X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako postaviť trávnik na svahu?
05.09.2019

Ako postaviť trávnik na svahu?Výsev trávy na svahu môže byť výzvou, pretože semená ľahko stekajú vodou. Okrem toho je obtiažnosťou zadržiavanie vody na nábreží. Voda tečie rýchlejšie ako infiltrácia, preto je takáto oblasť vystavená suchu. Silné dažde alebo veľmi silné zalievanie nič nevyrieši, pretože vyplavujú pôdu, zbavujú ju živín, v dôsledku čoho sa rýchlo stáva neúrodná. Takže ak sa rozhodneme postaviť trávnik na svahu, musíme čeliť nie jednému, ale niekoľkým problémom.

Semená alebo tráva?Zdá sa zrejmé, že na svahu bude roll-trávnik lepší, aj keď drahšie riešenie. Okrem toho je možné ho položiť takmer celý rok (s výnimkou zimy a mrazu) a na jar sa zvyčajne vytvára klasický trávnik. Veľa záleží na svahu. Pri miernom svahu vás môže lákať tráva zo semien.

Čo robiť, ak má terén veľký svah? Na tomto mieste je možné semená trávy vyprať počas dažďa alebo zalievania, aj keď ste pôdu dôkladne vyhodili. Potom môže byť trávnik z role nenahraditeľný. Tento typ trávy už vyvinul koreňový systém, ktorý výrazne uľahčí scedenie aj na silne svahovitom povrchu. Odborníci však vedia, že rolový trávnik môže tiež stekať. Čo potom?

Ostatné riešeniaNašťastie existuje ďalšie riešenie. Na trhu sa objavili špeciálne biowłókniny, t. j. bavlnené rohože so šitými semienkami . Vďaka nim sa semená počas zavlažovania neoplachujú a rohož dokonale posilňuje pôdu. Tráva vyrastajúca z podložky pokrýva úkryt, ktorý zostáva na správnom mieste aj za silných dažďov. Tieto druhy výrobkov sa už úspešne používajú na spevnenie svahov na diaľniciach, hrádzach alebo odvodňovacích priekopách. Toto riešenie však nie je vždy účinné, pretože sa netkaná textília rozkladá po roku. Ak trávnik do tej doby nevytvorí dostatočne silné korene, môže celý spadnúť. A tu sa vraciame k tráva z role.

Aby sa zabránilo skĺznutiu trávy v rolke, môže sa položiť na špeciálne protierózne rohože z kokosových vlákien vyrobené z kokosových vlákien, ktoré predtým pripevnené k zemi zabránia skĺznutiu pôdy a trávy. Ďalším spôsobom, ako posilniť klasifikáciu, môže byť špeciálny cestné a trávnikové mriežky. Sú tiež skvelé ako plocha na parkovanie. Sú to štvorcové moduly (mriežky) s rozmermi zvyčajne 50 x 50 cm, ktoré sú usporiadané ako hádanky, ktoré ich pripevňujú k zemi. Potom vyplňte rošt so zemou a zasejte trávu a zhutnite ju tak, aby pôda dosiahla 1/2 alebo 2/3 výšky roštu. Takéto systémy sú namontované na veľmi strmých svahoch, kde iné riešenia nefungujú.

položenie trávy z role

Vhodná príprava na miestePri zakladaní trávnika na svahu (bez ohľadu na to, či sa má trávnik vysadiť alebo usporiadať z rolky), je jedným z najdôležitejších problémov správna príprava pôdy. Rovnako ako u každého trávnika musí byť pôda dôkladne očistená od všetkých nečistôt a burín. Už je známe, že pôda na svahu má sklon byť neúrodná, preto musíme používať pôdu zvlášť bohatú na živiny a pravidelne hnojiť trávnik usadený na takom mieste . Najlepším substrátom bude svetlo priepustný záhradná pôda, bohatý na humus s optimálnou kyslosťou 5,5 - 6,5 pH. Pred položením trávnika by mala byť pôda dôkladne vykopaná, potom vyrovnaná a naukladaná, čím sa zabráni zosuvom pôdy.

rolling

Pokladanie trávy z kotúča na svahuJednou zo základných chýb je nesprávny smer pokládky trávy z kotúča. Aby ste predišli pošmyknutiu trávnych prúžkov počas dažďa alebo zalievania, položte ich cez svah . Ich vertikálne usporiadanie spôsobí iba intenzívnejší prúd vody po povrchu svahu a následne zvýši eróziu pôdy a vylúhovanie živín. Dobrým spôsobom je umiestnenie mokrej trávy. Preto je skladovanie trávy v roliach veľmi dôležité. Nezabudnite čakať s položením trávnika príliš dlho. Rohlíky trávy sa zvyčajne pripravujú tesne pred prepravou, ale neskôr v doprave, čakajúc na miesto, môžu uschnúť. Nemali by sa uchovávať na úplnom strna slnku a ideálne prikryte plastom alebo plachtou, aby sa znížilo odparovanie. Suchý trávnik sa zhoršuje, môže sa rozpadať alebo odtrhnúť.

udržiavanie trávy pred rolí


Položte prúžky trávy :
  • opatrným tlačením a vzájomným tlačením venujeme osobitnú pozornosť pripojeniu,
  • ako tehly ("na priechodnom bode"), aby kĺby neklesli na rovnaké miesto.
  • v rovnakom smere ("s vlasmi"), aby bol trávnik jednotný.


Ak sú prúžky príliš dlhé, orežte ich ostrým nožom so zasúvateľnou čepeľou. Rolovanie trávnika po položení urýchli proces zakorenenia trávy a odstráni z pôdy zbytočné vzduchové medzery, čím sa zníži riziko pošmyknutia trávnatého pruhu . Na zosilnenie svahu a zníženie pravdepodobnosti pošmyknutia novo položeného trávnika sa môžu použiť vyššie uvedené protierózne rohože. Sú vopred pripevnené špeciálnymi drevenými hmoždinkami alebo kolíkmi k zemi a až potom položia trávnik na vrchol. Niekedy sa rovnaká metóda používa pre samotný trávnik, keď sa rohože nepoužívajú. Potom, čo je tráva zhnitá, kolíky môžu byť odstránené.

položenie trávnika na hrádzu

Trávnik so semenami na svahuAk chcete zasiať trávu, potom, rovnako ako tráva z rolky, musíme pôdu starostlivo pripraviť. Najlepšie je použiť trávové zmesi špeciálne pripravený na svah. Semená osejte rovnomerne. V prípade šikmého povrchu je najlepšie pokryť semená tenkou vrstvou pôdy, aby sa znížilo riziko vylúhovania počas zavlažovania, a potom niekoľkokrát prevrátiť celý povrch . Aby sa predišlo zosuvom pôdy alebo premiestňovaniu semien, celok možno pokryť agrotextíliou. Týmto spôsobom budú semená chránené aj pred vtákmi a znížené odparovanie z povrchu Zeme urýchli klíčenie. Tento spôsob vypúšt'ania by sa však nemal používať na veľmi svahovitých svahoch. V takom prípade bude lepšou alternatívou biopalivo.

grass seed

CareBez ohľadu na typ trávnika, či už zo semien alebo z roliek, mal by sa po inštalácii extenzívne zalievať. Nemôžeme však použiť intenzívny tok. Najlepšou možnosťou v tomto prípade bude postrek jemnou hmlou, aby sa nevytvorili žiadne vodné trysky. Trávnik na nábreží by mal byť napojený tak často, ako je to možné. Ako vieme, šikmé povrchy rýchlejšie schnú a viažu menej vody. Nezabudnite, že v dôsledku lúhovania živín vodou sa musí trávnik na trávniku Skarpa hnojiť častejšie ako obvykle (nie dvakrát, ale 3 až 3-krát do roka, najlepšie kombinovaným hnojivom). Na jar ho na stimuláciu rastu najlepšie bude hnojivo s vysokým obsahom dusíka a fosforu, napríklad populárna Azofoska. Na jeseň je lepšie tráviť trávnik prípravkom so zníženým množstvom dusíka (jesenné alebo zimné hnojivo).

hnojivo

Kosíme trávnik na svahu tak často ako na rovnom povrchu. Jediný rozdiel je v tom, že pri veľmi sklonenej ploche sa normálna kosačka nemôže vyrovnať. Potom môžeme použiť benzín alebo elektrickú kosu. kosačky na vankúše), čo uľahčuje kosenie nerovných povrchov. Nezabudnite vždy kosiť rovnobežne so zemou, aby ste predišli poškodeniu trávnika . Na airbage sú na trhu špeciálne kosačky ()

Nastavenie trávnika na svahu je ťažké, ale uskutočniteľné aj pre laikov. Skúsme sa podeliť o svoje skúsenosti s ľuďmi, ktorí zápasia s podobným problémom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi