X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Aká voda zalieva rastliny - spôsoby, zariadenia, tipy
05.09.2019

Aká voda zalieva rastliny - spôsoby, zariadenia, tipyPredpokladáme, že voda, ktorú pijeme a v kohútiku, je dobrá, pretože ak nám to neublíži, nemala by rastliny. Voda z vodovodu však môže obsahovať chlór alebo fluór, s ktorým nie všetky rastliny dokážu manipulovať.

Aké vody potrebujú rastliny?Všimnite si typ vody, ktorú používame na zalievanie rastlín a ich prispôsobenie ich potrebám. Ukazuje sa, že nie všetky vody sú určené pre zalievanie rastlín. Ich správny vývoj môže byť ovplyvnený obsahom minerálnych solí vo vode, jeho pH alebo tvrdosťou. V závislosti od dodávateľa môžeme mať v kohútiku tvrdú alebo mäkkú vodu. Čo to znamená?

water 3

Tvrdá voda obsahuje omnoho viac solí vápnika a horčíka. To je možné vidieť pri procese varenia vo forme zrazeného sedimentu, ako aj na listoch rastlín po postriekaní tvrdou vodou. Nepriaznivo ovplyvňuje rastliny. Chlór a fluór obsiahnutý v vodovodnej vode fungujú podobne. Odborníci na rastliny preto navrhujú zalievanie rastlín mäkkou vodou.

Kontrola tvrdosti vodyAle čo keď je v kohútiku tvrdá voda? Ako to skontrolujete?

V závislosti od zdroja zvažujeme vodu z vodovodu, vodu zo studne alebo dažďovú vodu. Tvrdosť vody je možné skontrolovať na stránke mestskej vodovodnej siete v meste. Ak chceme zistiť, akú vodu máme v studni, môžeme jej skúšku poveriť Štátne sanitárne inšpekčné laboratórium. Môžete to skúsiť aj sami. Za týmto účelom si jednoducho kúpite jednoduchý tester prúžkov na testovanie kvality vody, ktorý vám okrem tvrdosti poskytne aj množstvo chlóru a pH. V tabuľke sú uvedené úrovne tvrdosti.

tab

Faktor kyslosti vody (pH) je možné skontrolovať pomocou merač kyslosti. Nepotrebujeme kontrolovať dažďovú vodu, pretože podľa odborníkov je to najlepšia voda na zalievanie rastlín. Bolo by vhodné určiť jeho pH, pretože v niektorých oblastiach Poľska je kyslý dážď. Akvarijná voda je tiež vhodná na zalievanie, takže majitelia rýb môžu získať hodnotnú vodu na zalievanie rastliny zakaždým, keď ju vyčistia, namiesto toho, aby ju zlikvidovali. Vďaka degradácii rastlinných a živočíšnych zvyškov má táto voda veľa cenných organických zlúčenín, ktoré sú vynikajúcou potravou pre rastliny. Akvarijná voda je však pre niektoré acidofilné rastliny príliš zásaditá, preto je vhodné do nej pridať trochu hnojiva na okyslenie.

Spôsoby, ako príliš tvrdú vodu  • Varenie - veľa ľudí si myslí, že ak prevaríme vodu, zbavíme sa vápenatých solí škodlivých pre rastliny. V skutočnosti sa zbavíme iba uhličitanov vápenatých a zostávajúce soli sú stále tam. Preto vám odporúčame mierne zmeniť postup varenia. Odporúčajú variť vodu a potom ju nechať vrieť na miernom ohni štvrť hodiny. Potom ju ochladte a prefiltrujte cez filter (môže to byť kávový filter).


  • Odber vody vo fľaši - ďalší mýtus, zastavenie vody nespôsobí, že z neho zmiznú minerály. Môže to spôsobiť iba usadenie vápenatých solí na dne nádoby.


  • vodný filter pomocou reverznej osmózy. Tento typ zariadenia je však dosť drahý a zvyčajne ho používa špecialista. Reverzná osmóza - pozostáva z postupného prechodu vody cez membránový systém, ktorý zachytáva častice vápnika a znižuje jeho tvrdosť. Môžeme to urobiť doma namontovaním špeciálneho


  • Destilovaná voda - ďalším spôsobom, ako sa vysporiadať s príliš tvrdou vodou, je jej zmiešanie s demineralizovanou (destilovanou) vodou a jej zmiešanie v pomere 1 / 3 až 2/3 prevarenej vody z kohútika (pre stredne tvrdú vodu, 1: 1 pre mäkkú vodu).


  • Minerálna voda - možnosť pre bohatých. Rastliny môžete zalievať nesýtenou minerálnou vodou, ale najlepšie je, aby táto voda zostala vo fľaši ešte predtým, ako ju zaliate. Môže tiež obsahovať veľké množstvo minerálnych solí, aj keď nie v takej škodlivej koncentrácii.


Za zmäkčovania vody by sme za žiadnych okolností nemali používať kalgónové chemikálie!

Mali by sme tiež pamätať na to, že hnojivé prípravky a rastlinné živiny sú často prispôsobené na použitie s priemerným typom vody, t. j. strednou tvrdosťou (približne 13 dH). Tieto prípravky často obsahujú regulátory kyslosti a solí obsiahnuté v vodovodnej vode, takže ich použitím vyriešime problém príliš tvrdej alebo príliš zásaditej vody.

Najlepšia dažďová vodaNajlepšia voda na zalievanie je dažďová voda, hoci nezabudnite, že všetko závisí od rastliny. Existujú tie, ktoré uprednostňujú tvrdú vodu. Patria sem napríklad miniatúrna oranžová.

Ako zbierať takéto dažďové vody? Pre majiteľov záhrad bude samozrejme ľahšie, pretože do záhrady môžu dať veľký sud a zbierať dažďovú vodu.

water 1

Existuje veľa nádob na dažďovú vodu. Od jednoduchých sudy s kohútikom, väčších nádrží až po zložité systémy na zhromažďovanie vody z kalených povrchov a odkvapov. Týmto spôsobom môžeme túto vodu namiesto záhradných odpadových vôd použiť na záhrade. Takéto kontajnery môžu byť namontované na povrch alebo zakopané pod zemou.

Pochovaný bude potrebovať čerpadlo, aby z nich mohol čerpať vodu. Na druhej strane, na ukladanie vody na povrchu nie sú príliš estetické. Stačí ich však postaviť na menej viditeľné miesto a vysadiť ich viničom, aby po určitom čase skryli matný výhľad.

tank

Tieto nádrže sú vybavené kohútikom s možnosťou pripojenia záhradnej hadice. Na to, aby z nich čerpali vodu, nepotrebujú čerpadlo.

Špeciálne boxy stormbox sa objavili aj na trhu na správu dažďovej vody zozbieranej z kalených povrchov vďaka systému žľabov, potrubí a prielezov so sedimentačnou nádržou a beztlakovej distribúcie v zemi. Stormboxes môžu byť kombinované medzi sebou v závislosti od množstva vody, ktoré chceme zadržať. Ide o špecializovaný podzemný systém, takže s nevzhľadným tankom nie je problém.

Na prirodzené ukladanie vody v záhrade je možné využívať všetky druhy rybníkov, rybníkov, pijateľov alebo pramene s otvorenými nádržami.

podlWoda2bowl

Môže to byť aj stará vaňa alebo koliesko. Snažte sa však nepoužívať kovové nádoby, pretože rýchlo začnú korodovať. Ak sú kovové, mali by byť vyrobené z materiálov odolných voči hrdzi.

wheelbarrow

Zber vody z tohto typu nádrže môže byť únavný, pracný a časovo náročný. Ak nemáme záhradu, dážď môžeme zbierať na balkóne alebo terase. Na tento účel sa používajú mierne menšie nádoby. Môžu byť vo forme sudov štylizovaných staroveké plastové amfory s kohútikmi alebo keramickými amforami.

amphoras

Je dobré do nich namontovať čerpadlo.

Môžeme tiež umiestniť na balkón zásobníky vody umiestnený v kvetinových krabiciach. plechovky alebo do nich vložiť drôty veľké keramické hrnce, z ktorej bude voda odtekaná potrubiami pripojenými k spodnému výtokovému otvoru priamo k

Nezabudnite, že bez ohľadu na to, akú vodu máme, môžeme ju ošetriť. Najprv však skontrolujte, čo chceme zalievať, pretože potreby rastlín sú rôzne a existuje veľa spôsobov zalievania rastlín.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi