Ako sa starať o dom po zime: fasáda, strecha, odkvapy
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako sa starať o dom po zime: fasáda, strecha, odkvapy
06.09.2019

Ako sa starať o dom po zime: fasáda, strecha, odkvapyNízke teploty, mráz a sneženie v zime testovali nielen naše organizmy, ale aj ... domy, v ktorých žijeme. Zatiaľ čo však ľudia prišli s mnohými spôsobmi, ako bojovať proti chladu, na akékoľvek opravy fasády alebo strechy musíme počkať, kým teplota mierne stúpne. Na jar je dobré vykonať dôkladnú kontrolu vonkajšej strany domu a zistiť, čo prežilo zimu bez úhony a čo bude potrebné opraviť. Na začiatku je dobré zamerať sa na tri dôležité prvky: fasádu, strechu a odkvapy. Odporúčame, ako sa o ne postarať po zime a pripraviť ich na zvyšok roka.

Ako osviežiť fasádu po zime?Fasáda nie je len ozdoba nášho domu, ale aj dôležitá ochranná vrstva, ktorá chráni steny pred chladom a vlhkosťou. Čím viac sa oplatí zabezpečiť, aby bol vždy čistý a bez poškodenia a poškodenia. A to nie je ťažké v zime. Akonáhle teploty stúpnu nad 5 stupňov Celzia, oplatí sa začať s drobnými opravami, aby nedošlo k väčším a komplikovanejším problémom.

Malá trhlina sa môže rýchlo zmeniť na oveľa vážnejšie poškodenie. Našťastie je malá oprava omietky ľahko napraviteľná. Na jej opravu môžete použiť vlnené alebo polystyrénové lepidlo. Existujúce trhliny v omietke sa musia najskôr rozšíriť a prehĺbiť a potom dôkladne vyčistiť a vyplniť maltou.

V prípade mechanického poškodenia (spôsobeného napríklad nárazom automobilu) odstráňte poškodenú časť fasády a potom dôkladne vyčistite medzeru a výstužnú sieť okolo prvku, ktorý sa má doplniť. Potom je potrebné podklad napeniť, izolačný materiál narezať na správnu veľkosť a prilepiť pomocou vhodnej lepiacej malty. Po nanesení malty sme do nej vložili výstužnú sieť (musíme ju aplikovať tak, aby prekrývala existujúcu sieťku) a vyrovnať povrch. Nasledujúce štádiá sú základným náterom, aplikáciou omietka a odtieňom so zvyškom farby.

Pri obnove fasády na jar sa oplatí ju okamžite chrániť pred zeleným kvetom, ktorý sa najčastejšie vyskytuje na miestach, ktoré nie sú vystavené slnku a sú vystavené vyššej vlhkosti. Pomocou poskytnutých špecifík sa môžete zbaviť takýchto húb alebo plesní. Najskôr však očistite povrch fasády. Najlepšie je použiť hrubú kefu s hrubou štetinou alebo špachtľou a potom omývať stenu vodou (najjednoduchší spôsob použitia tlakovej umývačky).


Na suchý fasádny prvok naneste pomocou kefy, valčeka alebo špongie vhodný glonobójczy

Kontrola jarnej strechyToto je činnosť, ktorú by ste mali na jar urobiť. Koniec koncov, strecha je obzvlášť zraniteľná v dôsledku zimného počasia.

Ak je strecha vášho domu pokrytá torching, musíte najskôr skontrolovať, či po zime v nej nie sú žiadne deformácie alebo diery. Takéto poškodenie by sa malo odstrániť čo najskôr, aby sa nezvýšilo.

Strecha pokrytá dlaždice tiež vyžaduje kontrolu. Najdôležitejšie je skontrolovať, či kovový plech nehrdzavie a či sa na ňom objavili diery alebo perforácie. Musíte tiež skontrolovať, či sú spoje medzi plachtami tesné a či majú správny tvar. Obzvlášť kritické sú miesta, kde bol plech pripevnený k strešnej konštrukcii. Správne zaskrutkovaná strešná skrutka by mala mať podložku a rovnomerne priľnúť k plachte po celej svojej ploche. Ak to vyzerá inak, dotiahnite ho znova alebo vymeňte trvalo deformovanú podložku za novú.

V prípade keramické dlaždice najskôr skontrolujte, či nedošlo k prasknutiu pod vplyvom ľadu a snehu. Za zmienku tiež stojí, že sa dlaždice príliš neuvoľnia, pretože takto vytvorené priestory môžu viesť k prenikaniu vody pod povrch strechy.

Taktiež je potrebné venovať pozornosť nosným prvkom zastrešenia. Mohli byť poškodené napríklad nárazovým vetrom. Nemali by ste zabudnúť na miesta, kde sú klince, skrutky a upevňovacie prvky pre poľnohospodárov - najčastejšie sa nachádzajú zdroje úniku.

Pri kontrole stavu strechy na jar by ste nemali zabúdať na komín, ktorý musí odstrániť všetky trhliny a drobné poškodenia. Najprv skontrolujte spojenia medzi komínom a krytinou - ak sú štiepané, musia sa okamžite dokončiť. Za zmienku stojí aj kontrola stavu pásov na spracovanie komínov.

Ako skontrolovať odkvapy po zime?Systém odkvapov, ktorý funguje dobre,je základom bezpečnosti celého domu. Preto je jeho údržba a systematické čistenie tak dôležité. Po zime sa oplatí nielen dôkladne vyčistiť odkvapy a skontrolovať upchatie, ale tiež skontrolovať prípadné netesnosti, ktoré musia byť okamžite zaslepené.

Ak sa časť odkvapy


Čistenie odkvapov a zvodidiel by sa malo začať ručným výberom väčších znečisťujúcich látok vo forme listov, ihiel, vtáčieho peria alebo malých vetiev. Užitočné sú rukavice a mäkká kefa (drôt môže poškriabať povrch odkvapov). Potom sa oplatí dôkladne opláchnuť žlaby záhradnou hadicou alebo tlakovou umývačkou - to nielen pomôže dôkladne vyčistiť potrubia, ale tiež skontroluje, či sa na prvý pohľad neobjavujú netesnosti, ktoré sú neviditeľné.

Stojí za to kúpiť si špeciálne čepele a kefy na čistenie odkvapových systémov, ako aj príslušenstvo, ktoré pomáha predchádzať nadmernému hromadeniu nečistôt. To zahŕňa ochranné siete, špeciálne sitá a vyhľadávanie klapiek.

Na jar majiteľov domov čaká veľa práce. Stojí za to postarať sa nielen o krásny vzhľad terasy alebo záhrady, ale aj o samotný dom, ktorého náležitá ochrana je koniec koncov najdôležitejšou vecou.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi