Ako je možné adoptovať vianočný strom na pozemku?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako je možné adoptovať vianočný strom na pozemku?
06.09.2019

Ako je možné adoptovať vianočný strom na pozemku?Je ťažké si predstaviť Vianoce bez tradičného vianočného stromu . Pri kúpe živého stromu stojí za to premýšľať o tom, čo sa s ním stane po Vianociach. Tí, ktorí nemajú záhradu alebo pozemok, často zasadia vianočné stromčeky na panstvo, námestie alebo park. Toto riešenie sa neodporúča, pretože neslúži stromom ani krajine. Je dobré presunúť kvetináč s vianočným stromčekom na balkón alebo terasu . Keď príde jar, môžete ju vyhodiť do vzduchu alebo - ak je strom zdravý a vyzerá krásne - dať ho priateľom, ktorí majú záhradu. Pri nákupe vianočného stromu je dôležité zabezpečiť, aby bol váš vianočný strom správne vyšľachtený. Strom nemôže byť chorý, poškodený alebo v nadzemnej časti (odrezané, uschnuté výhonky, choré výhonky, šupinatá alebo odchádzajúca kôra s nepriepustnými živicami) ani pod zemou (orezané a poškodené korene). Doma zostáva starať sa o vianočný stromček.

primeraná starostlivosť o vianočný stromček počas sviatkov  • Starostlivo ozdobte vianočný strom . Uistime sa, že jej nezraníme oblečením vianočného stromu. Obmedzme počet ozdôb na minimum. Aby ste nepoškodili ihly, vyberte ozdoby zavesené na háčkoch, ktoré sa neskôr ľahšie odstránia. Skontrolujte tiež, či nie sú poškodené horúcimi svetlami (najlepšie sú žiarovky na vonkajšie použitie, ktoré sa nezohrievajú ako vnútorné žiarovky, pretože majú správne izolované LED). Vzdajme sa ozdobného hrotu, aby sme nepoškodili rastový kužeľ .


  • Náhla zmena teploty . Keď prinesieme strom domov priamo z mrazivého vzduchu, veľký teplotný rozdiel mu určite nepomôže. Ak je to možné, dajte vianočný strom na prvé miesto na chladné miesto, kde je teplota pozitívna (približne 10 ° C), ale nie tak vysoko ako v byte. Môže to byť schodisko, garáž alebo hala.


  • Miesto v byte . Nezabudnite neumiestňovať strom blízko radiátora . Tiež sa oplatí mierne znížiť teplotu v byte bez poškodenia domácnosti, ale v prospech stromu. Malo by byť maximálne 20 ° C.


  • LECA alebo kamene a prikryte ich vodou tak, aby dno nádoby bolo do nej čiastočne ponorené. Vložte hrniec s vianočným stromčekom do pripraveného substrátu. A čo je najdôležitejšie - pravidelne zalievajte rastlinu tak, aby bola pôda v kvetináči mierne vlhká. pozinkované kovové vedrá a doplňte ju vodou. Zalievanie . Vysoká teplota zvýši transpiráciu stromu (aktívne odparenie vody z nadzemnej časti rastliny, v tomto prípade ihlami), čo môže spôsobiť jeho rýchle vyschnutie a následkom pádu ihličiek. Môžete tiež dať hrniec do väčšieho krytu alebo Dobrým nápadom bude tiež regulovať vlhkosť vzduchu - zvýšiť ho pri rozliatí stojana


  • Minimalizujte pobyt doma . Aby sa zabránilo stvrdnutiu stromu, je najlepšie stáť čo najkratšie doma , napríklad iba počas sviatkov (3 dni), najdlhšie do nového roka (7-8 dní).

Strom-skladovanie na balkón alebo terasuAk sa strom nepodarilo zmierniť, môžeme ho okamžite dať von. polystyrén, slama alebo juta. juta alebo polystyrén. Môže sa tiež vložiť do väčšieho hrnca alebo krytu a priestor medzi nimi sa vyplniť slamené rohože, netkaný agrotextília, Najlepším riešením je zasadiť záhradu do záhrady (pochovávať) spolu s kvetináčom v zemi), aby sa zabránilo zamrznutiu koreňovej gule. Ako na to Strom pochujeme hrncom tak, že ho pokrýva aj zhora tenká vrstva pôdy. Nie však príliš hlboko, aby sa kmeň nezačal hniť. Dajte nám dolu počas rozmrazovania, pretože pôda by mala byť trochu roztápaná . Ak je to potrebné, stojí za to ich čakať, ale počas tejto doby by sa mal strom presunúť do chladnej miestnosti. Počasie však pre nás nebude vždy priaznivé, a preto by sa dávanie stromu malo dávať preč. Potom ich môžeme ponechať na terase alebo balkóne a opatrne zaistiť kvetináč . Zabalíme ho do hrubej vrstvy


Rovnako ako v prípade ostatných zimujúcich rastlín na terase alebo balkóne pokrývame Agrowłóknina (najlepšie biele) nad zemou, aby sme znížili transpiráciu.

Počas rozmrazovania by sa mal strom napojiť, ale iba ak pozitívna teplota pretrváva niekoľko dní.

Tvrdenie stromuTri dni vianočného stromčeka zostávajú doma veľmi krátke, takže ak chceme vianočný stromček obdivovať,Február alebo február a potom ich zasadte, mali by ste si zvyknúť na nízku teplotu. Počas týchto niekoľkých týždňov rastlina definitívne stvrdla a bez imunizácie nesmie byť vystavená mrazu.

Vytvrdzovanie je o znížení obsahu vody v rastline ao zvýšení obsahu bielkovín a cukrov, ktoré vám pomôžu prežiť chlad a chlad . Za týmto účelom presúvame vianočný stromček do chladnej, svetlej miestnosti (teplota by mala presiahnuť 0 ° C) na 2-3 týždne. Po uplynutí tejto doby môžeme rastlinu umiestniť do záhrady alebo sa presunúť na terasu alebo balkón. Ak je vonkajšia teplota pozitívna, mal by sa strom zalévať. Všimnime si však, či sa pri temperovaní začalo vyrábať mladé puky. Nesmie byť vystavený mrazu . Znamená to, že ju môžeme vyhodiť až skoro na jar, a túto zimu musíme doma počkať v chladnej miestnosti.

Rastliny citlivé na mráz (cyprus, thuja a borievky) by nemali byť v zime exponované vonku. Vyberieme ich alebo vyhodíme do vzduchu až skoro na jar. Ak chcete zimnú sezónu dobre vydržať doma, je najlepšie presunúť ich do chladnej miestnosti a pravidelne ich zalievať.

Pri výsadbe rastliny do zeme skoro na jar máme dve možnosti: zasadiť ju priamo do zeme alebo ju pochovať hrncom . V prípade druhej možnosti, budeme môcť pozvať ten istý vianočný strom do vášho domu budúci rok. Nezabudnite ho však vysadiť do mierne väčšieho hrnca každú sekundu, tretí rok. Týmto spôsobom odložíme nákup nového vianočného stromu na niekoľko rokov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi