Aký by mal byť dobrý moderný elektrický rozvádzač?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Aký by mal byť dobrý moderný elektrický rozvádzač?
05.09.2019

Aký by mal byť dobrý moderný elektrický rozvádzač?Podľa pozorovaného trendu inštalujeme čoraz viac elektrických prístrojov do rozvádzačov, pripájame čoraz komplikovanejšie inštalácie vybavené stále väčším počtom prijímačov. Preto musia moderné rozvádzače poskytovať väčšiu kapacitu a lepšiu funkčnosť pri zachovaní vysokej estetiky, bezpečnosti a ľahkého používania.

Najdôležitejšou vlastnosťou rozvádzača je jeho bezpečnosť. Zatiaľ čo predpisy a normy podmieňujú minimálne bezpečnostné požiadavky, ktoré musí spĺňať, investori s výhľadom do budúcnosti by mali investovať do lepšieho a funkčnejšieho rozvádzača, ktorý im umožní rozšíriť elektrické obvody, pripojiť viac prijímačov a zachovať maximálnu bezpečnosť a pohodlie pri prevádzke. V elektrickom rozvádzači nie sú oddelené iba elektrické obvody nízkeho napätia. Stále častejšie v nich implementujeme teletechnické inštalácie, ako napríklad: telefónia, káblová televízia, inštalácia video sledovania, systémy SSWiN a zvukové systémy.

Dobrý rozvádzač je priestranný rozvádzačPri tak veľkom počte obvodov a zložitosti inštalácie bude oveľa jednoduchšia konfigurácia, montáž a prevádzka zabezpečená väčšími rozvádzačmi - napr. . Zapustené kovové rozvádzače RBP 5x24. Bohužiaľ, väčšia veľkosť rozvádzača znižuje jeho estetickú hodnotu. Výrobcovia sa preto stále viac približujú k minimalizácii technických riešení pri súčasnom zachovaní vysokej funkčnosti, vnútornej kapacity a slobody inštalácie.

Maximalizácia vnútornej kapacity rozvádzača pri zachovaní jeho malej veľkosti slúži na zvýšenie priehľadnosti montáže elektrických zariadení a ich pripojenia, ako aj uľahčuje prevádzku a následnú modernizáciu rozvádzača. V moderných rozvádzačoch rozvádzač n / t médiá SM-24. káble sú zvyčajne vedené cez zväčšené bočné oblasti a sú zaistené zaskakovacími upevňovacími prvkami. Okrem toho sú svorkové svorky pripevnené priamo k rozšíreniam. kábel , ktorý umožňuje viac voľného miesta nad elektrickým zariadením. Príkladom tohto typu produktu môže byť

Rozvádzače dobrej kvality môžu byť vybavené tak centrálnymi svorkami PE / N a takmer ľubovoľným počtom svoriek N. Naviac neutrálne svorky sú omnoho menšie a majú až 5 svorkových polí, ktoré v moderných rozvádzačoch môžu byť pripojiť viac zvyškových súčasných zariadení.

Nepodceňujte bezpečnosť rozvádzačaBezpečné používanie rozvádzača je zásadné. podomietkový modulárny rozvádzač MSF RP 2x12. Moderné rozvádzače sú vybavené koncovkami N a PE umiestnenými v špeciálnych kazetách, ktoré chránia pred priamym kontaktom. Navyše podľa novej DIN VDE 0100- 410, všetky zásuvky a prúdové obvody v zariadení musia byť dodatočne chránené zariadeniami na zvyškový prúd, čo znamená, že rozvádzače dobrej kvality sú vybavené špeciálnymi svorkami pre koľajnice alebo držiaky svoriek, ktoré umožňujú zvýšenie počtu zvyškových prúdových modulov. Takéto vybavenie možno nájsť okrem iného v

Každý spínacia musí spĺňať požiadavky PN-EN 60439-3 . Opisuje parametre krytu, ktoré určujú jeho bezpečnosť. Medzi ne patrí okrem iného: nárazová pevnosť IK, stupeň ochrany IP alebo test horľavého drôtu.

Je tiež dôležité, či rozvádzač spĺňa požiadavky triedy ochrany II, t. j. Hager Vector II. alebo má vnútornú izoláciu, ktorá znižuje riziko potenciálnych rozdielov medzi vodivými časťami v prípade poškodenia. ich izolácia. Príkladom je rozvádzač

Dôležitý je aj materiál rozvádzača. Vyberá sa v závislosti od umiestnenia rozvádzača a napríklad v prípade stien GK musí puzdro poskytnúť vyššiu skúšku horľavosti, a preto sa na inštaláciu na tomto mieste obvykle používa polystyrén spomaľujúci horenie (PS-FR). Vo väčšine prípadov sú však rozvádzače vyrobené z kvalitného polykarbonátu (PC). Najhoršie rozvádzače sú vyrobené z ABS , čo zaisťuje nielen zlú mechanickú odolnosť, ale aj nízku odolnosť voči UV žiareniu a testom horľavosti.

Na čo sa zamerať pri výbere rozvádzača?V súlade s trhovými trendmi sa oplatí investovať do rozvádzača, ktorý umožní ľahké rozšírenie inštalácie o ďalšie bezpečnostné obvody a prístroje. Z tohto dôvodu by mal byť rozvádzač vybavený primeraným množstvom rezervného priestoru pre modulárne zariadenia a mal by poskytovať riešenia montáže, ktoré umožnia jeho efektívnu prestavbu a ľahkú obsluhu.

Pri výbere rozvádzača na inštaláciu v obytnom dome by sa malo overiť, či spĺňa normu PN-EN 60439-3. Okrem toho musí byť rozvádzač a v ňom nainštalované zariadenia vybrané tak, aby nominálny prúd hlavné zariadenie nebolo nikdy väčšie ako povolený prúd spínacieho zariadenia. Ak tento aspekt nebude dodržaný, rozvádzač sa nadmerne zahrieva, čo môže viesť k rýchlejšiemu opotrebovaniu, skratu a požiaru.

Multimediálne rozvádzače budú spájať elektrické a teletechnické inštalácieV súčasnosti musia rozvádzače zabezpečovať nielen správnu distribúciu a ochranu elektriny, ale aj efektívne usporiadanie zariadení zo zariadení na prenos údajov. Vynikajúcim riešením je určite inštalácia multimediálneho rozvádzača, ktorý vám umožní ľahko a esteticky nainštalovať moduly na rozvod energie a teletechnické inštalácie v obytných a komerčných budovách. Vynikajúcim príkladom takého modelu je Hybridný rozvádzač Hager VU602PLH. Zariadenia tohto typu môžu súčasne pôsobiť ako bezpečné rozvádzače s ochranou obvodu a ako multimediálne centrum pre komunikačné inštalácie.

SummaryVýber kvalitného moderného rozvádzača si vyžaduje dôkladné oboznámenie sa nielen s ponukou na trhu, ale aj s trendmi a požiadavkami stále prísnejších noriem. Ak si nie ste istí, ktorý rozvádzač by ste si mali zvoliť, obráťte sa na skúseného odborníka.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi