X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako prevzdušniť malý trávnik
07.09.2019

Ako prevzdušniť malý trávnikNa silne využívanom trávniku sa vytvára vrstva plsti. Kompaktná pôda a mach na druhej strane zabraňujú prístupu kyslíka, vody a živín ku koreňom trávy a negatívne ovplyvňujú jej stav a vzhľad. Najúčinnejším spôsobom, ako tomuto procesu zabrániť, je vykonanie prevzdušňovacieho postupu.

Prevzdušňovanie je prevzdušňovanie pôdy . Je to nevyhnutné ošetrenie, aby si trávnik udržal svoju krásu a dokonalý stav. Jeho cieľom je uvoľniť pôdu, zlepšiť jej štruktúru a uľahčiť prienik vody a hnojív. Stimuluje rast rastlín, zvyšuje ich koreňovú hmotu a regeneračnú kapacitu. Trávnik sa potom stáva flexibilnejším, odolnejším voči šliapaniu a vytvára hustý, rovnomerný trávnik. Veľké plochy sa najľahšie prevzdušňujú pomocou mechanických prevzdušňovačov . Jedná sa však o značné náklady, ktoré nemusia platiť majitelia malých záhrad s malým trávnikom. V tomto prípade postačujú ručné prevzdušňovače a jednoduché záhradnícke náradie.

ForksSú v každej záhrade. Sú široko využívané a jedným z nich je iba prevzdušňovanie trávnika. Vidlice Fiskars Ergo zaručuje správne držanie tela počas práce vďaka držadlu ohnutému v uhle 40 stupňov. Minimalizuje napätie svalov chrbta a poskytuje dobrú priľnavosť. Zaujímavou, ale drahšou ponukou sú vidlice Gardena Terraline. Obzvlášť sa odporúčajú na kopanie a uvoľňovanie pôdy okolo rastlín. Majú veľmi pohodlné uchopenie a profilovaná lišta chráni chodidlo pritlačené na vidlice. Sú vybavené tlmičom nárazov, ktorý tlmí nárazy, napríklad pri náraze na kameň alebo pri vysekávaní hrubých koreňov. vidlica sa drží do hĺbky niekoľko centimetrov. Je to únavná a únavná práca, preto by ste mali zvážiť nákup ergonomických vidlíc. Tento jednoduchý postup spočíva v prepichnutí pôdy v pravidelných intervaloch, bez obchádzania akejkoľvek časti trávnika .

Topánky so cvočkamiV podstate sú topánky pripevnené. Majú tvar podošvy, v ktorej sú odolné, pozinkované hroty. Sú univerzálne a je možné ich pomocou špeciálnych viazaní pripevniť na akýkoľvek druh obuvi akejkoľvek veľkosti. špicaté topánky je nízka cena a pohodlné použitie. Prevzdušňovanie pomocou návlekov na topánky sa dá vykonať pri každom kosení trávnika alebo pri chôdzi po domácej záhrade. Prieniku pôdy uľahčujú prístup kyslíka ku koreňom a prenikanie vlhkosti a hnojív . Nepochybná výhoda

Záhradný valecZáhradný valec je jedným z praktických nástrojov potrebných pre záhradu. Ideálne na prípravu pôdy na trávnik, ako aj na ďalšiu starostlivosť o trávnik. Valec vybavený hrotmi bude dobre prevzdušňovať pôdu a zlepšiť jej štruktúru . Ak si neželáte kúpiť samostatný prevzdušňovací valec, môžete si kúpiť vhodný prešívací pásik, ktorý je možné namontovať na akýkoľvek typ valca. Prstencový krúžok je vyrobený z hrubej, odolnej ocele a je pripevnený pomocou skrutiek. Valec je vedený pred vami a prevzdušňuje pás pozdĺž trávnatej lišty.

Ručný prevzdušňovačRučné prevzdušňovač je ľahký a jednoduchý záhradnícky nástroj . Pripomína obracače namontované na bokoch s kolieskami, ktoré uľahčujú prácu na záhrade a znižujú vibrácie, ktoré môžu spôsobiť nerovnomerné alebo príliš hlboké rezy.

kedy prevzdušňovať?Prevzdušňovanie trávnika by sa malo vykonávať dvakrát ročne - na jar a koncom leta alebo začiatkom jesene. Najskôr však najskôr v druhom roku po nasadení trávnika. Pred zákrokom trávu nakrájajte na výšku 2-3 cm a potom vodu. Pôda musí byť vlhká. Prevzdušňovanie je možné iba vtedy, keď voda vsiakla do zeme a horná časť trávnika bola suchá.

Udržiavanie trávnika v dobrom stave si vyžaduje pravidelnosť a veľa ošetrovacích postupov. Vďaka pravidelnému prevzdušňovaniu bude trávnik v záhrade správne prevzdušňovaný a vyživovaný.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi