Ako zasadiť stromy a kríky na jeseň, aby prežili zimu
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako zasadiť stromy a kríky na jeseň, aby prežili zimu
07.09.2019

Ako zasadiť stromy a kríky na jeseň, aby prežili zimuAž donedávna sa predpokladalo, že najvhodnejším časom na výsadbu stromov a kríkov v záhrade je jeseň. Táto prax vyplynula z metód pestovania rastlín v škôlkach a zo skutočnosti, že väčšina rastlinného materiálu sa predávala z tzv. holý koreň.

Rastliny s holým koreňom a rastliny z pôdyKeď povieme, že rastlina je holý koreň, To znamená, že sa pestovalo na zemi a bezprostredne pred predajom sa vykopalo výrobcom, aby ho mohol na svojej záhrade zasadiť nový kupujúci. Postupom času, keď sa na trhu začalo objavovať stále viac a viac odrôd ozdobných stromov a kríkov a zvyšoval sa záujem zákazníkov, sa metóda pestovania rastlín v kvetináčoch začala získavať na popularite. kontajnerové plodiny. Má veľa výhod.

Rastliny pestované v kvetináčoch je možné pestovať bez ohľadu na to, či je jar, leto alebo jeseň. Poskytujú oveľa väčšiu záruku prijatia. Predaj rastlín s holým koreňom alebo inak označovaných ako rastliny zo zeme sa však stále teší záujmu. Rastliny z tejto výroby sa najlepšie vysádzajú skoro na jar - keď ich životné procesy ešte nie sú úplne obnovené po zime - alebo na jeseň, keď sa rovnaké procesy spomaľujú.

Na jeseň môžeme vysádzať prakticky čokoľvek, ale odporúča sa, aby sa rastliny s vysokou citlivosťou na mráz a iné klimatické zóny vysadili na jar.

jesenná výsadbaNajskôr nezabudnite, že rastliny vysadené na jeseň sa musia aklimatizovať na nové miesto, aby mohli bezpečne čakať zimu. Mnohí sprievodcovia naznačujú, že miesto, kde budeme zasadiť rastliny, musí byť hnojené pridaním hnoja alebo hnojív. Je to však riskantná operácia, pretože na jeseň by sme sa nemali starať o intenzívny rast rastlín, ale iba o ich prípravu na zimu. Novo vysadená rastlina - či už z nádoby (črepníka) alebo holého koreňa - nájde dostatok čerstvých surovín v čerstvo pripravenej pôde. Mali by ste si byť vedomí, že príliš intenzívny rast rastlín na jeseň ich oslabí, a výhonky, ktoré nie sú v zime drevené, jednoducho ochladia. Preto by sa mala prijať zásada, že na jeseň vôbec nehnojíme holé koreňové rastliny a prvé rastliny začíname hnojiť na jar. to nebude stimulovať ich rast, ale umožní im iba posilniť ich korene a výhonky pred zimou.

Čo rastliny vysadené na jeseň?Hlavným prvkom pestovania novo vysadených rastlín na jeseň je zalievanie. A záleží to na počasí. Ľudia s holým koreňom vyžadujú intenzívne zalievanie. Tí, ktorí sú vysadení v kontajneroch, nie sú, ale nemali by byť nadmerne sušení.

Nové rastliny nezakrývame hneď, ale stojí za to ich chrániť pred zvieratami, ktoré by ich mohli poškodiť. Najlepšie je vyrobiť malý plot z mriežky alebo hrubej lepenky. Na jeseň sa tiež odporúča pokryť zasadené rastliny hrubou vrstvou kôra, ktorá chráni koreňovú guľu pred chladom. Jej vrstva by mala byť o niečo silnejšia ako štandardná vrstva aplikovaná počas sezóny.

Čo je najlepšie sadiť na jeseň?Pokiaľ ide o smreky: srbské a spoločné, ako aj západné a obrie thuja. Okrasné listnaté rastliny s holým koreňom, ktoré je možné vysadiť už na jeseň, sú habr obyčajný, čertovitý, buk obyčajný a čučoriedka Thunberga. A pre živé ploty (v nádobách) na živé plodiny budú ideálne ruže, euonymus, skalník a močový mechúr. Z ovocných stromov: jablko, čerešňa, hruška a slivka, ale v prípade posledných dvoch by sa malo pamätať na to, že v zimných a dlhých zimách môžu novo vysadené stromy zamrznúť. Preto sa oplatí zvážiť ich vysadenie na jar. jalovec: bežné, plazivé a šupinaté, ako aj ihličnany s holým koreňom , určite to ide, t.j. : Smaragd západná štítna žľaza, Brabantská západná štítna žľaza, obrie štítná žľaza Kórnik, Gerderlandská obrovská štítna žľaza. Pokiaľ ide o živý plot z pestovania kontajnerov (v kontajneroch), v prvom rade Na druhej strane, z kríkov si môžeme ľahko vybrať ríbezle na jesenný štart a chokeberry.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi