Ako nainštalovať kúpeľňový radiátor?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako nainštalovať kúpeľňový radiátor?
06.09.2019

Ako nainštalovať kúpeľňový radiátor?Spravidla sa návrhy kúpeľní pohybujú od neefektívnych plutvových radiátorov v prospech rebríkové radiátory. Tento typ vykurovacích telies má mnoho tvarov, je možné ich zvoliť pre akýkoľvek typ interiéru. Ploché ohrievače sú tiež dostupné na trhu, tzv panel, ideálny pre moderné priestory. Je potrebné vybaviť ich ďalšími držadlami alebo háčikmi, na ktorých zavesiť uteráky alebo župany.

Vyberte miesto montážeOdporúča sa, aby radiátory boli namontované na vonkajšej stene, pod oknom, mimo ventilátorov alebo ventilátorov, čo by mohlo spôsobiť únik príliš veľkého množstva tepla. , Kúpeľňový radiátor však môžete nainštalovať tam, kde je to potrebné (berúc do úvahy bezpečnostné otázky): na stenu vedľa vane, vedľa toalety alebo sprchy (kde je ľahšie dosiahnuť uterák). deliace ohrievače. Vo väčších kúpeľniach môžete byť v pokušení umiestniť na radiátor ďalšiu stenu, ktorá napríklad oddeľuje toaletu a kúpeľňu . Toto umiestnenie by sa malo vziať do úvahy pred umiestnením priečky, pretože je potrebné nielen vytiahnuť rúry, ale tiež prispôsobiť stenu podľa hmotnosti radiátora (jednoduchá priečka vyrobená zo sadrokartónu nebude fungovať). Na trhu sú dostupné aj modely radiátorov, ktorými môže byť stena deliaca zóny, tzv

Pripojenie radiátora v kúpeľniKvalitné pripojenie radiátora k vodovodnej inštalácii určuje jeho estetiku a správnu funkciu. Za prácu radiátora sú zodpovedné dve potrubia : prívod, ktorý horúca voda (napr. z kondenzačného kotla) prúdi do zariadenia, a vypúšťanie, ktoré už ochladená voda sa vracia do systému ústredného kúrenia. Rúry sú v závislosti od typu výstupu spojené zo spodnej alebo bočnej strany radiátora.

Prvým spôsobom je na prívodnom potrubí namontovaná uzatvárací ventil, aby bolo možné chladič odpojiť od inštalácie. termostatický ventil s hlavou, ktorá vám umožňuje nastaviť teplotu v miestnosti. Naopak,

ako pripojiť kúrenie v kúpeľni


Spodné pripojenie radiátora koľajnice na uteráky. Na prívodnom potrubí (červená šípka), ktoré prúdi voda do radiátora, je namontovaný termostatický ventil s hlavou. Na výtlačnom potrubí musí byť namontovaný uzatvárací ventil (modrá šípka).


Ak pri spodnom pripojení potrubia vychádzajú zo steny (bežná možnosť v kúpeľni), na pripojenie radiátora sa používa šikmé spojenie, často s ventilmi . Inštalácia radiátora potom vyžaduje trochu viac práce, ale nemusíme sa obávať vyrezávania potrubí v podlahe.

Bočné pripojenie sa zvyčajne používa v starších inštaláciách . Táto možnosť je tak populárna, že pre ňu môžeme ľahko nájsť ten správny model chladiča. Je potrebné vedieť, že v tomto type inštalácie je vzdialenosť medzi prívodným a výtlačným potrubím obvykle konštantná a dosahuje 50 cm. Variantom bočného pripojenia je krížové pripojenie používané vo vyšších (dlhších) modeloch, aby sa predišlo riziku nerovnomerného rozloženia tepla v zariadení.

ako nainštalovať kúpeľňový radiátor


Aby ste nestratili tepelný výkon pri bočnom pripojení, nezabudnite pripojiť prívodné potrubie v hornej časti radiátora (termostatický ventil) a výstupné potrubie v spodnej časti.

elektrický ohrievač v kúpeľniPodpora elektrického vykurovania funguje dobre aj mimo vykurovacieho obdobia. Potom, aby ste mohli osušiť uteráky alebo zvýšiť teplotu kúpeľa, stačí občas zapnúť kúrenie, ktoré nepripájame k ústrednému kúreniu. Jedná sa o zariadenia s nižšou výhrevnosťou, je možné ich vložiť do miestnosti bez potreby obnovy . Stačí si vybrať miesto na stene v blízkosti kontaktu (alebo s možnosťou trvalého pripojenia k napájaniu), ale ďaleko od obrysu mokrých zón (najmenej 60 cm), ako je vaňa, umývadlo alebo sprchová vanička. Môžeme sa tiež rozhodnúť pre vodno-elektrický model, v ktorom ďalší ohrievač podporuje prácu tradičného ohrievača vody.

ako nainštalovať kúrenie v kúpeľni


Spojenie rebríkového radiátora s elektrickým ohrievačom umiestneným na dne, ktoré bráni horeniu ohrievača (voda je v dolných častiach radiátora).

Akým chybám sa treba vyhnúť?

  • Pri dolnom pripojení panelového radiátora nezabudnite pripojiť prívodnú rúrku zvnútra a výstupnú rúrku zvonku . Vďaka tomu udržujete vykurovací výkon prístroja konštantný.
  • Aby ste predišli strate vykurovacieho výkonu pri bočnom pripojení, nezabudnite pripojiť prívodné potrubie v hornej časti chladiča a výstupné potrubie - v spodnej časti .
  • Ak máte v úmysle vysušiť uteráky alebo odev na ohrievači v kúpeľni (ktoré znižujú prenos tepla), zvoľte model s 20-25% vyššou spotrebou, ako je vypočítaná hodnota . V opačnom prípade bude miestnosť zohriata a pohodlie pri používaní sa výrazne zníži.
  • Získajte správnu montážnu súpravu , ktorá vám pomôže zavesiť a efektívne pripojiť chladič. V závislosti od typu a modelu môže obsahovať: montážne konzoly, vetraciu zátku, záslepku, podložky, tesnenia, skrutky, hmoždinky atď.


Pohodlné vykurovanie kúpeľne pozostáva z mnohých prvkov. Dôležitý je nielen typ radiátora, spôsob jeho pripojenia alebo zvolený tepelný výkon, ale aj také prvky, ako je vetranie alebo tesnosť okna. Mali by sme pamätať aj na umiestnenie. Sušiace uteráky tesne nad toaletou alebo pred dverami nebudú príliš hygienické alebo pohodlné. Nehovoriac o estetike.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi