Ako sa starať o odkvapy pred začiatkom zimy?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako sa starať o odkvapy pred začiatkom zimy?
07.09.2019

Ako sa starať o odkvapy pred začiatkom zimy?rebrík, niekoľko užitočných doplnkov a hrsť tipov na zaistenie mieru aj za silného dažďa alebo zúriacej snehovej búrky. Okapový systém je jedným z najdôležitejších konštrukčné prvky domu, ktoré chránia budovu pred ničivými účinkami zrážok a topiaceho sa snehu. Na to, aby mohla účinne plniť svoju funkciu, musí byť nielen správne namontovaná, a teda vzduchotesná, ale predovšetkým pravidelne udržiavaná - najmä v citlivých obdobiach, ako je skorá jar a začiatkom jesene. Zanedbané následky môžu byť vážne a v dôsledku toho veľmi drahé - vlhkosť strechy, poškodenie fasády a nečistoty, presakujúca strecha a dokonca aj potreba vymeniť celý odkvapový systém. Všetko, čo potrebujete, je jedno bezplatné popoludnie, stabilné

Základná kontrola systému vnútorných odkvapov sa zvyčajne skladá z dvoch fáz - čistenie a údržba, niekedy doplnené malými jednoduchými opravami. Kde začať?

First cleanlinessČistiace práce by sa mali začať dôkladným čistením odkvapy v nich listy, šišky, vetvičky alebo piesok. Usadzovacie prvky významne znižujú priechodnosť a voda, ktorá ich prenikne, zvyšuje ich hmotnosť a objem, vedie k nadmernému zaťaženiu systému. V dôsledku toho sa zhromažďovanie dažďovej vody, ktorá nenájde vhodný odtok, začne liať cez vrchol, tečie do fasády, zdeformuje žlaby, čo vedie k odlepeniu kritických bodov systému a dokonca k vážnemu poškodeniu jednotlivých prvkov žlabu. Navyše, ak sa nečistoty nezbavíme dosť skoro, prvé mrazy ich premenia na ľadové džemy, a teda na priamu cestu k nebezpečnému výbuchu odkvapov a zvodov.

Preto začíname čistiace práce odstraňovaním prírodných "jeseňových pokladov" - najlepšie silným prúdom vody, ktorý pomôže známej záhradnej hadici alebo tlakovej umývačke. Užitočné môžu byť aj veľké, mäkké špongie a špeciálne čistiace prostriedky, ktoré nepoškodzujú ochranný povlak celého systému a účinne odstraňujú nečistoty v rohoch. Čisté a voľné prekážky sú polovicou bitky.

Po druhé, tesnosťháky závisí od toho, či bude voda efektívne odvádzaná do odtokov. Čistenie odkvapov tlakovou vodou vám tiež umožní overiť tesnosť celého systému a lokalizovať akékoľvek nedostatky. Ak voda napriek odstráneniu lístia ešte stále neodteká správne, znamená to, že pád žlabu si vyžaduje opravu - pri správnej inštalácii

Venujte pozornosť aj poškriabaniu, mechanickému poškodeniu a korózii. Počas dôkladného preskúmania môžeme určiť, či dažďová voda neuniká zo systému a či nedošlo k úniku. Drobné môžu byť chránené špeciálnym tmelom - vyberte ten, ktorý môžete ľahko maľovať farbou, ktorá zodpovedá celému systému. Hlavné opravy však musí opraviť odborník.

Tretie užitočné príslušenstvoZačiatok jesene je tiež vynikajúci čas na vybavenie odkvapov množstvom užitočného príslušenstva, ktoré významne ovplyvní ich trvanlivosť a výkon. , Špeciálny odkvapový žľab, bežne známy ako "Vyčistiť", vykonáva funkciu revízie a zachytáva znečistenie, ktoré tečie zo strechy, čím sa zabraňuje upchávaniu potrubí. Mnoho z tohto typu odkvapového žľabu je vybavené ľahko vytiahnuteľný listový kôš a automatický zámok proti zápachu.

Množstvo snehu a ľadu na odkvapoch je obmedzené použitím snehových štítov, snehových plotov alebo vykurovacie káble namontovaných v odkvapoch, zvodniach a strechách. Týmto spôsobom izolujeme žľab od snehu a namiesto usadenín snehu vytvoríme iba roztopenú vodu.

Iba jedno popoludnie a trochu úsilia stačí, aby žľaby prežili jesennú a zimnú auru bez toho, aby boli členovia domácnosti vystavení stresovým poruchám alebo nákladným opravám. Primeraná údržba, pravidelná kontrola prípadných poškodení a výber nástrojov podporujúcich systém uľahčia odkvapové žľazy v mnohých ťažkých obdobiach.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi