Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Okná
 3. Príslušenstvo na okná
 4. Difúzor pre okien Okná Vetracie okno Tip BIELA

Difúzor pre okien Okná Vetracie okno Tip BIELA

Difúzor pre okien Okná Vetracie okno Tip BIELA

Predmetom dražby je: Tlakový difúzor - manuálny Model: SM Tip Vent Farba: Biela SM Tip Vent pozostáva z: difúzor s regulátorom prietoku ... celý popis
Dostupnosť
do 3-7 dní
17,00 EUR
13,82 EUR
bez DPH
Číslo produktu:5263363103
 • Kompletné špecifikácie
 • Difúzor pre okien Okná Vetracie okno Tip BIELA
  Difúzor pre okien Okná Vetracie okno Tip BIELA
  do 3-7 dní
  17,00 EUR
  13,82 EUR bez DPH
Kompletné špecifikácie
Predmetom dražby je:

Tlakový difúzor - manuálny

Model: SM Tip Vent

Farba: Biela

SM Tip Vent pozostáva z:

 • difúzor s regulátorom prietoku (vnútorná časť)
 • prívod vzduchu (vonkajšia časť)
 • 4 montážne skrutky a 4 zátky

,

Cena 32,99 PLN za 1 položku (súpravu)

,

Určené pre okná: PVC, DREVO, HLINÍK

Materiál rozptyľovača: ABS plast

Dodávaný difúzor je kompletný a pripravený na inštaláciu.

,

+ FILM „Inštalácia difuzéra do PVC okna“

- ZADARMO za každý nákup difúzora (inštruktážne video v elektronickej podobe)

- ZADARMO min. pre každý nákup 4 difuzéry (video tutoriál na CD)

Tlakové rozptyľovače (manuálne) - samoregulačné. Množstvo privádzaného vzduchu závisí od rozdielu tlaku vonku a vo vnútri miestnosti. Stáva sa to až po úroveň tlakového rozdielu, pri ktorej kapacita difuzéra dosiahne svoju maximálnu hodnotu. Ručný rozptyľovač tlaku má možnosť ručného otvárania a zatvárania.


,


Výhody difúzora SM Tip Vent:  • Presné manuálne nastavenie dvoch otvorov

  • Estetický štíhly vzhľad

  • Čistý a čerstvý vzduch

  • Automatická výmena vzduchu závisí od rozdielu tlaku

  • Je možné úplne zatvoriť alebo otvoriť otvor

  • Odstraňuje vlhkosť z miestnosti

  • Perfektný biely plast

  • Moderný a elegantný vzhľad

  • Namiesto prívodu vzduchu je možné použiť plochú sieť (inštalácia s vonkajšou roletou)

  • Nasajte ochrannou sieťou proti hmyzu


,


Difúzor má nasledujúce dokumenty:  • Technické schválenie ITB AT-15-9502 / 2015

  • Hygienické osvedčenie (PZH)

  • Národná deklarácia o zhode z 25.05.2015


Technické parametre:

rozmery:

 • Difúzor 430 x 21 x 23 mm (dĺžka x výška x šírka)
 • 430 x 21 x 23 mm (dĺžka x výška x šírka) prívodu

,

Prietok vzduchu:

 • 30 m3 / h pri 10 Pa
 • 40 m3 / h pri 20 Pa

,

Zvuková izolácia:

 • 32 (dB)

,

Dostupné štandardné farby:

 • biela
 • Svetlohnedá
 • Tmavohnedá
 • antracit
 • Svetlo hnedá / biela
 • Tmavo hnedá / biela
 • Anthracite / White

Sú k dispozícii na našich ďalších dražbách Allegro.

+ FILM „Inštalácia difuzéra do PVC okna“

- ZADARMO za každý nákup difúzora (inštruktážne video v elektronickej podobe). Film sa pošle na e-mail okamžite po zakúpení.

- ZADARMO min. pre každý nákup 4 rozptyľovače (video návod na CD). Na dodanie difúzorov sa pridá CD.

Film je možné vidieť na každom počítači, CD-ROM

Disk má číslo ISBN 978-83-954947-1-0

,

CD obsahuje ukážkový film o tom, ako namontovať difúzor do PVC okien. Fólia je inštrukcia, ktorá ukazuje každú fázu zostavenia difuzéra krok za krokom. Film presne ukazuje, čo treba urobiť, aby sa difúzor a prívod správne nainštalovali a aby nedošlo k poškodeniu okna. Materiál je možné rozdeliť na dve časti. V každej z týchto dvoch častí filmu je ukázané, ako ľahko určiť miesto montáže difuzéra a vonkajší prívod vzduchu, ako vŕtať otvory a vyfrézovať ich a ako pripevniť difuzér pomocou západiek alebo upevňovacích skrutiek. Prvá časť predstavuje spôsob montáže difuzéra do okenného krídla, zatiaľ čo druhá časť zobrazuje inštaláciu vonkajšieho prívodu vzduchu na okenný rám. Celý film trvá asi 13 minút. Disk je zaznamenaný vo formáte CD-ROM a je možné ho prezerať na ľubovoľnom počítači.

Inštalácia difúzora Tip Tip Vent.


 


,


Prvý obrázok ukazuje inštaláciu difuzéra v PVC okne. Je tiež znázornený priečny rez priechodnými otvormi spolu s ich priemerom, dĺžkou a vzdialenosťou medzi otvormi.


Druhý obrázok ukazuje inštaláciu difuzéra v drevenom okne. Je tiež znázornený priečny rez priechodnými otvormi spolu s ich priemerom, dĺžkou a vzdialenosťou medzi otvormi.


,


Ku každej objednávke difuzéra pridávame úplné pokyny na zostavenie papiera.Rozptyľovače okien - čo stojí za to vedieť?

Čo sú to rozptyľovače okien?

Okenné rozptyľovače sú zariadenia namontované tak, aby umožňovali riadnu ventiláciu vzduchu v uzavretých miestnostiach. Vzduch vo vnútri je znečistený a vlhký pri dýchaní ľudí, varení, kúpaní, plastových výparoch (koberce, dyhy), horení plynu. Nadmerná vlhkosť v miestnostiach vedie k rozvoju rôznych húb, ktoré predstavujú zdravotné riziko. Vďaka použitiu difúzorov sa v miestnosti udržuje konštantná úroveň vlhkosti. Použitie difúzorov zabraňuje zbytočnému otváraniu okien, čo je určite dôležité, ak sú v dome deti alebo zvieratá.

,

Ako zabezpečiť správnu ventiláciu v byte?

Efektívne vetranie znamená organizovanú výmenu vzduchu vo všetkých miestnostiach. Preto by akákoľvek obytná alebo verejná budova mala jednoducho „dýchať“. Budovy bez riadneho vetrania sú vystavené nadmernej vlhkosti, a preto sú iba krokom k vývoju plesní a húb, čo má priamy vplyv na zničenie stavebných štruktúr. a sú zodpovedné za mnoho negatívnych účinkov na naše zdravie, ako napríklad: alergie, únava, bolesti hlavy, choroby dýchacích ciest. Tieto problémy možno odstrániť alebo im zabrániť inštaláciou vetracích otvorov. Berúc do úvahy klimatické podmienky v našich domácnostiach a miestnostiach, ktoré používame, musíme zvážiť výhody používania vetracích otvorov.

,

Čo sú to rozptyľovače?

Difuzéry sú zariadenia určené na riadený prívod čerstvého vzduchu. Sú namontované na hornom okraji okna alebo na vonkajšej stene budovy. Z dôvodu spôsobu riadenia rozlišujeme nasledujúce typy:

- tlak, ručne ovládaný - vybavený clonou, pomocou ktorej manuálne meníme kapacitu difúzora.

- tlakový, automatický - vybavený automatickou škrtiacou klapkou, ktorá automaticky reguluje množstvo privádzaného vzduchu, zatiaľ čo používateľ môže manuálne uzavrieť otvor.

- hypergradované - zatvárajú sa a otvárajú sa automaticky v závislosti od zmeny relatívnej vlhkosti vo vnútri miestnosti.

,

Prečo používame difuzéry?

Naše domy a byty sú čoraz častejšie navrhnuté s myšlienkou, že izolácia budovy a okná inštalované v stenách majú najlepšiu možnú tepelnú izoláciu. Pri stavbe domov a bytov zabezpečujeme najvyššiu možnú teplotu vo vnútri, často ignorujeme problém riadneho vetrania v budove. Nedostatok prúdu vzduchu spôsobuje nielen vlhké steny a plesne, ale tiež vážne ohrozuje naše zdravie. Stále častejšie sa vyskytujúce civilizačné choroby, ako sú alergie alebo astma, môžu byť spôsobené mikroorganizmami vyskytujúcimi sa v prostredí - práve kvôli nedostatku čerstvého vzduchu. Ako teda môžeme riešiť problém s vlhkosťou a nesprávnou teplotou v byte? Vzhľadom na vaše pohodlie a zdravie sme vytvorili difuzéry, ktoré pri dodržaní všetkých bezpečnostných noriem zabezpečujú nepretržitý prístup čerstvého vzduchu do bytu bez výrazného zníženia teploty interiéru.

,

Ktoré difútory sa oplatí zvoliť?

Široká škála rôznych typov difúzorov znamená, že zákazníci majú často problémy s výberom konečného produktu. Z hľadiska takých kritérií, ako sú: účinnosť, praktickosť a pohodlie pri používaní medzi rozptylovačmi dostupnými na trhu, najobľúbenejšie sú rozptyľovače tlaku. Na rozdiel od iných typov ich môžeme regulovať sami, reguláciou množstva prúdiaceho vzduchu. Toto riešenie nám umožňuje získať maximálnu účinnosť zariadenia, zabezpečiť stálu cirkuláciu vzduchu a tým sa navždy zbaviť problémov s vlhkosťou v byte.

,

PREDCHÁDZA S ODVODOM OKIEN:

KOSAČNÁ OKNÁ - Kondenzácia vodnej pary na okná

Problém s vymývaním okien sa vyskytuje najčastejšie v zime, keď vonkajšia teplota klesá. Počas tejto doby, v dôsledku nižšej vonkajšej teploty, naše miestnosti nebudú schopné vykurovať toľko, aby sa zabránilo tepelným stratám. Stále však robíme to isté ako varenie, umývanie, sušenie atď., T. pri ktorej sa vlhkosť v miestnosti zvyšuje. Vonkajšia nízka teplota, a tým aj šachta a vyššia vlhkosť v miestnosti, spôsobujú kondenzáciu na skle.

,

MOLDS A MUSHROOMS VYHLÁSENIE

Problém plesní a húb sa vyskytuje najčastejšie na jeseň av zime, keď vonkajšia teplota výrazne klesá. Počas tohto obdobia sú naše okná častejšie zatvorené ako pootvorené, čo znamená, že v miestnosti nie je dostatok čerstvého vzduchu, a tým sa udržiava vysoká úroveň vlhkosti. V podmienkach stálej vysokej vlhkosti rastú plesne a huby veľmi rýchlo.

,

Účinkujú OBRACAČA ŤAHU

Spätný ťah nastane, keď množstvo vzduchu privádzaného zvonka je neprimerané množstvu vzduchu extrahovaného z miestnosti, najmä ak je množstvo vzduchu privádzaného zvonka príliš nízke.

,

DÁVKOVANIE V KYSELINÁCH - Oxid uhličitý

Okná z PVC sa vyznačujú vysokým parametrom nepriepustnosti, a ak nie sú zapečatené vo výrobnom závode alebo nie je v nich nainštalovaný žiadny ventilátor na okná, prietok vzduchu cez ne je veľmi malý, takmer nulový. V prípade neúplného procesu spaľovania palív, napríklad plynu, oleja, dreva alebo uhlia, sa v miestnosti vytvára oxid uhoľnatý (čad), ktorý sa nazýva „tichý zabijak“, pretože je bez zápachu, bezfarebný a bez chuti. 
Tovar zaradený v kategóriách
© 2018 Všetky práva vyhradené
 
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.