Nestojí za to kupovať cibuľu s viditeľnými malými koreňmi alebo už pestovanými listami. Ak chcete na jar na jar kvitnúť tulipány, mali by byť vysadené na jeseň. Najlepší čas na pestovanie týchto rastlín je od polovice septembra do konca októbra. Je dobré dať ich do plastových košov s prelamovanými stenami a dnom, cez ktoré odteká prebytočná voda. Chráni tiež žiarovky pred hlodavcami. V zimnom období by sa vysadené tulipány mali chrániť tak, že sa zakryjú borovicovými konármi, kôrou, rašelinou, mulčou alebo slamou. Vďaka tomu pôda nevyschne a bude chránená pred mrazom. Slama a smrek sa dajú odstrániť na jar, kým na jar a v lete by mala zostať tenká vrstva rašeliny a kôry.

KrokusyKrokusy sú ďalšie cibuľové rastliny spojené s Veľkou nocou. Rovnako ako tulipány je najlepšie ich vysádzať na jeseň, od septembra do novembra. Vďaka tomu kvitnú prvé kvety skôr, ako sa roztopí sneh. krókusy by ste mali vysádzať na slnečnom alebo ľahkom tieni. Kvetinové cibuľky je možné dodatočne hnojiť, čo urýchľuje ich rast. Najvhodnejšia vzdialenosť medzi krokusy je 10 - 15 centimetrov. Po výsadbe tucet žiaroviek vedľa seba môžete vytvoriť nádhernú kvetinovú kompozíciu, ktorá kvitne každý rok. Môžu zimovať v pôde, ale stojí za to ich kopať každých pár rokov. To sa musí uskutočniť najneskôr do polovice júna.

NarcissiFunaben alebo Kaptan. narcisy sú rovnako populárne ako tulipány a podobne ako oni sú k dispozícii v mnohých variantoch. Žiarovky Narcissi sa najlepšie vysádzajú na slnečných miestach. Najstaršie odrody kvitnutia, t. J. Od marca, sa však osvojia aj pod korunami kríkov a stromov. Pred vysadením cibúľ je dobré ich namočiť do fungicídu, pretože Narcissi by sa malo pestovať v hĺbkerast trojnásobkom výšky banky v intervaloch 15 - 20 cm. Môžu byť prinesené iba pred obdobím kvitnutia, na jar a bezprostredne po ňom.

Narcisynarcisy sú jedným z druhov narcisov, ktoré rozlišujú množstvo kvetov pri jednom výstrele. Môžu rásť od 2 do 6 na stopke. Pestovanie narcisov je veľmi ľahké, rastú prakticky v akejkoľvek pôde. Cítia sa však najlepšie vo vlhkej a humusovej pôde. Mali by byť na slnečných miestach. Kvitnú niekoľko rokov v rade. Najkrajšie kvety sa pozorujú od 2. do 4. roku po výsadbe. Cibuľa by sa mala vložiť do pôdy v auguste alebo začiatkom septembra a na konci jesene by sa mala kŕmiť minerálnym hnojivom. Ak zima nie je príliš studená, nemusia byť v tejto chvíli zakryté.

Zafíryhroznovej hyacinty sú ďalšie cibuľové rastliny, ktoré sa môžu prezimovať v zemi. Najlepšie je nechať ich niekoľko rokov, vďaka čomu vytvoria husté zhluky, ktoré diverzifikujú vzhľad záhrady. Vysadia sa od polovice septembra do polovice októbra každých 7-10 centimetrov. Je dôležité, aby mali prístup k slnku. Pestujú takmer v každej pôde - výnimkou je sterilná a suchá, na jar by sa mali navyše zalievať. V apríli sa oplatí kŕmiť viaczložkovými hnojivami. Rovnako ako u narcisov, nevyžadujú zimnú pokrývku.

hyacintyĎalšie kvety spojené s Veľkou nocou sú hyacinty. Po ich vysadení v kvetináčoch by mali stáť teplota od 16 do 20 stupňov. Rastú najlepšie, keď sa k nim dostane rozptýlené svetlo. Je dôležité, aby boli neustále hydratované a neboli vystavené prievanu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi