Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Okná
 3. Príslušenstvo na okná
 4. Ovládač pre Windows Windows okno VT 301 BIELA

Ovládač pre Windows Windows okno VT 301 BIELA

Ovládač pre Windows Windows okno VT 301 BIELA

Predmetom dražby je: Automatický rozptyľovač akustického tlaku Model: Ventec VT 301 Farba: Biela Ventec VT 301 obsahuje: difúzor s regul... celý popis
Dostupnosť
do 3-7 dní
37,00 EUR
30,08 EUR
bez DPH
Číslo produktu:5358502275
 • Kompletné špecifikácie
 • Ovládač pre Windows Windows okno VT 301 BIELA
  Ovládač pre Windows Windows okno VT 301 BIELA
  do 3-7 dní
  37,00 EUR
  30,08 EUR bez DPH
Kompletné špecifikácie
Predmetom dražby je:

Automatický rozptyľovač akustického tlaku

Model: Ventec VT 301

Farba: Biela

Ventec VT 301 obsahuje:

 • difúzor s regulátorom prietoku (vnútorná časť)
 • prívod vzduchu (vonkajšia časť)
 • 4 montážne skrutky a 4 zátky

,

Cena 79,99 PLN za 1 položku (súpravu)

, ,

Určené pre okná: PVC, DREVO, HLINÍK

Materiál rozptyľovača: ABS plast

Dodávaný difúzor je kompletný a pripravený na inštaláciu.

,

+ FILM „Inštalácia difuzéra do PVC okna“

- ZADARMO za každý nákup difúzora (inštruktážne video v elektronickej podobe)

- ZADARMO min. pre každý nákup 4 difuzéry (video tutoriál na CD)

difúzory tlak automatická akustika - samoregulačná. Množstvo privádzaného vzduchu závisí od rozdielu tlaku vonku a vo vnútri miestnosti. Stáva sa to až po úroveň tlakového rozdielu, pri ktorej kapacita difuzéra dosiahne svoju maximálnu hodnotu. S ďalším rastom sa krídla líšia a obmedzujú tak množstvo privádzaného vzduchu. Táto situácia môže byť spôsobená napríklad nárazom vetra. Používateľ má možnosť uzavrieť prietok vzduchu obmedzujúci otvor na minimum. Okrem toho majú automatické tlakové akustické difúzory zvýšený parameter akustického tlmenia vďaka špeciálnej zvukovej izolácii v regulátore nasávania a difúzora.

,

Výhody difuzéra Ventec VT 301:

 • Sací otvor a difúzor sú vybavené špeciálnou náplňou znižujúcou hluk
 • Automatická výmena vzduchu v závislosti od rozdielu tlaku
 • 3 tlakové automaty
 • Hladké nastavenie otvárania a zatvárania difuzéra
 • Clonu je možné nastaviť do 18 rôznych pozícií
 • Je možné úplne uzavrieť a otvoriť difúzor
 • Odstraňuje vlhkosť z miestností
 • Čistý a čerstvý vzduch v miestnostiach
 • Perfektný biely plast
 • Moderný a elegantný vzhľad

Difúzor má nasledujúce dokumenty:

 • ITB - CAT: národné technické posúdenie
 • Hygienické osvedčenie

,

Aplikácia Ventec VT 301

Automatický akustický rozptyľovač tlaku VT 301 je zariadenie, ktoré kontrolovaným spôsobom zaisťuje správne prívod vzduchu do miestností. Difúzor VT 301 sa používa pri mechanickom, gravitačnom a hybridnom vetraní ako súčasť systému vetrania okien. Nventilátor pracuje automaticky a nevyžaduje žiadne napájanie.

,

Na nasledujúcom obrázku je difúzor VT 301 zvnútra (zozadu). Šípky ukazujú 3 nezávislé tlakové automaty.

Pracovný princíp difuzéra VT 301


Regulátor difuzéra VT 301 je vybavený 3 nezávislými tlakovými automatmi, ktoré v závislosti od rozdielu tlaku medzi miestnosťou a jej okolím automaticky stabilizujú množstvo privádzaného vzduchu. Týmto spôsobom bránia jeho nadmernej výmene. Regulátor má navyše tri nezávislé manuálne škrtiace ventily, ktoré umožňujú ďalšie manuálne nastavenie prietoku vzduchu. Ďalším prvkom difuzéra VT 301 je prívod vzduchu, ktorý je určený na ochranu pred dažďovou vodou a hmyzom.Obrázky nižšie ukazujú vonkajší príjem difuzéra VT 301.


Obrázok 1 - prívod vzduchu pri pohľade spredu


Obrázok 2 - prívod vzduchu pri pohľade zdola


Obrázok 3 - prívod vzduchu pri pohľade zozadu (fotografia ukazuje zvukotesné prvky)

Na obrázkoch nižšie je uvedený vnútorný regulátor difuzéra VT 301.


Obrázok 1 - regulátor videný spredu


Obrázok 2 - regulátor pri pohľade zozadu (fotografia ukazuje zvukotesné prvky)

Prierez difúzorom VT 301 a jeho rozmery

Technické parametre:


rozmery:  • Difúzor 399x45x45 mm (dĺžka x výška x šírka)

  • 399x35x45 mm (dĺžka x výška x šírka) prívod


,


Prietok vzduchu:  • 23 m3 / h pri 10 Pa

  • 31 m3 / h pri 20 Pa


,


Zvuková izolácia:  • Otvorený difúzor 40 db

  • Uzatvorený difúzor 44 db


Dostupné štandardné farby:

 • biela
 • Svetlohnedá
 • Tmavohnedá
 • antracit
 • Svetlo hnedá / biela
 • Tmavo hnedá / biela
 • Anthracite / White

Sú k dispozícii na našich ďalších dražbách Allegro.

+ FILM „Inštalácia difuzéra do PVC okna“

- ZADARMO za každý nákup difúzora (inštruktážne video v elektronickej podobe). Film sa pošle na e-mail okamžite po zakúpení.

- ZADARMO min. pre každý nákup 4 rozptyľovače (video návod na CD). Na dodanie difúzorov sa pridá CD.

Film je možné vidieť na každom počítači, CD-ROM

Disk má číslo ISBN 978-83-954947-1-0

,

CD obsahuje ukážkový film o tom, ako namontovať difúzor do PVC okien. Fólia je inštrukcia, ktorá ukazuje každú fázu zostavenia difuzéra krok za krokom. Film presne ukazuje, čo treba urobiť, aby sa difúzor a prívod správne nainštalovali a aby nedošlo k poškodeniu okna. Materiál je možné rozdeliť na dve časti. V každej z týchto dvoch častí filmu je ukázané, ako ľahko určiť miesto montáže difuzéra a vonkajší prívod vzduchu, ako vŕtať otvory a vyfrézovať ich a ako pripevniť difuzér pomocou západiek alebo upevňovacích skrutiek. Prvá časť predstavuje spôsob montáže difuzéra do okenného krídla, zatiaľ čo druhá časť zobrazuje inštaláciu vonkajšieho prívodu vzduchu na okenný rám. Celý film trvá asi 13 minút. Disk je zaznamenaný vo formáte CD-ROM a je možné ho prezerať na ľubovoľnom počítači.

Inštalácia difuzéra VT 301.


,


Prvý obrázok znázorňuje inštaláciu difuzéra v drevenom okne. Je tiež znázornený priečny rez priechodnými otvormi spolu s ich priemerom, dĺžkou a stmedzi otvormi.


 


Druhý obrázok ukazuje inštaláciu difuzéra v PVC okne. Je tiež znázornený priečny rez priechodnými otvormi spolu s ich priemerom, dĺžkou a vzdialenosťou medzi otvormi.


,


Ku každej objednávke difuzéra pridávame úplné pokyny na zostavenie papiera.Rozptyľovače okien - čo stojí za to vedieť?

,

Čo sú to rozptyľovače okien?

Okenné rozptyľovače sú zariadenia namontované tak, aby umožňovali riadnu ventiláciu vzduchu v uzavretých miestnostiach. Vzduch vo vnútri je znečistený a vlhký pri dýchaní ľudí, varení, kúpaní, plastových výparoch (koberce, dyhy), horení plynu. Nadmerná vlhkosť v miestnostiach vedie k rozvoju rôznych húb, ktoré predstavujú zdravotné riziko. Vďaka použitiu difúzorov sa v miestnosti udržuje konštantná úroveň vlhkosti. Použitie difúzorov zabraňuje zbytočnému otváraniu okien, čo je určite dôležité, ak sú v dome deti alebo zvieratá.

,

Ako zabezpečiť správnu ventiláciu v byte?

Efektívne vetranie znamená organizovanú výmenu vzduchu vo všetkých miestnostiach. Preto by akákoľvek obytná alebo verejná budova mala jednoducho „dýchať“. Budovy bez riadneho vetrania sú vystavené nadmernej vlhkosti, a preto sú iba krokom k vývoju plesní a húb, čo má priamy vplyv na zničenie stavebných štruktúr. a sú zodpovedné za mnoho negatívnych účinkov na naše zdravie, ako napríklad: alergie, únava, bolesti hlavy, choroby dýchacích ciest. Tieto problémy možno odstrániť alebo im zabrániť inštaláciou vetracích otvorov. Berúc do úvahy klimatické podmienky v našich domácnostiach a miestnostiach, ktoré používame, musíme zvážiť výhody používania vetracích otvorov.

,

Čo sú to rozptyľovače?

Difuzéry sú zariadenia určené na riadený prívod čerstvého vzduchu. Sú namontované na hornom okraji okna alebo na vonkajšej stene budovy. Z dôvodu spôsobu riadenia rozlišujeme nasledujúce typy:

- tlak, ručne ovládaný - vybavený clonou, pomocou ktorej manuálne meníme kapacitu difúzora.

- tlakový, automatický - vybavený automatickou škrtiacou klapkou, ktorá automaticky reguluje množstvo privádzaného vzduchu, zatiaľ čo používateľ môže manuálne uzavrieť otvor.

- hypergradované - zatvárajú sa a otvárajú sa automaticky v závislosti od zmeny relatívnej vlhkosti vo vnútri miestnosti.

,

Prečo používame difuzéry?

Naše domy a byty sú čoraz častejšie navrhnuté s myšlienkou, že izolácia budovy a okná inštalované v stenách majú najlepšiu možnú tepelnú izoláciu. Pri stavbe domov a bytov zabezpečujeme najvyššiu možnú teplotu vo vnútri, často ignorujeme problém riadneho vetrania v budove. Nedostatok prúdu vzduchu spôsobuje nielen vlhké steny a plesne, ale tiež vážne ohrozuje naše zdravie. Stále častejšie sa vyskytujúce civilizačné choroby, ako sú alergie alebo astma, môžu byť spôsobené mikroorganizmami vyskytujúcimi sa v prostredí - práve kvôli nedostatku čerstvého vzduchu. Ako teda môžeme riešiť problém s vlhkosťou a nesprávnou teplotou v byte? Vzhľadom na vaše pohodlie a zdravie sme vytvorili difuzéry, ktoré pri dodržaní všetkých bezpečnostných noriem zabezpečujú nepretržitý prístup čerstvého vzduchu do bytu bez výrazného zníženia teploty interiéru.

,

Ktoré difútory sa oplatí zvoliť?

Široká škála rôznych typov difúzorov znamená, že zákazníci majú často problémy s výberom konečného produktu. Z hľadiska takých kritérií, ako sú: účinnosť, praktickosť a pohodlie pri používaní medzi rozptylovačmi dostupnými na trhu, najobľúbenejšie sú rozptyľovače tlaku. Na rozdiel od iných typov ich môžeme regulovať sami, reguláciou množstva prúdiaceho vzduchu. Toto riešenie nám umožňuje dosiahnuť maximálnu účinnosť zariadenia a zabezpečiť stálu cirkuláciu vzduchua tým sa navždy zbavíte problému s vlhkosťou v byte.

,

PREDCHÁDZA S ODVODOM OKIEN:

,

KOSAČNÁ OKNÁ - Kondenzácia vodnej pary na okná

Problém s vymývaním okien sa vyskytuje najčastejšie v zime, keď vonkajšia teplota klesá. Počas tejto doby, v dôsledku nižšej vonkajšej teploty, naše miestnosti nebudú schopné vykurovať toľko, aby sa zabránilo tepelným stratám. Stále však robíme to isté, ako je varenie, umývanie, sušenie atď., T. J. Činnosti, pri ktorých sa zvyšuje vlhkosť v miestnosti. Vonkajšia nízka teplota, a tým aj šachta a vyššia vlhkosť v miestnosti, spôsobujú kondenzáciu na skle.

,

MOLDS A MUSHROOMS VYHLÁSENIE

Problém plesní a húb sa vyskytuje najčastejšie na jeseň av zime, keď vonkajšia teplota výrazne klesá. Počas tohto obdobia sú naše okná častejšie zatvorené ako pootvorené, čo znamená, že v miestnosti nie je dostatok čerstvého vzduchu, a tým sa udržiava vysoká úroveň vlhkosti. V podmienkach stálej vysokej vlhkosti rastú plesne a huby veľmi rýchlo.

,

Účinkujú OBRACAČA ŤAHU

Spätný ťah nastane, keď množstvo vzduchu privádzaného zvonka je neprimerané množstvu vzduchu extrahovaného z miestnosti, najmä ak je množstvo vzduchu privádzaného zvonka príliš nízke.

,

DÁVKOVANIE V KYSELINÁCH - Oxid uhličitý

Okná z PVC sa vyznačujú vysokým parametrom nepriepustnosti, a ak nie sú zapečatené vo výrobnom závode alebo nie je v nich nainštalovaný žiadny ventilátor na okná, prietok vzduchu cez ne je veľmi malý, takmer nulový. V prípade neúplného procesu spaľovania palív, napríklad plynu, oleja, dreva alebo uhlia, sa v miestnosti vytvára oxid uhoľnatý (čad), ktorý sa nazýva „tichý zabijak“, pretože je bez zápachu, bezfarebný a bez chuti. 
Tovar zaradený v kategóriách
© 2018 Všetky práva vyhradené
 
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.