X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako nainštalovať umývadlo a sifón?
26.07.2019

Ako nainštalovať umývadlo a sifón?

Niekedy musíte bojovať s práčkou, detským bazénom, vaňou alebo skrinkou o miesto pre umývadlo. Umývadlo vyžaduje priestor na umiestnenie kozmetiky, zavesenie uterákov alebo ich odloženie. Je tiež dôležité mať prístup k sifónu, ktorý sa v prípade úniku alebo potreby zachrániť malý objekt ľahko dostane.

Drez - na skrinke alebo na podstavci?

Stena alebo tzv závesné umývadlá namontované na konzolách alebo skrutkách priskrutkovaných priamo na stenu . Všimnite si, že skrutky majú primeranú dĺžku a hrúbku a zapadajú do montážnych otvorov.

Pred pripevnením umývadla na stenu pripravme si skrinku, ktorá sa má umiestniť pod ňu, nechajte ju stáť oproti stene a potom zmerajte, v akej výške zavesíme umývadlo. Skrinku je možné zavesiť, potom pod ňu môžeme uložiť napríklad detskú plošinu, aby sa v prípade potreby mohla vytiahnuť. Pod závesnou skrinkou je tiež ľahšie umývať podlahu. Spodné, štýlové skrinky, ktoré by sme chceli transformovať na kúpeľňový nábytok, môžu byť obohatené podstavecmi, nohami alebo výsuvmi, ale dávajte pozor, aby ste ich nepreháňali výškou.

Namiesto toho, skriňa možné namontovať umývadlo stojace (dosiahnutie podlahy) alebo podstavec , alebo opustiť sifón outdoor. V druhom prípade je potrebné zostaviť dekoratívny sifón, ktorý zapadne do usporiadania kúpeľňového priestoru.

montáž nádrže 3Telo batérie umiestnime na otvor v pracovnej doske pretiahnutím elastických hadíc cez teplú (ľavú) a studenú (pravú) vodu. Hadice inštalujeme na konce uzatváracích ventilov v stene.

Počas inštalácie nepodceňujte tesnenia, ktoré zabránia úniku vody. Najčastejšie zvolené možnosti sú:

  • Umývadlová batéria na stenu , namontovaný priamo na stenu pri odtoku vody. Aj keď inštalujete vývody horúcej a studenej vody do steny, dbajte na ich správne rozmiestnenie, zvyčajne 15 cm. Batéria tohto typu je namontovaná s použitím excentrických konektorov, matíc a krúžkových tesnení a krytov miest upevnenia maskujúcimi rozetami. Bude tiež potrebné použiť tesnenia, napr. Teflónovú pásku alebo tesniace nite, ktoré sú navinuté na nite.

  • Umývadlová batéria (na rozdiel od horného), pripevnené k pracovnej doske alebo k hotovým otvorom v umývadle. Okrajové modely sú najčastejšie dostupné vo verziách s jedným otvorom, aj keď existujú aj batérie s dvoma alebo tromi otvormi. Pred zakúpením vybraného modelu skontrolujte dĺžku hadíc a priemer závitu vodovodných prípojok. Pri montáži tohto modelu je dôležitý aj priemer tesnenia na spodnej časti tela - mal by úplne zakrývať otvor v pracovnej doske alebo v umývadle. Pružné hadice naskrutkujte do stredu tela batérie. Teleso je namontované na montážnej skrutke. Keď sme si pamätali tesnenia a ozdobný prsteň, položili sme telo na otvor a pretiahli sme ním flexibilné hadice do teplej (vľavo) a studenej (pravej) vody, pripevnite batériu zdola pomocou mesačného krytu a matice, ktorú dotiahneme piest. Hadice inštalujeme na konce uzatváracích ventilov v stene (pomocou tesniacej pásky).

Batérie je možné rozdeliť aj pomocou metódy odskrutkovania vody:

  • Jednopáková batéria , v ktorej je prúd horúcej a studenej vody regulovaný jediným gombíkom.
  • Mixér s dvoma rukoväťami vybavený dvoma samostatnými kohútikmi pre teplú a studenú vodu.
 

Sifón pod umývadlom

montáž nádrže 2Nádrž zo sifónu je priskrutkovaná na spodnej časti a súčasne ju spája s odtokovým potrubím. Pamätajte na pečate, ktoré sú súčasťou súpravy.

Pod umývadlom sú dva modely sifónu: sifóny a Syfón umyvadlový retro . Prvý model je vybavený vertikálnou nádržou na vodu, druhá v horizontálnej polohe (v tvare U). Spojenie s rozetou a tesnením, ktoré sa má spojiť s výstupom vody, je spojené s nádržou na vodu pomocou tesnení. Nádrž je priskrutkovaná zdola k vypúšťaciemu ventilu v umývadle. Sifóny vyrobené z PVC nie sú príliš estetické, preto ich častejšie skryjeme v skriniach alebo podstavcoch. Mosadz dekoračný sifón (modernou alebo štýlovou) bude zase vyzerať dobre pod otvoreným umývadlom. Toto ošetrenie diverzifikuje kúpeľňový priestor, stojí za to rozhodnúť, či sa môžeme vzdať skrinky pod pultom.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi