6 aplikácií pre plynové spájkovačky
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. 6 aplikácií pre plynové spájkovačky
05.09.2019

6 aplikácií pre plynové spájkovačkyČo môžete robiť s plynovou spájkou? Jeho použitie je oveľa viac ako len klasické spájkovanie. Vďaka regulácii plameňa je možné veľa manévrovacieho priestoru, čo znamená, že zariadenie sa môže nielen pripojiť, ale aj rezať. Modely vybavené butánovou nádržou sú vďaka svojej mobilite veľmi obľúbené.

SpájkovanieJednou z najväčších výhod plynových spájkovačiek je dosiahnutá teplota. Plameň aj pri malých modeloch sa zahreje na 1300 ° C. Vďaka tomuto Yato YT-36706 pracujú najmä tam, kde nie je dosť miesta na zostavenie klasickej spájkovačky. Preto sa okrem iného používajú na presné spájkovanie veľmi malých predmetov, napríklad elektronických komponentov. Súprava zvyčajne obsahuje rôzne typy hrotov, nádobu na horúcu plechovku a špongiu na utretie hrotu. Výhodou práce s týmto typom zariadenia je pohyblivosť a rýchly čas zahrievania približne 25 - 30 sekúnd. Praktická butánová nádrž vám umožňuje pracovať až 30 minút je možné roztaviť predmety, s ktorými sa nedá manipulovať dokonca transformátorová spájkovačka . Praktické modely, napríklad

rezanie a tavenieSúpravy ako plynové horáky, ktoré majú väčší plameň, čím celý proces zrýchlite. Použitie horákov sa odporúča najmä pri obrábaní veľkých predmetov, pretože presnosť nie je tak dobrá ako pri spájkovacích žehličkách. Dremel Versatip obsahujú špeciálne rezné hroty. Týmto spôsobom je možné malé kovové predmety presne rozdeliť. Ak však nechcete objekt roztaviť, nezabudnite, že teplota vznietenia kovu s kyslíkom by mala byť nižšia ako teplota topenia kovu.

PyrographyJednou z techník reliéfnej tlače, pretože encyklopédia je definovaná ako pyrografia, je metóda horenia kresby na drevo. Názov sa týka najbežnejšie používaného nástroja, t. J. Pyrografu. Toto umenie sa však môže pestovať aj pomocou plynovej spájkovačky. Mnoho výrobcov, napríklad Basy zo série Proline, ponúka špeciálny tip na pyrografiu, ktorý umožňuje spaľovanie veľmi presných vzorov v dreve. Táto technika sa dá použiť aj na kožu. Horúce sochárstvo sa stáva stále viac a viac nadšené.

AutoservisAutomobilové spájkovanie je štandardom každej dielne, ale spájkovačka je tiež užitočná pri plechových prácach. Na rezanie sa používajú najmä väčšie zariadenia. plechy a ich opravy. Použitie vysokej teploty znamená, že kovový prvok automobilu, ktorý napríklad trpel nárazmi, sa vráti do svojej pôvodnej podoby.

Domáce opravyTento všeobecný pojem skrýva mnoho možností plynovej spájkovačky. Vďaka svojej praktickosti sa dá použiť na pripojenie jednotlivých kovových prvkov, napríklad prerušeného elektrického vodiča . Použitie presnej spájkovačky je tiež oprava šperkov . Náramok alebo náušnice vyrobené z veľmi krehkých častí sa môžu ľahko zlomiť. So správnym vybavením dokáže bez návštevy klenotníka. Plynová spájka bude tiež užitočná pri odstraňovaní starých nálepiek. Stáva sa to najmä po zakúpení ojazdeného vozidla, ktoré predchádzajúci majiteľ "ozdobil" nálepkami s vtipnými sloganmi alebo na hrebeni svojho obľúbeného futbalového klubu. Funkcia vyfukovania teplého vzduchu, ktorú má väčšina spájkovačiek a horákov, uľahčuje odlupovanie starých nálepiek. Už sa nemusíte obťažovať, aby ste do auta priniesli kábel na sušenie vlasov.

GastronómiaV kuchyni sa bežne používajú aj plynové horáky. Sú účinné a efektívne, pretože prúd s veľmi vysokou teplotou okamžite vyvoláva spekanie vrstvy jedla. Klasickým príkladom použitia plynového horáka v gastronómii je crème brûlée , tradičný francúzsky dezert, ktorého vrstva karamelizovaného cukru sa pečie tesne pred podávaním. Op navyše sú horáky ideálne na opaľovanie hydiny z peria. Táto metóda je známa už roky, ale vďaka praktickému zariadeniu je táto operácia oveľa jednoduchšia.

Ako vidíte, plynová spájkovačka má mnoho aplikácií a stojí za to mať ju pre každého milovníka domácich majstrov. Model by sa mal zvoliť v závislosti od toho, pre ktoré diela sa bude najčastejšie používať.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi